PDA

Zobacz pełną wersję : Miejsce na budę / wybieg dla psa...



Marfa
14-03-2009, 10:48
Witajcie,
Zbliża się wiosna, a wraz z nią czeka mnie planowanie zagospodarowania ogrodu..
no i takich rzeczy jak miejsce na drewno, wybieg dla psa, kompost, ognisko itp...

Czy macie jakieś przemyślenia dotyczące miejsca dla psa? Z przodu, z tyłu ogrodu? Może jakieś zdjęcia jak wkomponowaliście to w ogród ???

Pozdrawiam

hanka55
14-03-2009, 18:10
Nasze psy, są nauczone nieinwazyjnego zachowania w ogrodzie.
Nie potrzebują ani kojca, ani wybiegu.

http://forum.muratordom.pl/ogrod-z-psem,t93757.htm

Contelek
15-03-2009, 20:52
Mój podhalan miał budę w rogu działki ,niestety ani razu w niej nie spał ,okazało się że nie widzi z niej bramy ogrodzeniowej .
Przeniosłem budę w inne miejsce ,pies oszalał ze szczęścia i zamieszkał w smoim nowym domku , z którego ma baczenie na wszystko.

więc istotne jest by pies stróżujący budę miał w miejscu sprzyjającym stróżowaniu

gringogringo
16-03-2009, 07:21
Ja też mam psa, który nawet po wytyczonych ścieżkach chodzi...a, że jest mądrym psiakiem świadczy to, że potrafi stać w miejscu i patrzeć prosto w oczy...tobie się wydaje, że cie słucha...a on dyskretnie noge podnosi :o

Jeśli masz np. wąski fragment działki przy jednej z bocznych ścian budynku możesz tam umieścić kojec i zamknąć tę przestrzeń. Z reguły tylko z jednej bocznej części częściej się korzysta. A pies miałby mały wybieg. :D

marta-mam niebieski dach
16-03-2009, 07:26
Pies musi widzieć bramę i furtkę,
wtedy siedząc w budzie jednocześnie pilnuje posesji,
myślę że trzeba zwrócić uwagę na nasłonecznienie (raczej zacienienie)miejsca na budę, latem w trakcie upałów pies nie może leżeć na bezpośrednim słońcu, potrzebuje trochę cienia, jeśli jest taka możliwość warto poobserwować psa, w którym miejscu działki najchętniej przebywa (układa się na odpoczynek),
wejście do budy warto ustawić tak względem stron świata, aby uniknąć kierunków z których najczęściej wieją wiatry, aby nie wwiewało bezpośrednio do budy,
to na prawdę trudne zadanie, na początku myślałam że "gdzieś" się ją postawi, przecież jest tyle miejsca, ale jak przyszło to zrobić, to nieźle się nagłówkowaliśmy,
buda maiła być "dla ozdoby" bo psy mieszkały w domu, ale ostatecznie okazało się że ten większy wybrał budę :o ,i teraz tylko czasami "zatęskni" do domu i przychodzi na noc spać :P , generalnie preferuje budę :wink: