PDA

Zobacz pełną wersję : Problem -jak tu zacząc budowę??



p_piatek
15-03-2009, 09:19
Problem -jak tu zacząc budowę,
Witam, chciałem zasięgnąc rady u szanownych forumowiców..otóż jestem w sytuacji ,iż od 2-ch tygodni nie jestem w stanie zebrać humusu z działki z powodu deszczowej pogody w zeszłym tygodniu koparka dwukrotnie usiłowała wykonac tą pracę jednak z mizernym skutkiem, koła zapadają się w błocie ;-(
I teraz nasuwa się pytanie czy :
-zamówic dużą fadromę tzw. Ełkę z duzymi szerszymi kołami czy to cos da??
-zebrac humus recznie (ok.1/4 juz została zebrana prez koparkę)
-wykonac wykop pod fundament minikoparką gąsienicową a pozniej zdjąc humus...
Teren działki to glina dom o wymiarach 12m na 9m , zalezy mi na czasie -ekipa budowlana czeka, bank za chwilę bedzie sie niecierpliwił ,zgodnie z kosztorysem powinienem miec sciany fundamentowe wykonane do konca marca...a z pogodą na dolnym slasku marnie same deszcze!!!!

tacim
15-03-2009, 10:32
Nawet nic nie mów szlak mnie trafia jak wyglądam za okno a jeszcze jak ostatnio śnieg spał ręce mi opadły dzisiaj miało byc git a pada już nie mam siły patrzeć w niebo hehe. Optymistycznie jeszcze 2 tygodnie i wiosna od 28 pogoda ma sie zmienić.

kaltam
15-03-2009, 11:07
Albo będą nocą mrozy i wtedy z rana albo niestety musisz poczekać. Dawno nie było u nas długiej zimy i firmy przyzwyczaiły się do pracy w lutym. Przyrody nie przeskoczysz.

tacim
15-03-2009, 11:10
Ja mam humus ściągniety tylko w wykopie basen :) a ława ma być kopana i lana bez szalunków tak, że dupa zbita.

Bazhyl
15-03-2009, 11:16
Jeśli sprawdzą się prognozy to możesz spokojnie się wstrzymać do końca miesiąca.

ziemo
15-03-2009, 19:44
weź koparę na gąsienicach, tylko jak masz błocko na działce, to i tak z resztą prac może być cienko
bankiem to bym się nie przejmował, wszyscy mają praktycznie przekroczone terminy
My na początku dzwoniliśmy, że nie wyrobimy sie z terminami, ale KB mówił, że spoko, więc później już robiliśmy w swoim tempie 8)

tacim
16-03-2009, 08:38
No woda stoi po kostki czekam na wiosnę buuuu.

marcin-26
16-03-2009, 09:40
nawet nie zaczynaj nic w tym błocie!!!! Robiłem to samo w listopadzie, koszmar!!!wykopy zalane wode wypompowywac cały w glinie ciezko chodzic nawet w gumowcach, wszystko uwalone,nie polecam.Poczekaj az troche sie osuszy w naprawde szybciej to zrobisz niz babrac sie w tej glinie.

Rom-Kon
16-03-2009, 09:44
...jeśli możecie to sprzedajcie takie podmokłe dziadostwo... byle latem. Czasem nie opłaca się stawiać na takich gruntach domu... może to byc drogi interes.... a jesli już chcecie to ciągnąć to nie narzekać tylko pogodzić sie ze swoim losem... my jesteśmy tylko gośćmi na tej Ziemi...

pierwek
16-03-2009, 11:53
Problem -jak tu zacząc budowę,

czekaj aż będzie sucho i pogoda się ustabilizuję - babranie w błocie przy robieniu fundamentów to nie robota - ja w 2007 roku też za wcześnie zacząłem 2 tygodnie świeciło słoneczko, fadroma ściągnęła humus postało to ze 3 dni następnie jednego dnia był wykop a za 2 dni miało być zalewanie - w grunt bez szalunków -

w dzień zalewania zaczął padać śnieg (marzec był) betoniarki nie miałby jak wjechać więc wszystko odwołałem - 3 dni później miałem masakrę na działce - wszystko sie pozapadało - trzeba było czekać na lepszą pogodę (kolejne 2 tygodnie), od nowa kopać i robić szalunki z desek w całym wykopie (3m3 desek)

moja rada: czekaj spokojnie na słoneczną pogodę

p_piatek
16-03-2009, 22:11
witam,
w dniu dzisiejszym zostały wykopane ławy fundamentowe mini koparką gąsienicową , od 2-ch dni nie pada... jutro chłopaki kończą wiązac zbrojenie ..i jak "Bozia" da moze coś zalejemy.... problem ylko z humusem ale nie ma go za wiele , gośc z koparki zadeklarował sie ,ze da rade to wybrac...
Trochę to nie tak jak sobie obmysliłem i niekoniecznie ze sztuką budowlaną ...ale powoli do przodu...

tacim
17-03-2009, 07:50
Ja czekam choc tak dzisiaj przeglądam Allegro aby kupić sobie pompę do brudnej wody w domu się przyda a i wykop można osuszyc zawsze to szybciej będzie niż czekac na parowanie wody z 14 dni opadów :)