PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacje wodociagowa w domku - problem



Lutek1234
13-03-2009, 11:27
Witam,
Czy moze ktos podac mozliwa przyczyne zanieczyszczonej wody w kranie w moim domku na podstawie ponizszych informacji?

Dom pietrowy okolo 15 letni. Hydraulika z rur miedzianych. Na pietrze zrobilem kuchnie i hydraulik polozyl jakies rury (chyba stalowe, ocynkowane, nie wiem dokladnie jaki typ rur bo ich nie widzialem) z kuchni ponizej. Czyli w calym domu instalacja jest miedziana a jeden odcinek (najdluzszy, do mojej kuchni) mieszany.
I teraz wszedzie woda jest ladna czysta a u mnie w kuchni brudna (kamienie i brazowa). Dopiero jak troche tej wode przeplynie to nadaje sie do uzycia. Co chwile zatyka mi sie sitko w kranie.
Woda jest pobierana ze studni glebinowej.

retrofood
13-03-2009, 13:16
jeśli jest tylko to co piszesz, to przyczyną jest korozja elektrochemiczna wody. Na styku rury miedzianej z ocynkiem powstaje ogniwo elektrochemiczne, płynie prąd elektryczny, ktory rozpuszcza rurę, a w dodatku wytrąca żelazo z twojej wody. jedyne wyjście, to ujednolicić materiał rur: albo wszystko ocynk, albo wszystko miedź.

Lutek1234
13-03-2009, 14:23
Czyli wynika z tego ze nie mozna laczyc rur stalowych z miedzianymi?
A moze mozna zastosowac jakis lacznik na styku tych dwoch materialow?
Kuc sciany za bardzo mi teraz nie pasuje chociaz jesli bede zmuszony bo to jedyne rozwiazanie to to zrobie.

Lutek1234
13-03-2009, 15:18
Dzieki twojemu naprowadzeniu znalazlem odpowiedz:

http://www.e-instalacje.pl/110_464.htm