PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ochrania? przed z?odziejami budow? i dom?



Redakcja
18-11-2003, 16:12
Jakie są Wasze wybory? Zapraszamy do udziału w sondzie.

Uller
18-11-2003, 16:31
Niestety złodzieje potrafią sobie poradzić ze wszystkimi zabezpieczeniami. Na razie najlepiej sprawdzają się sąsiedzi. Bardzo ważne jest też to że praktycznie całymi dniami i nocami ktoś jest na budowie - ja albo mój ojciec. Pies sąsiada też jest ważnym elementem zabezpieczenia.
A tak poza tym wszystkim to po pierwszym włamaniu do budynku gospodarczego staram się aby nic wartościowego i łatwego do sprzedania nie zostawało na działce.

_ZBYCH_
18-11-2003, 19:27
Dobry sąsiad - oczywiście tak, ale on też chodzi na zakupy, wyjeżdża, śpi, itd. Nie zawsze upilnuje Wasz dom :( .

Pies - fajnie mieć psa, ale jemu złodziej może zrobić krzywdę :evil:

Stróż - jemu też moga zrobić krzywdę, albo pójdzie spać :( .

Solidne ogrodzenie - każde jest do pokonania. Z doświadczenia wiem, że ludzie buduja solidne ogrodzenia, a zapominają o solidnych zamknięciach. Stać ich na kute parkany, ale na zamek do furtki za 500 zł już nie :(

Kraty - wątpliwy element dekoracyjny, a pokonanie najsolidniejszej kraty to tylko kwestia czasu i narzedzi :(

Rolety - tak, ale w połączeniu z alarmem. Same rolety również można pokonać, tak samo jak kraty.

Alarm - tak, ale w połączeniu z interwencją agencji ochrony. Alarm w budynku odstrasza złodziei, ale nie zawsze i nie wszystkich. Są tacy, którzy wchodzą do domu "na ostro", czyli z wyjącym alarmem, łapią upatrzone uprzednio przez okna przedmioty i uciekają, zanim ktokolwiek cokolwiek zrobi :(

W moim domu docelowo ochronę będą stanowić rolety sprzęgnięte z systemem alarmowym oraz dodatkowo jako uzupełnienie system ochrony terenu wokół domu. Oczywiście do tego monitoring CMA i patrole interwencyjne.

MWS
18-11-2003, 21:55
1. Widoczny alarm i podłączenie do monitoringu - tak ja robię.

2. Sąsiad (najlepiej wścibski)

3. Pies - jeżeli ktos je lubi - moje dzieci wolą koty, więc u mnie to odpada.

4. Stróż - najlepszy na okres budowy - gorzej jak teraz się nie grzeje - może letko ostygnąć....
:oops:

MarekS

niezły
07-12-2003, 21:25
Najlepszym zabezpieczeniem by nic nie zginęło z budowy to starać się by nie zostawiać na noc rzeczy wartościowych choć z własnego niestety doświadczenia wiem że świadomość złodziej też jest różna niektórzy kradną rzeczy mniej wartościowe zostawiając drogie

magi
16-12-2003, 18:39
Po pierwsze solidne ogrodzenie
Po drugie rolety
Po trzecie pies.
Dodatkiem mogą być atrapa alarmu, żeby przestraszyć złodziei i dobry sasiad chociaż różnie to z nimi bywa.
Nie jestem zwolenniczką:
- alarmów, to tylko urządzenie
- krat w oknach, jak w więziniu
- stróża to musiałabym mieć chyba jakieś porządne rancho :wink:
pzdr

all
17-12-2003, 10:31
To ja z doświadczenia mogę powiedzieć, że Alarm + ochrona u mnie się sprawdziły (nawet zwróciły z nawiązką :-? ). W trakcie budowy dokonano wjazdu do budynku skąd można było trochę wynieść - począwszy od kaloryferów na parkiecie i chemii do podłóg skończywszy.

Nie pomogło okno z Szybą P4 - okuć nie forsowali tylko uwzięli się na szybę, wyrąbali małą dziurkę "na rękę" i okno otworzyli. Dalej już tylko alarm + agencja mogły pomóc i pomogły. Skończyło się na 350 PLN za wymianę szyby.

