PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki tynk ciepłochronny na porotherm ?



Przemasek114
12-03-2009, 09:19
Witam serdecznie !
Mam dom pobudowany z porothermu 44P+W na zaprawie ciepłochronnej BAUMIT. Przymierzam się do zrobienia tynku zewnętrznego i żeby iść za ciosem to również ciepłochronnego.
Czy ktoś już robił taką metodą? Jaką wybrać zaprawę? Podobno pierwsza warstwa ma mieć ok. 4 cm. grubości, a potom siatka czy od razu strukturę(zwykłą czy też jakąś ciepłą)?
Znalazłem podobny temat z 2004 roku, ale pozostał bez odpowiedzi. Proszę o poradę.
Aha, czy "zwykły" majster poradzi sobie z taką technologią i ewentualnie na co zwracać uwagę?
Dzięki i pozdrawiam.

pierwek
12-03-2009, 13:15
cieplej i taniej będzie chyba normalnie: czyli styropian, siatka, klej, tynk cienkowarstwowy. Po co się tak dalej męczyć? :wink:

Przemasek114
12-03-2009, 21:45
Tylko, czy jak dam styropian to nie będzie odwrotnego efektu? Z tego co do tej pory się dowiedziałem to na pustak 44 absolutnie nie stosuje się ocieplenia.

mariankossy
12-03-2009, 22:23
Na porotherm 44P+W nie daje się tynku ciepłochronnego, bo takiego nie ma. :lol:

Aha, czy "zwykły" majster poradzi sobie z taką technologią i ewentualnie na co zwracać uwagę?
:)
"Zwykły" powinien sobie poradzić :D
gorzej jak majster okaże się "filozofem" :D
A najgorzej jak "filozofem-artystą" i skasuje za swoje dzieło 3 x więcej niż normalnie. :(
Ale to już "sztuka dla sztuki"

Przymierzam się do zrobienia tynku zewnętrznego i żeby iść za ciosem to również ciepłochronnego. :lol: :lol:

Ja też kocham "sztukę", a to już będzie sztuka użytkowa, brawo. :wink:

Przemasek114
12-03-2009, 23:01
[quote="mariankossy"]Na porotherm 44P+W nie daje się tynku ciepłochronnego, bo takiego nie ma. :
Jest zaprawa POROTHERM TO na bazie perlitu, tylko czy ktoś już ją stosował ?

gipsi68
06-06-2010, 11:34
[quote="mariankossy"]Na porotherm 44P+W nie daje się tynku ciepłochronnego, bo takiego nie ma. :
Jest zaprawa POROTHERM TO na bazie perlitu, tylko czy ktoś już ją stosował ?

Firma Lakma produkuje tynk Porolit który jest ciepłochronny, można go położyć pistoletem natryskowo lub ręcznie pacą.

link: http://www.porolit.com/

http://www.porolit.com/

coulignon
06-06-2010, 19:15
nawet jeśli lambda takiego tynku wynosi połowę lambdy styropianu(baaardzo optymistyczne ale producent nie chwali sie tym parametrem , pewnie nie ma czym) to ile cm zamierzasz tego tynku natrysnąć żeby to miało sens??? 10 cm? 20 cm? Ile to bedzie kosztowało?

Ludziska... Myśleć trochę a nie czytać marketingowe slogany .