PDA

Zobacz pełną wersję : CZY OCIEPLAC KOMINEK ???



tomek_wisia
13-03-2009, 21:24
Witam mam taki mały problem szukam juz dosc długo jakiegoś artykułu otym czy ocieplac kominek z płąszczem wodnym czy nie.Facet który zakładał kominek upiera sie ze to moje widzi misie .A ja mysle ze powino sie ocieplac gdzies tak kiedys słyszałem.Aha i chyba tez dosc taka wazna sprawa jak nie jest ocieplona rura doprowadzająca spaliny do komina to moze komin szybko sie zapychac (oblepiać ) ???? z góry dzieki za odpowiedz

1971KJ
13-03-2009, 23:07
http://forum.muratordom.pl/kominki-pomoge-i-doradze-we-wszystkim-co-dotyczy-kominkow,t36429.htm

poszukaj tutaj :wink:

FlashBack
14-03-2009, 05:20
Witam mam taki mały problem szukam juz dosc długo jakiegoś artykułu otym czy ocieplac kominek z płąszczem wodnym czy nie.Facet który zakładał kominek upiera sie ze to moje widzi misie .A ja mysle ze powino sie ocieplac gdzies tak kiedys słyszałem.Aha i chyba tez dosc taka wazna sprawa jak nie jest ocieplona rura doprowadzająca spaliny do komina to moze komin szybko sie zapychac (oblepiać ) ???? z góry dzieki za odpowiedz
yhy ociepla sie kominki palac w nich :D

bladyy78
14-03-2009, 06:13
Ja kominek będę ocieplał nie ze względu na komin, ale ze wglądu na to, że w lecie również raz na 2 dni będę w nim przepalał żeby zagrzać bojler 200l. Nie chcę mieć w salonie w tym czasie sauny. Druga sprawa kominek z płaszczem działa jak kocioł na paliwo i on ma ciepło oddawać do wody, a nie przez jego ścianki. Jak go nie ocieplisz to nawet w zimie w salonie może być zbyt ciepło.