PDA

Zobacz pełną wersję : HG czy Sopro??? pomocy



vini
11-03-2009, 22:09
Wiem, że o impregnacji gresów było na tym forum już sporo napisane. Ale ja mam inny problem. Głównymi preparatami do impregnacji wymienianymi przez forumowiczów są Sopro FFP719 i HG. Sprzedawca u którego zakupiłem gres polerowany zaproponował mi HG, ale na opakowaniu nie jest napisane że to impregnat tylko ,,ochrona przed plamami"- biało niebieska naklejka na butelce cena ok. 80-90 zł litr. Następnie pojechałem do innego sklepu i sprzedawczyni poinformowała mnie że preparatem który kupiłem nie impregnuje się gresów.Powiedziała, że typowym środkiem do impregnacji gresów polerowanych jest Sopro FFP719. teraz mam mętlik w głowie i nie bardzo wiem co mam robić?? oddać HG<ochrona przed plamami" i zamienić na Sopro???
Proszę o fachową radę.
pozdrawiem

zetka
11-03-2009, 22:39
Impregnacja to przecież zabezpieczanie (ochrona) m.in. przed plamami, brudem itp. :roll: Nie przejmuj się i impregnuj. Miałam oba te prepraraty i tak szczerze to..... oba są do niczego :lol: Mam biały gres i przy 2 psach mimo imregnacji co 2 miesiące wypadałoby go szorować (wżarty brud) :evil: Nigdy więcej gresów polerowanych! :evil: Bynajmniej nie, jak ma się w domu wychodzące zwierzaki :-? :P

mickey30
12-03-2009, 01:17
Sam jestem ciekaw.....Co tylko tyle osób stosuje impregnaty do gresu? Czekamy na opinie pozostałych

vini
12-03-2009, 06:51
podbijam temat i prosze o więcej opinii

vini
12-03-2009, 14:04
cały czas podbijam temat może jeszcze ktoś podpowie

jaro'71
12-03-2009, 15:23
Miałem podobny dylemat, w końcu postawiłem na sopro. Tylko ta cena :evil:
ps a zamiast jeździć po sklepach i pytać panią, poczytaj opisy na stronach producenta :wink:

blondynka_z_taczka
27-01-2011, 14:46
z mojego doświadczenia wiem że sopro - HG nie używaliśmy ale nie było potrzeby bo sorpo zdał egzamin ;)