PDA

Zobacz pełną wersję : "goldban zacierany na mokro"



kaloosa
13-03-2009, 13:03
Niestety nie wiem jak to wyglada w praktyce :oops:
Czy moze ktos mi napisac jak sie taki goldban zaciera na mokro?

zbigmor
13-03-2009, 13:21
Niestety nie wiem jak to wyglada w praktyce :oops:
Czy moze ktos mi napisac jak sie taki goldban zaciera na mokro?

Taką pacą z gąbką. Gąbka oczywiście zwilżona.

kaloosa
13-03-2009, 13:39
Dzieki za odpowiedz, czyli zeby otrzymac taka "sliska"powieszknie wystarczy polerowac wilgotna gabka?

Pytam, bo mam w domu kawalek sciany, taki bardzo nierowny zrobiony goldbanem (nakladanym zwykla packa) a ja bym chciala miec taka gladka sciane zamiast kafli w lazience nad kibelkiem. Widzialam to na jakims zdieciu i bardzo ladnie wyglada.
Czy mozna taka sciane jakosc zaimpregnowac?

zbigmor
13-03-2009, 13:51
Dzieki za odpowiedz, czyli zeby otrzymac taka "sliska"powieszknie wystarczy polerowac wilgotna gabka?

Pytam, bo mam w domu kawalek sciany, taki bardzo nierowny zrobiony goldbanem (nakladanym zwykla packa) a ja bym chciala miec taka gladka sciane zamiast kafli w lazience nad kibelkiem. Widzialam to na jakims zdieciu i bardzo ladnie wyglada.
Czy mozna taka sciane jakosc zaimpregnowac?


Próbowałem tak robić jak sam radzę, ale łatwiej było dać na to co zrobiłem z tynkiem gładź szpachlową.
Zaimpregnować oczywiście można tylko po co?

martadela
13-03-2009, 14:53
Ja, co prawda na małym kawałku, by uzyskać efekt "szyby" zacierałam gładź szpachlową przy pomocy pacy metalowej, trzymając ją pod bardzo delikatnym kątem.... Nie wiem jakim cudem, ale się udało :)

zbigmor
13-03-2009, 14:55
Ja, co prawda na małym kawałku, by uzyskać efekt "szyby" zacierałam gładź szpachlową przy pomocy pacy metalowej, trzymając ją pod bardzo delikatnym kątem.... Nie wiem jakim cudem, ale się udało :)

Ale goldband to tynk, a nie gładź szpachlowa. Robiłeś jak najbardziej prawidłowo.

martadela
13-03-2009, 14:57
:)

Ja tak w nawiązaniu do wypowiedzi powyżej: że łatwiej taki efekt uzyskać przy gładzi :)