Moje zdanie jest takie:
1 jak ktoś lubi to kraty lub rolety - ale pierwsze wyglądają beznadziejnie drugie zdradzają, że jesteśmy poza domem
2. okna antywłamaniowe - choć drogie, to pewnie różnica pomiędzy roletami i szybami antywłam. już staje się do przeżycia przy tych kosztach.
3. Uwaga - 1 i 2 to dobre dla naszego bezpieczeństwa (nie wejdzie nam nikt w 2 minuty np. w nocy kiedy śpimy tylko usłyszymy hałas). Dla złodzieja to tylko kwestia czasu.
4. Alarm + monitoring z interwencją
5. Ubezpieczenie

... i na koniec nie kupować nic od złodziei (choć pewnie apel kierowany do niewłaściwej grupy osób :( ).

Wieszanie atrap alarmów i tabliczek agencji powoduje, że potem są próby włamań takie jak u mnie - tutaj złodziej też nie wierzył, że będzie jakaś reakcja.
Płat również można poknać - niski da się przeskoczyć, wysoki korci, aby zajrzeć za niego.

Powodzenia w walce ze złodziejstwem!!!

Zbigniew Rudnicki
17-12-2003, 21:24
Budowę mogą chronić przed złodziejami mieszkający w barakowozie robotnicy. Problemem są soboty i niedziele. Często nocowałem sam.
Pod tym względem lepsi są ukraińcy - bo mieszkaja cały czas.
Po wstawieniu okien trzeba uruchomić system alarmowy i monitoring agencji ochrony.
Zamieszkały domek - agencja ochrony + pochować głębiej cenne przedmioty.
Zabezpieczenia mechaniczne (kraty, rolety, szyby, drzwi) uważam za kosztowne i nieskuteczne. A przy tym ich sforsowanie powoduje duże straty.
Drzwi p.włamaniowe dobre są w mieszkaniach w domach wielorodzinnych.
Osoby o większym stopniu zamożności powinny pomyśleć o ochronie przeciwnapadowej (sygnalizacja do agencji ochrony).
Ubezpieczenie budowy czy domku - dla średniozamożnych.
Dla bogatego najtaniej jest mieć własne pieniądze pod ręką aby pokryć straty.

bikosa
01-02-2004, 01:07
Budowę ubezpieczę a dodatkowo liczę na sąsiada :D
Po wstawieniu okien zamieszka u nas jakis dobry człek :D lub ewentualnie ekipa wykańczająca :wink:
Docelowo alarm z powiadomieniem do agencji plus parę zabezpieczeń "mechanicznych".

nowaczka
01-02-2004, 17:28
Narazie dom w stanie surowym aż tak bardzo nie wymaga pilnowania. :wink: .Ale i tak najbardziej liczę na sąsiada,który praktycznie od wiosny do późnej zimy mieszka na budowie własnego domu.Jednak w tym roku wzmocnię tą ochronę alarmem,ale tylko chyba dla uspokojenia własnych obaw,bo zdaje się dla złodzieja nie ma rzadnych zabezpieczeń. :evil:

Gierga
01-02-2004, 19:22
Ja uważam, że przde wszystkim:

pies, dobry alarm, sasiedzi, rolety antyw. A przede wszystkim należy pamiętać o tym, że jak wyjeżdżamy, gdzieś na kilka dni to najlepiej, aby ktoś mieszkał w naszym domu na ten czas np mama lub teściowa ;))) Wtedy będziemy spokojni, że nic się nie dzieje złego.


Ach Ci złodzieje ;((( :evil:

Józia S.
03-02-2004, 14:29
Hałaśliwy pies (warunek - bliskość sąsiadów) i ciągła obecność na budowie (warunek - odpowiednie zaplecze). U mnie obydwa warunki spełnione i narazie - odpukać - spokój. Acha i jeszcze ogrodzenie.

manykes
02-09-2005, 14:17
nie ma zabezpieczeń

fizyk
02-09-2005, 15:20
Więc ja zleciłem zbudowanie stanu surowego firmie. Widziałem kilka plusów -
- 7% VAT
- łatwiejsza możliwość roszczeń gwarancyjnych,
- konkretna umowa (w przypadku kar za niedotrzymanie terminów)
oraz - najważniejsze:
Do momentu rozliczenia - jesli coś zginie z budowy - mnie to nie interesuje. Jest to własnością firmy budowlanej. Ja płacę po wykonaniu z góry ustaloną cenę i nie inetersuje mnie, że ktoś ukradl paletę pustaków czy paczki wełny.
Teraz, kiedy mam zamiar wstawiać okna i drzwi - od razu chcę zrobić glify, żeby utrudnić kradzież okien. Wszystko co bardziej wartościowe - od tego momentu będzie w domu.
Acha - betoniarkę i inne narzędzia budowlańcy trzymali u sąsiada na podwórku.