PDA

Zobacz pełną wersję : Czarny, smierdzacy klej po parkietem. Co robic?



krzysiek77
12-03-2009, 08:33
Trwa remont mojego mieszkania. Blok wybudowany pod koniec lat 60. Parkiet zerwany. Decyzja byla trafna. Pod parkietem smierdzacy czarny klej, wygladajacy jak smola. Niezle sie pali, wiem bo probowalem. Problem jest w tym, ze zerwanie go to kucie przez kilka tygodni. Sam skuwalem przez chwile, ale to tragedia, calkowicie zespolony z betonem. Stanelismy w miejscu. Mi zalezy na czasie, a gosc ktory mi remontuje mieszkanie nie wie co robic. Moj fachowiec twierdzi, ze jak sie zrobi warstwe izolujaca i wylewke, to podloga bedzie "chodzic". Czy spotkal sie ktos z czyms podobnym? Czy moze mi ktos podac rozwiazanie, co robic? jak materialy zastosowac? Czym to przykryc? Bede wdzieczny bardzo za pomoc.

neokowal2
12-03-2009, 09:19
Co to znaczy "chodzić". Jeżeli chcesz podłogę ocieplić to śmiało można układać warstwę izolacyjną i na to wylewka.

mery26
12-03-2009, 09:27
ze jak sie zrobi warstwe izolujaca i wylewke, to podloga bedzie "chodzic".
o jaką izolację chodzi?
parę lat temu przerabiałem identyczny przypadek-kucie to masakra-za dobrze trzyma i jeśli już to dłubanie i walka o każdy cm2.
ja dałem na to wylewkę samopoziomującą z włóknami (droga impreza), dodatkowo siatkę stalową zbrojącą. Na części tak przygotowanej podłogi położono płytki, na innej części parkiet. Nic się od wspomnianych kilku lat nie dzieje.