PDA

Zobacz pełną wersję : jaka grubość ocieplenia podłogi i wylewki w garażu ???



papcio chmiel
13-03-2009, 09:54
wita,

bardzo prosze o podpowiedz tych co lepiej wiedza jaka grubosc styropianu (i jakiego najlepiej) dac w garazu oraz ile cm powinna mimec wylewka.

Dodam że garaz jest murowany i styka sie z domem a jego zewnetrzne sciany beda tez ocieplone 12 cm styro.

Niektorzy mówili mi żeby podłogi w garazu w ogóle nie ocielać tylko na chudziaku (ktory ma 15 grubosci) kłaść od razu płytki.

Prosze Was o porade.

Papcio Chmiel

christof333
14-03-2009, 11:12
My mamy beton20cm, twardy styropinn 10cm,folia izolacyjna i wylewka 10cm,teraz tylko płytki.

hala_k
14-03-2009, 13:06
A garaż będzie ogrzewany? Jeśli tak, to 10 cm styropianu i min. 7 cm wylewki. Przy nieogrzewanym bez styropianu bo i po co?

christof333
14-03-2009, 19:07
Garaż znajduje sie w domu i będzie ogrzewany jednym grzejnikiem-tak by nie oziębiać scian i pokoju ponad nim

Wirecki
14-03-2009, 19:55
jeden grzejnik to niewiele. Może lepiej ocieplić sciany sąsiadujące z innymi pomieszczeniami domu i strop nad garażem....

christof333
15-03-2009, 09:40
ściany i sufit są ocieplone-a jeden grzejnik tylko po to aby"złamać" w środku temperture :lol:

neokowal2
15-03-2009, 09:56
Ja bym nie dawał ocieplenia wogóle. Zimową porą ziemia emituje ciepło, a latem w garażu mamy przyjemny chłodek. Należy wykorzystywać to co daje natura.

christof333
15-03-2009, 12:39
Nie w moim przypadku-dom jest w woj.Śląskim z terenów ponad nami spływa woda (po wykopaniu szpadlem jednego sztycha widać cieknącą wode!!!)
Tak więc dobry drenaz i ocieplenie to podstawa
A nie czekanie na "grzybki we wnętrzu
Dom jest niepodpiwniczony i tak więc nie bede czekał na oddawanie ciepła przez grunt zimą :-?

FakirM
15-03-2009, 20:28
Jestem przeciwnikiem styropianu w garażu, tak samo jak ogrzewania podłogowego w tego typu pomieszczeniach. Jeśli ma to poprawić samopoczucie to folia/3 cm styropian/ folia i min 8 cm wylewki. Jeśli styropian grubszy to proponuję nie dawać go na odcinku ok. 0,5m od wjazdu do garażu ze względu na nacisk "wjeżdżającego" samochodu.

Co do kładzenia płytek na chudziaku to gratuluje rozrzutności . Nie spotkałem się z równym chudziakiem. Zakładając ( co jest niemożliwe ) że chudziak trzyma poziom to koszt kleju do glazury na sam garaż wyniesie Cie tyle co na cały dom :)

robertmm
08-12-2009, 20:47
Jestem ciekawy jak u większość inwestorów wygląda przekrój podłogi w nieogrzewanym garażu w bryle budynku. Bo ja tez jestem tego zdania co post powyżej. Proszę o rady i proszę pisać jak wy rozwiązaliście problem podłogi u siebie w garażu.

Lenart
08-12-2009, 22:31
będę robił garaż - w bryle budynku, ocieple ściany i sufit, jeden grzejnik.
wszystko zalezy od założeń - grunt ma 8 st (podobno)
jezeli garaz do 8 st to nie ma sensu styropianu
dla mnie 8 st to zimno, planuje ok. 12 st i grzejniczek
dlatego styropian 5 cm coby nie dogrzewać ziemii :lol:

chrobry
09-12-2009, 09:10
Jestem przeciwnikiem styropianu w garażu, tak samo jak ogrzewania podłogowego w tego typu pomieszczeniach. Jeśli ma to poprawić samopoczucie to folia/3 cm styropian/ folia i min 8 cm wylewki. Jeśli styropian grubszy to proponuję nie dawać go na odcinku ok. 0,5m od wjazdu do garażu ze względu na nacisk "wjeżdżającego" samochodu.

