PDA

Zobacz pełną wersję : komin systemowy- muisi być??



rafalr82
14-03-2009, 18:11
witam
piszę do was bo zastanawiam się nad jedną dla mnie sprawą która spokoju mi nie daje, na pewno już coś na ten temat było na forum , ale przeczytajcie i w razie jak macie jakąś wiedzę to m i napiszcie

sprawa tyczy się kominów systemowych. mam przewidziane takowe w moim projekcie . ale zastanawiam się nad jednym bo idzie on tylko do kominka w salonie czy nie mogę go zastąpić jakimś innym?? myślałem z cegły ale to dużo zajmie miejsca . nie powiem bo taki komin to wydatek około 2,5 tys. troszkę to jest. czy ktoś z was już może myślał nad tym ???

admiro
14-03-2009, 19:17
Mój komin to kształtki silikatowe do wentylacji + rura czarna do kominka i kwasówka do pieca gazowego, rozwiązań jest od cholery.

Forest-Natura
14-03-2009, 20:14
Witam.
Rury "czarne" nie mogą być stosowane jako przewód kominowy. Tylko jako przyłącze pomiędzy urządzeniem grzewczym a kominem.
Jako ten wół stoi w przepisach...
Pozdrawiam.

Lenart
14-03-2009, 20:25
nie musi być

Forest-Natura
14-03-2009, 20:35
Witam.
Był niedawno wątek o kominach systemowych i murowanych. Tyle opinii co wypowiadających się (chodzi o koszty).
Lepszego przekroju jak kołowy dla dymu nie ma...
Koszty - uważam że systemowy tańszy, ale dużo tu zależy jaki (firma) i ile biorą od cegły miejscowi murarze.
Pozdrawiam.

Gościk
15-03-2009, 00:29
nie musi być
co nie musi być?

rafalr82
15-03-2009, 09:44
a macie jakieś namiary na firmy co zajmują się sprzedażą kominów systemowych w dobrych cenach??

15-03-2009, 12:39
mamy
5 km od Rzeszowa jest Boguchwała, a w niej zakład porcelany elektrotechnicznej o nazwie ZAPEL ...

p.s.
co wcale nie oznacza, ze namawiam Cie na komin systemowy ...

jaendrju
15-03-2009, 17:15
a 5 kilometrów od Rzeszowa tylko na Warszawę jest Rudna Wielka,gdzie jest CJ Blok
Zapel i CJ Blok wklady ściąga ze Słowacji.Zapel nie produkuje nic,bo pustaki bierze z CJ Bloku,czyli tylko pośredniczy.
Najtaniej te wkłady kupisz 2 kilometry za Boguchwałą w Lutoryżu u Kopacza.
Namiar znajdziesz przez google.

rafalr82
16-03-2009, 05:12
dzięki panowie właśnie dziś albo jutro tam podskoczę. ale w miejscu gdzie jest tylko kominek i grzane w nim będzie tylko okazyjnie zlikwiduje komin systemowy i z cegły pełnej postawie

zezo
16-03-2009, 07:30
rafalr82 napisał

w miejscu gdzie jest tylko kominek i grzane w nim będzie tylko okazyjnie zlikwiduje komin systemowy i z cegły pełnej postawie
zrobisz jak uważasz,
ja też szukałem wszędzie oszczędności, zrobiłem komin z cegły pełnej, broniłem takiego rozwiązania, wszak od stuleci takie kominy funkcjonują,
użytkuję taki komin od 2 lat, może nie palę okazjonalnie ale też nie cały czas
i jakie wnioski po tych latach użytkowania tego komina ?

takie rozwiązanie było błędne, teraz chcę jakoś ratować sytuację tylko że wszystko kosztuje :cry:
zaoszczędziłem dwa lata temu może 1000 zł to teraz wydam może nawet więcej a pewności jak będzie nie mam

Tak więc
zrób systemowy nie będziesz miał problemów w przyszłości :wink:

grzechk
16-03-2009, 08:03
Jak chcesz zaoszczędzić, to osbno kup pustaki betonowe, osobno wkład ceramiczny, zamiast wełny w środek można dać sznur z wełny jako dylatację między wkałdem i pustakami. Za całość powinieneś zapłacić ok 1500 zł. Będziesz miał komin systemowy, tyle że wszystko kupione oddzielnie i sporo taniej.

escape
16-03-2009, 08:40
i bez gwarancji........ 8)

grzechk
16-03-2009, 08:50
A jaką masz gwarancję w systemowych? Jeżeli wszystko zbudujesz, zabudujesz i pęknie ci wkład, to nawet o tym nie będziesz wiedział. Jeżeli będzie błąd instalatorski, to gwarancja nie będzie uznana. Więc pyatm o jakiej gwaracji mówisz. Jak kupisz wadliwe pustaki czy kształtki, też zawsze możesz zareklamować.

escape
16-03-2009, 09:47
Gwarancja 30 Lat np:Schiedel :D moim zdaniem warto zbudować tak jak byc powinno.....a do stawiania takiego komina najlepiej wziąść firme do tego upoważnioną a nie"pana Tadzia z PKS-u"co to po godzinach stawia domy naprawia zegarki.....przynajmniej uniknie się błędów instalatorskich...
A co do samych pustaków to jak kupisz wadliwe to powiedzą ci ze gdybyś uzył je w komplecie tak jak producent nakazał i do czego przewidział to niepękły by ....

Poprawiamy mnóstwo kominów głównie schiedlowskich stawianych do kominków bo "panowie Tadziowie"wstawiają trojniki na wysokosci 1 metra :o a instalatorzy cieszą się ze ktoś postawi im komin za grosze :D do czasu gdy wchodzimy na montaz kominka i trzeba przerabiać i robic wklejki

Ja osobiście uważam ze warto zrobić od poczatku tak jak ma być ...a nie zastąpczo bo troche taniej...ROBISZ TANIO = ROBISZ DWA RAZY
Pozdrawiam Ilona...

grzechk
16-03-2009, 10:04
Pan Tadzio może spie....ć zarówno komin systemowy jak i "składak". Dobra ekipa może dobrze wymurować zarówno Schiedla jak i "składak".
Pytanie: Czym tak naprawdą różni się Schiedel od składaka, gdzie dasz dobre pustaki, wkład np. z Bolesławca? Schiedel czy jakiś inny nie robi przecież sam pustaków, wkładu czy wełny, tylko bierze od różnych producentów, pakuje i sprzedaje pod swoją marką. I zarabia na tym pewnie ze 100%.

rafalr82
16-03-2009, 14:45
no będę się rozglądał pod koniec tygodnia za tymi kominkami, popatrze jak by to wyszło jak bym po częściach składak czyli np. albo cegła pełna i wkład albo pustaki i wkład między to oczywiście wełna

u mnie gdzie teraz mieszkam w domu rodzinnym jest kominek już czwarty sezon komin z cegły jest no i nic się nie dzieje a pierwsze dwa sezony to nie powiem bo cały czas palone było