PDA

Zobacz pełną wersję : BK na ściany zewnętrzne + silikaty wewnątrz



Egon
12-03-2009, 11:05
Czy ktoś próbował takiego połączenia z wyjątkiem Ytong + Silka (system 20 cm)? Problemem jest (a może nie ma go wcale) niejednakowa wysokość bloczków np. Solbetu i Grupy Silikaty. Czy ktoś może się podzielić swoimi doświadczeniami?

tacim
12-03-2009, 20:00
osobiście uważam to za bardzo dobry pomysł i chyba też tak zrobię. Silka bardziej pochałania dźwieki jeżeli możan tak to określic hehe. Tylko będę chyba robic Ytong+SILKa , ale jeszcze zobaczę

majki
13-03-2009, 19:37
Ja co prawda mam PTH + silikaty wewnąrz, ale sobie chwalę. Silikaty jako działówki to same zalety.

pozdrawiam, majki

kar_ma
13-03-2009, 22:04
Ja również planuję Ytong + Silka, ale czy się ostatecznie zdecyduję to się okaże jak zobaczę wycenę... (a ma być w tym tygodniu)

Egon
13-03-2009, 22:14
Ja co prawda mam PTH + silikaty wewnąrz, ale sobie chwalę. Silikaty jako działówki to same zalety.i

Majki, a jak są rozwiązane u Ciebie połączenia zewnętrznych ścian z PTH i wewnętrznych, konstrukcyjnych, z silikatów? Zakładam, że bloczki z obu materiałów mają różną wysokość.

majki
14-03-2009, 20:36
Egon - co druga warstwa silikatów włożony pręt fi12, 0,5 m długości, nawiercony na 20 cm w PTH a 30 cm w zaprawie między silikatami.

pozdrawiam, majki

Egon
15-03-2009, 13:32
Egon - co druga warstwa silikatów włożony pręt fi12, 0,5 m długości, nawiercony na 20 cm w PTH a 30 cm w zaprawie między silikatami.
Czyli to jest coś w rodzaju kotwienia, jak w ścianie trójwarstwowej :)
I jak to się sprawdziło "w praniu"? Żadnych niespodzianek, żadnego pękania tynku na złączach? Żadnych problemów z ekipą? Napisz coś więcej.

Pozdrawiam

majki
15-03-2009, 19:23
Egon - co druga warstwa silikatów włożony pręt fi12, 0,5 m długości, nawiercony na 20 cm w PTH a 30 cm w zaprawie między silikatami.
Czyli to jest coś w rodzaju kotwienia, jak w ścianie trójwarstwowej :)
I jak to się sprawdziło "w praniu"? Żadnych niespodzianek, żadnego pękania tynku na złączach? Żadnych problemów z ekipą? Napisz coś więcej.

Pozdrawiam

Nic się nie dzieje, po prostu, jest ok. Tynk cw, żadnych spękań i tych skurczowych i tych od "ruchu" budynku.
A ekipy od tego etapu miałem super :D

pozdrawiam, majki

Egon
01-09-2009, 10:44
Podnoszę wątek, czy ktoś jeszcze może podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie?
W instrukcji technologicznej Xelli, dotyczącej systemu 20 cm, ze zdumieniem wyczytałem, że ściany konstrukcyjne z Ytonga i Silki zalecają łączyć na stalowe, płaskie kotwy. Po co zatem ta ściema z równą wysokością bloczków, skoro nie stosuje się przewiązania bądź wpuszczania silikatów w BKi? W ten sposób spokojnie można by też połączyć Solbet z krajowymi silikatami, mimo 20 mm różnicy w wysokości bloczków.