PDA

Zobacz pełną wersję : jakie najtańsze szambo na rok?



Rafal111
12-03-2009, 15:38
W przyszłym roku mamy mieć kanalizacje ale teraz cos trzeba założyć.
Plastikowe jak dzwonilem strasznie drogie. Myślałem o oczyszczalni z Obi i z niej wykorzystac zbiornik - tylko mały ( a oczyszczalni miec nie możemy bo blisko jest ujęcie wody).
Cokolwiek wybierzemy to chyba przyda sie potem na deszczówke. tylko co bedzie najtaniej?

Rafal111
12-03-2009, 17:10
takie juz mam :)

ZŁoty Róg
13-03-2009, 09:06
W przyszłym roku mamy mieć kanalizacje ale teraz cos trzeba założyć.

Polskie realia: przyszły rok=od 1 roku do lat 8.
Jeśli np w tym momencie nie widać rozpoczętych prac nad kanalizacją w Twojej okolicy to, wg mnie zrób szambo porządnie na conajmniej kilka lat.

kar_ma
13-03-2009, 09:29
Zgadzam się z przedmówcą - w mojej miejscowości od 3 lat słyszę, że kanalizacja będzie w najbliższym roku :D

Zrób normalne szambo, które w przyszłości będzie można przekształcić w zbiornik na deszczówkę.

pablitoo
13-03-2009, 09:31
Podpisuję się pod zdaniem przedmówców - też u mnie w gminie dwa lata temu kanaliza miała być za rok ... - do teraz jeszcze jej nie ma , a jak zacznie gmina inwestycję / ma w tym roku zacząć / to u mnie może będzie za dwa lata ... może za trzy ...

helixwroclaw2005
13-03-2009, 09:34
Rafal111 mam kilkunastu znajomych, którzy wybrali szamba betonowe. Doskonałe w późniejszej eksploatacji jako zbiornik deszczówki:
http://www.walbud.com.pl/index.html

Trociu
13-03-2009, 09:57
no i ja się dołączę. Jak kupowałem swoją parcelę już prawie 2 lata temu, też słyszałem że w przeciagu 2-3 lat będzie kanalizacja. No i jak mówili tak mówią dalej.
Kupiłem szambo betonowe z okolic radomia, bo było taniej nawet z dowozem niż kupowane lokalnie. Od razu przygotowałęm się na późniejsze wykorzystanie pod deszczówkę (doprowadzenia z rynien wpięte w instalację). I czekam dalej - może kiedyś będzie ta kanalizacja.

SławekD
13-03-2009, 10:56
Jeśli brać pod uwagę 3 lata użytkowania to proponuję POŚ drenażowe choćby z tego względu że po tych trzech latach inwestycja w stosunku do szamba ma bardzo dużą szansę spłacić się w 100% a w czwartym roku już będzie an siebie zarabiać.
Oczywiście to propozycja jest dla tych którzy takie POŚ mogą u siebie na działce umieścić a takich z pewnością jest większość.

maksiu
13-03-2009, 20:10
W przyszłym roku mamy mieć kanalizacje ale teraz cos trzeba założyć.

Polskie realia: przyszły rok=od 1 roku do lat 8.
Jeśli np w tym momencie nie widać rozpoczętych prac nad kanalizacją w Twojej okolicy to, wg mnie zrób szambo porządnie na conajmniej kilka lat.

Święte słowa, rozpoczynałem budowę w 2003, kanaliza miała być za rok, od pół roku mieszkam, a co z kanalizą? no ma być za rok :D :D :D
pozdrawiam
m.

kubek2002
14-03-2009, 10:34
W przyszłym roku mamy mieć kanalizacje ale teraz cos trzeba założyć.

Polskie realia: przyszły rok=od 1 roku do lat 8.
Jeśli np w tym momencie nie widać rozpoczętych prac nad kanalizacją w Twojej okolicy to, wg mnie zrób szambo porządnie na conajmniej kilka lat.

Święte słowa, rozpoczynałem budowę w 2003, kanaliza miała być za rok, od pół roku mieszkam, a co z kanalizą? no ma być za rok :D :D :D
pozdrawiam
m.



Jaka zgodność u mnie też to samo :D , może mieszkamy na jednym terenie :D
Ja planowałem beczki plastikowe 1000l połączone razem itd..... i dobrze że tego nie zrobiłem,dwa miesiące szukałem zbiornika metalowego po złomowiskach i udało się kupiłem za 1200 zł o poj.6500l, wiem teraz że troche za mały ale jakby były beczki :-? :-? :roll: :cry:

stukpuk
14-03-2009, 11:06
U mnie kanalize robią od dwóch lat :evil: .Teraz obiecali zrobić za rok :o :o
A babci co od niej kupiliśmy działke, obiecują odkąd tam mieszka czyli 25 lat!!!!!!! :evil: :evil: :evil:

dariusss
14-03-2009, 13:09
wszedzie to samo ja dostalem wyceny projekt i takie tam nie przeszlo z drugiej strony miasta mieszkali bardziej potrzebujacy radni i tacy tam pozdro

zezo
14-03-2009, 13:33
A może kupić kilka takich paletopojemników po 110 zl za sztukęh
http://www.allegro.pl/item578501302_zbiornik_1200l_zbiorniki_1000l_pojem niki_1000_l.html

SławekD
14-03-2009, 22:04
Takie zbiorniki są niemal idealne na działki gdzie używa się tego kilka dni w roku.
Przy normalnym przerobie ok 10m3 ścieków miesięcznie to raczej trudne do połączenia razem i tym bardziej trudne do wybierania. Fakt że opcja kusząco tania :wink:

Bazhyl
15-03-2009, 12:30
Ja mam mieć kanalizę przed mistrzostwami świata, chociaż nie wiadomo co będzie jak się zabierzemy za budowę dróg zapewne może koparek braknąć. Również kombinowałem tanio coś zamontować a potem się tego pozbyć, jednak ostatecznie mam betonowe szambo 10m3, które potem przekształcę w zbiornik na deszczówkę - wykonałem odpowiednie otwory już na etapie montażu, na wiosnę robię odpowiednie podprowadzenie rurami do zbiornika, kiedyś pozostanie podłączenie całej "instalacji" :).

coulignon
15-03-2009, 20:35
A może kupić kilka takich paletopojemników po 110 zl za sztukęh
http://www.allegro.pl/item578501302_zbiornik_1200l_zbiorniki_1000l_pojem niki_1000_l.html


Nu.... a masz "bumagę" że taki zbiornik:
1. nadaje sie jako szambo
2. ma atest na szczelność.

Oczywiście ja wiem że taki zbiornik jest szczelny ale trzeba mieć na to certyfikat!

zezo
16-03-2009, 08:37
coulignon napisał

Oczywiście ja wiem że taki zbiornik jest szczelny ale trzeba mieć na to certyfikat!

certyfikat ??
a ja myślałem że szambo tylko odbiera ktoś z odpowiednimi uprawnieniami, a tu jeszcze trzeba mieć certyfikat ??? :o
popatrz człowiek się uczy całe życie :wink: :wink:

Sp5es
23-03-2009, 08:35
zakopać kontener PE ok 1 m2, opcjonalnie połączony w kaskadę, jak nie starcza
Kupuje się od handlarzy chemią używane po ca 100 pln.

SławekD
23-03-2009, 10:05
Rozwiązanie już zaproponowane i poruszane w tym wątku, szczelne połączenie zbiorników wątpliwe, wybieranie z wielu zbiorników znacznie utrudnione.

radomik
24-03-2009, 09:33
"przerabiałem" ten temat, najtańsze betonowe.