PDA

Zobacz pełną wersję : kominek TEMPORIS 2 D



kulasiek
13-03-2009, 21:01
Witam, zadałam to pytanie w wątku o kominkach, ale zostało bez odpowiedzi...

przymierzamy się pomalutku do kominka... ma być z zamkniętą komorą spalania. Dzisiaj sprzedawca polecił nam TEMPORIS 2D. Koszt 6000. Czy to dobry kominek? Czy za mniejsze pieniądze mogłabym kupić coś równie dobrego/lepszego?
Będę wdzieczna za pomoc

Konopielka3
17-03-2009, 13:19
Witam, zadałam to pytanie w wątku o kominkach, ale zostało bez odpowiedzi...

przymierzamy się pomalutku do kominka... ma być z zamkniętą komorą spalania. Dzisiaj sprzedawca polecił nam TEMPORIS 2D. Koszt 6000. Czy to dobry kominek? Czy za mniejsze pieniądze mogłabym kupić coś równie dobrego/lepszego?
Będę wdzieczna za pomoc

Witam,

Ja ostatnio widziałam kominek, który ma bardzo podobne rozwiązania techniczne jak Supra o której mówisz. To był wkład TQD Sunfire 700, przy czym był o wiele tańszy bo kosztował coś ponad 4000zł. Doprowadzenie powietrza z oddzielnym sterowaniem nawiewu na kurtynę i dopalanie, dokladnie tak jak w Temporisie. Nie wiem jak dużą powierzchnię masz do ogrzania ale ten TQD ma 9kW w DIN czyli ok 12kW normalnie. Firma może niezbyt znana, przynajmniej mi się jakoś o uszy nie obiła, ale z tego co się dowiedziałam bazują na wkładach Jotula.

[ moderowano - reklama ]

Pozdrawiam:)

escape
17-03-2009, 14:43
Wkład możesz smiało kupować montujemy co jakis czas i klienci są bardzo zadowoleni...mocna maszyna do grzania ..a jaką powirzchnie zamierzasz nim dogrzewac?

djanya
17-03-2009, 22:38
Wkład możesz smiało kupować montujemy co jakis czas i klienci są bardzo zadowoleni...mocna maszyna do grzania ..a jaką powirzchnie zamierzasz nim dogrzewac?
a o ktorym wkładzie piszesz?

escape
18-03-2009, 07:58
Supra temporis :D oczywiście

rpawlak
18-03-2009, 14:34
Witam, zadałam to pytanie w wątku o kominkach, ale zostało bez odpowiedzi...

przymierzamy się pomalutku do kominka... ma być z zamkniętą komorą spalania. Dzisiaj sprzedawca polecił nam TEMPORIS 2D. Koszt 6000. Czy to dobry kominek? Czy za mniejsze pieniądze mogłabym kupić coś równie dobrego/lepszego?
Będę wdzieczna za pomoc

Mam taki wkład od jesieni. Ogrzewam nim ponad 120 m2. Przy DGP grawitacyjnym o srednicy 150mm zrobienie 28 stopni w domu nie sprawia problemów. Niestety ma tez wady, system czystej szyby to fikcja. Po trzech dniach nie widać ognia (co mi akurat nie przeszkadza ale powoduje ,ze parter domu nagrzewa sie wolniej). Nie sądzę aby to był problem paliwa gdyz uzywałem różnego. Najlepszy efekt był przy idealnie suchej brzozie i grabie a powietrzu otwartym prawie na full.
Nie moge niestety palić na maksa bo naprawdę robi się sauna w domu, nawet przy -15.
Po włożeniu dwóch solidnych polan około 12 wieczorem i powietrzu na 1,5 mozna rozpalić kominek o 7 rano od żaru.

Drugą jego wadą są listki do sterowania powietrzem, skrzypią niemiłosiernie jak kominek jest zimny. Być może to tylko mój egzemplarz.
Szuflada na popiół wystarcza na 3 dni przy ciągłym paleniu.

Na twojekominki.pl jest po 5500.

Pozdrawiam

Konopielka3
25-03-2009, 11:15
Kurtyna powietrzna w tym wkładzie nie koniecznie musi byc fikcją ponieważ jak dobrze wiemy jej prawidłowe działanie zależy od wilgotności drewna. Taka kurtyna jest obliczona na działanie z wilgotnośicą poniżej 20%...
Wilgotności drewna nie jestesmy w stanie sprawdzic na oko ale w sklepach internetowych albo na allegro bez problemu można kupić specjalne mierniki. Ja kupiłam taki jakiś czas temu i nie mam już problemu ze żmudnym czyszczeniem szyby :wink:

lonewolf
29-08-2009, 23:14
DO Konopielka3

Czy używałeś wkładu bez jego zabudowywania? Również jestem zainteresowany tym wkładem jednak nie chcę na razie go obudowywać i przez sezon grzewczy eksploatować go jako piec wolnostojący. Co o tym sądzicie?

lonewolf
01-09-2009, 10:37
Mam taki wkład od jesieni. Ogrzewam nim ponad 120 m2. Przy DGP grawitacyjnym o srednicy 150mm zrobienie 28 stopni w domu nie sprawia problemów. Niestety ma tez wady, system czystej szyby to fikcja. Po trzech dniach nie widać ognia (co mi akurat nie przeszkadza ale powoduje ,ze parter domu nagrzewa sie wolniej). Nie sądzę aby to był problem paliwa gdyz uzywałem różnego. Najlepszy efekt był przy idealnie suchej brzozie i grabie a powietrzu otwartym prawie na full.
Nie moge niestety palić na maksa bo naprawdę robi się sauna w domu, nawet przy -15.
Po włożeniu dwóch solidnych polan około 12 wieczorem i powietrzu na 1,5 mozna rozpalić kominek o 7 rano od żaru.

Drugą jego wadą są listki do sterowania powietrzem, skrzypią niemiłosiernie jak kominek jest zimny. Być może to tylko mój egzemplarz.
Szuflada na popiół wystarcza na 3 dni przy ciągłym paleniu.

Na twojekominki.pl jest po 5500.

Pozdrawiam

Na czym w temporisie polega sterowanie uchwytami sterującymi? Jeden jest do zasilania powietrza dostarczanego do paleniska, tak? A ten drugi? - to od kurtyny powietrznej na szybę?

Czy rozwiązałeś problem ze skrzypieniem? Czy u innych też występuje taki problem?

I ponawiam jeszcze pytanie - czy ktoś użytkował temporisa bez jego obudowywania?

Będe wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.

wisienkozerca
04-08-2014, 23:18
Czyod ostatniego postu nadal ten wklad kominkowy (SUPRA TEMPORIS 2D) nie sprawia problemu? Zadowolenie jestescie z niego? Dzis jest (04/08/2014) w cenie troszke ponad 4,5zl