PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż rolet wewnętrznych - kleić? wiercić?



Biceps
14-03-2009, 20:29
W przyszłym tygodniu będę miał montowane rolety wewnętrzne (kasetka + prowadnice). Pytanie: czy montowanie kaset poprzez ich przykręcanie do ramy okiennej może w jakiś sposób negatywnie wpłynąć na okno? Czy takie wiercenie/wkręcanie wkrętów mocujących jest bezpieczne? Czy może bezpieczniej jest przykleić kasetkę (bo prowadnice to na pewno są klejone)?
Mam okna PCV z Thermoplastu (system Royal), będę wdzięczny za info.

jareko
14-03-2009, 20:36
większość systemów roletkowych jest przystosowana do wiercenia w listwie przyszybowej
wiercenie profila jakze często jest pretekstem do cofnięcia gwarancji na okna mimo iz realnie nastepuje to w miejscu bezpiecznym

Biceps
14-03-2009, 20:45
większość systemów roletkowych jest przystosowana do wiercenia w listwie przyszybowej
wiercenie profila jakze często jest pretekstem do cofnięcia gwarancji na okna mimo iz realnie nastepuje to w miejscu bezpiecznym

Montażysta, który był u mnie na pomiarach tłumaczył właśnie, że roletki będą przykręcane na listwach przyszybowych - mam przez to rozumieć, że będzie to zabieg bezpieczny?

jareko
14-03-2009, 20:51
w 100% bezpieczny o ile wiertla sobie w palec nie wkręci :lol:
dla okna bezpieczny
jak za jakiś czas będziesz chciał zrezygnować z roletek to sobie je zdemontujesz, ewentualnie wymienisz listwy przyszybowe i okno będzie jak nowe :)

Biceps
17-03-2009, 09:10
Jareko, wielkie dzięki za info. Chciałbym jeszcze zapytać, jak wygląda kwestia klejeniea rolet? Czy materiały stosowane przez firmy montujące rolety są na tyle trwałe, że tak przyklejona roletka będzie trzymała się jakiś czas (rok, dwa, trzy)?

Pytam, bo żona uparła się, żeby jednak zamontować rolety bez wiercenia listw przyszybowych - uffff :roll:

widziu33
17-03-2009, 14:50
Witam.
Na każdej kasecie masz naklejoną taśmę do montażu.Następnie jest przykręcana wkrętami do listw przyszybowych.Zwróć uwagę aby prowadnice zespalały się z puszką(kasetką).Prowadnice montowane są na taśmę.Taśma jeżeli dobrej jakości musi trzymać.Koniecznie odtłuścić podłoże przed klejeniem.

Tips:jeżeli prowadnice wykonane z plastyku b.łatwo w przyszłości można czyścic rozpuszczalnikiem lub benzyną ekstr.Jeżeli masz b. szerokie okna to polecam aluminium. :D