PDA

Zobacz pełną wersję : O ile % wzrosły koszty całej budowy od wstępnych założeń ?



Contelek
13-03-2009, 09:06
Witam na grupie łódzkiej toczy się uświadamianie początkujących inwestorów w kwesti realności początkowych założeń kosztów budowy do rzeczywiście poniesionych :D .
Temat jest jednak uniwersalny i początkujący mogliby w tym wątku przeczytać że często życie sprawia że zdecydowanie rozmijamy się z kosztorysem początkowym i po podsumowaniu wychodzi że ileś % było jednak drożej.

Ja zacznę od tego że pierwsze założenia budżetowe przekroczyłem o 100 % mimo ze szukałem tego czy tamtego w dobrej cenie :D Zakładałem wstępnie że za kwotę x wykonczę dom całkowicie na zewnątrz , wewnątrz , zrobię ogrodzenie ,mały ogród ,drewutnię z altanką. Całość prac wykonały różne polecane a niedrogie firmy.Oczywiście tak duży % świadczy o moich niektórych fanaberiach jakie zrealizowałem w domu , ale nawet bez nich minimum 50 % przekroczył bym planowane wydatki , myślę że wielu mimo skromnego budżetu czasem się zapomina budując swój wymarzony domek.

o ile % Wy przekroczyliście założoną kwotę na wykonanie domu ?

(przyjmijmy tutaj koszt wykonania domu wykończonego wraz z ogrodzeniem i otoczeniem domu )

2mm
13-03-2009, 09:23
około +60%

mam na myśli dom w pełni wykończony w wewnątrz i na zewnątrz, wraz z otoczeniem typu ogród, nasadzenia, podjazd, taras itp.

pozdr.

majki
13-03-2009, 19:42
około +60%

mam na myśli dom w pełni wykończony w wewnątrz i na zewnątrz, wraz z otoczeniem typu ogród, nasadzenia, podjazd, taras itp.

pozdr.

Ile w tym racji ...
Taki dom jak mówisz, czyli razem z "firankami" to u nas będzie +100 percent :lol:

pozdrawiam, majki

PS. Contelek - też są /będą :roll: "fanaberie" ....

PS1 . Zaraz ... moment ... nie zaparkowałem w garażu samochodów ... to jakieś 400% :lol: 8)

2mm
13-03-2009, 19:50
Ile w tym racji ...
Taki dom jak mówisz, czyli razem z "firankami" to u nas będzie +100 percent :lol:

pozdrawiam, majki

PS. Contelek - też są /będą :roll: "fanaberie" ....

PS1 . Zaraz ... moment ... nie zaparkowałem w garażu samochodów ... to jakieś 400% :lol: 8)

firanki, rolety itp. doliczyłem, ale w życiu nie myslałem że to takie drogie......

:D

ale co to za samochody ze aż +400%?????????????????? :D :D

majki
13-03-2009, 19:57
ale co to za samochody ze aż +400%?????????????????? :D :D

... duże ... :oops: :wink:

pozdrawiam, majki

NJerzy
13-03-2009, 20:46
Budowa bardzo bliska ukończenia i jak na razie to nie przekroczyłem wydatków przewidzianych na już wykonane rzeczy - coś wyszło taniej, coś drożej, coś się zmieniło w trakcie ale rachunki teoretyczne się zgadzają się w praktyce.

Contelek
13-03-2009, 22:51
Czyli jak na razie wynik 3-1 :D
Może tylko Łodzianie tak szaleją ? w sumie majki ma takie bryki mieć w garażu.. :D

lukas3339
13-03-2009, 23:01
30-40% niestety, takie zycie

omkaro
18-03-2009, 09:28
nie ma żadnych założeń. skoro i tak wiadomo że suma będzie zatrważająca nie robimy żadnych założeń i potem nie musimy ich korygować:)

rotaf
18-03-2009, 13:17
u mnie do pierwotnego kosztorysu +40%. Do stanu surowaego zamkniętego z instalacjami i tynkami było w miarę ok. Nie doszacowałem za to:
- kosztu ogrodzenia posesji (klinkier i przęsła to znaczny wydatek),
- wykończenia (parkiety, gres, łazienki, rigipsy, gładzie, malowanie, schody wewn, oświetlenie, armatura),
- niwelacji terenu i urządzenia trawnika
W kosztorysie nie uwględniałem rówież wyposażenia (meble, AGD, RTV). Prawie każdy myśli że jakoś to będzie, coś się zabierze z obecnego mieszkania itd, a wychodzi inaczej tzn drożej.

arktyk
18-03-2009, 15:03
Około 60% Niedoszacowałem kosztów wykończeniówki.

Pozdr,

Dzejson
06-05-2009, 22:40
u mnie to jak w morde strzelił - dokładnie te przysłowiowe 30%

Emilka26
07-05-2009, 06:48
nie ma żadnych założeń. skoro i tak wiadomo że suma będzie zatrważająca nie robimy żadnych założeń i potem nie musimy ich korygować:)

zgadzam się, nie liczę ile wydałam tylko na co mnie jeszcze stać, jakoś tak lżej bo pewnie jak bym podliczyła...to :o doznałabym szoku :wink:

anetina
07-05-2009, 10:42
ja co prawda dopiero kończę SSO

wiem, czytałam, maglowaliście początkującym, że koszty wzrastają
wykońćzeniówka jeszcze przede mną - więc powiedzmy staram się o tym wzroście kosztów nie myśleć


ale tak patrząc na SSZ - załozyłam kwotę 80 tys. zł
wyjdzie jakieś 55 obecnie + 12 dach + 14 okna, dzrwi, brama + 0,7 robocizna 90 tys. zł

jak będzie dokładnie chociażby na SSZ - pewnie gdzieś za 2-3 tygodnie będę dokłądnie wiedzieć :)

anetina
07-05-2009, 10:43
ale tak patrząc - koszty robocizny są najdroższe w wykończeniówce
tu się po prostu nie dokłądnie wyważyło kosztów/cen :(

aneta s
09-05-2009, 20:23
Ja jestem na etapie wykończeniówki, mam projekt indywidualny, kiedy znajoma architektka mówiła mi ile będzie nas kosztował ten dom- myslałam, że zwariowała!potem modliłam się żeby tylko tyle a teraz już wiem, że w tej kwocie zmieściliśmy się w stanie surowym :evil:
U mnie budżet przekroczony conajmniej o 200%. Fakt że trochę poszalałam z zakupami :wink:

piotrulex
11-05-2009, 09:35
zostało jakies 4% zalozonej kwoty

Gdybysmy zaoszczedzili na dachowce ceramicznej, kolorowych oknach, kotle z podajnikiem, instalacji CO na twardej miedzi, malej bramie garazowej za prawie 4 koła to szlo by jeszcze wiecej zostawic na wakacje :wink:

niewczasik
12-05-2009, 19:28
nie ma żadnych założeń. skoro i tak wiadomo że suma będzie zatrważająca nie robimy żadnych założeń i potem nie musimy ich korygować:)
I ja podobnie.Obawiam się, że znając wcześniej skalę wydatków nie porywalibyśmy sie na budowę raczej sporego (240m)domu.A teraz to "skoro zaczęliśmy to trzebaby skończyć tę budowę".