Co do kładzenia płytek na chudziaku to gratuluje rozrzutności . Nie spotkałem się z równym chudziakiem. Zakładając ( co jest niemożliwe ) że chudziak trzyma poziom to koszt kleju do glazury na sam garaż wyniesie Cie tyle co na cały dom :)

Nie spotkałeś się z równym chudziakiem ? Zapraszam do mnie. Ja natomiast coraz czesciej widze na budowach chudziak z mixokreta tak jak u mnie.

Odnośnie ocieplenia garazu (u mnie tez kotłowni) to ja na chudziak daje wylewkę z perlitu zamiast styro. Garaz jest w bryle budynku, bedzie ogrzewany jednym grzejnikiem.

Cezarr
09-12-2009, 09:21
Jednym słowem radzicie nie ocieplać podłogi w garażu nieogrzewanym (w bryle)?Styropian kupiłem,dziś montują mi bramę, więc chciałbym być pewny jaką grubość podłoża dostosować do wys. bramy. Planowałem 8 cm styropianu, ale jeśli rzeczywiście zatrzyma on ciepło, które emituje grunt, to chyba nie ma sensu go tam kłaść.

edde
09-12-2009, 10:21
jednym słowem jeżeli ogrzewany to podłogę ocieplać - jeżeli nie to nie
(u mnie ta druga opcja)

mobby
09-12-2009, 12:52
Jeśli w garażu nie idą żadne rury z wodą, to lepiej zrezygnuj w ogóle z ogrzewania, bo to nie ma sensu, wiem to z doświadczenia.
A jeśli idą to zainwestuj w dobrą szczelna bramę garażową.

Pozdr.
Mobby

Tlobo
09-12-2009, 16:34
Ja chcę dać 5cm styroduru w garażu w bryle budynku.
Mam jednak pytanie o spad w garażu.
Wykonawca wylewek powiedział mi, że ludzie dają spad nawet 1cm/m
to daje 6cm spadu na całej długości garażu :o
Czy Wy tak robicie??
Ja myślę dać ok 2cm spadu na cały garaż.
Pozdrawiam

CityMatic
09-12-2009, 16:49
Ja chcę dać 5cm styroduru w garażu w bryle budynku.
Mam jednak pytanie o spad w garażu.
Wykonawca wylewek powiedział mi, że ludzie dają spad nawet 1cm/m
to daje 6cm spadu na całej długości garażu :o
Czy Wy tak robicie??
Ja myślę dać ok 2cm spadu na cały garaż.
Pozdrawiam

U mnie jest w projekcie i tyle zamierzam dać spadek 1% garaż ma 6m30cm, a więc wychodzi ok 7 cm różnicy :wink:

robertmm
09-12-2009, 20:14
Ja też daje 1%. Tylko się zastanawiam czy dawawć izolacje termiczną.

CityMatic
09-12-2009, 22:12
Ja też daje 1%. Tylko się zastanawiam czy dawawć izolacje termiczną.
Ja daje tylko dlatego że:
garaż jest niżej i w wypadku gdy zmieni się np jego przeznaczenie-będzie można-urządzić tam pokoje(zaniżenie daje możliwość wykonania tam ogrzewania podłogowego)nie wyobrażam sobie takiej zmiany bez ocieplenia.
Dodatkowo garaż będzie ogrzewało powietrze z wentylacji mechanicznej(brak aktywnego ogrzewania w przypadku garażu)
ściana wewnętrzna sąsiadująca w garażu również będzie ocieplona.
Myślę ze koszt dania pod wylewkę ocieplenia na 50m2 nie będzie tak duży aby z niego zrezygnować :wink:

edde
09-12-2009, 22:20
ja mam garaż prawie na 8m długi, i ok. 2 m na końcu będzie poziom a niecałe 6m (czyli tam gdzie potencjalnie nabrudzi auto) będzie spadek min. 1% w stronę odpływu liniowego (usytuowanego tak na niecały metr od bramy, po całej szerokości garażu)