PDA

Zobacz pełną wersję : Nadanie numeru budynku



Beniamin
19-11-2003, 05:35
Witajcie. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć kiedy można wystąpić do gminy z wniskiem o nadanie numeru porządkowego nowego domu. Czy można to zrobić jeszcze przed odbiorem budynku przez starostwo czy po.

Juras XR4Ti
19-11-2003, 05:40
Można przed odbiorem. Ja musiałem mieć numer,bo bez tego TPSa nie chciała założyć telefonu.

GRom
19-11-2003, 05:52
Można, ja dostałem numer mając stan surowy zamknięty.

19-11-2003, 07:43
Możesz wystąpić nawet bez budynku. Nr posesji (inaczej porządkowy lub "policyjny") dotyczy nieruchomości, a taką jest nawet pusta działka.

19-11-2003, 07:45
To wyżej to ja - Jarzabkowa. Acha, musisz mieć akt własności + podanko do Urzędu o nadanie nr-u porządkowego. Tak ja załatwiałam, zanim jeszcze cokolwiek z ziemi wyrosło.
Luśka

uszek
19-11-2003, 09:10
Aby podpisać umowę z energetyka, TPsą itd musisz podać numer budynku, dlatego trzeba napisać pisemko do urzędu z prosbą o zarezerwowanie numeru i urząd wystawi ci pismo z podaniem numeru budynku, nawet jeśli go fizycznie jeszcze nie będzie. Ale trzeba pamietać że jest to tylko numer zarezerwowany, i zostanie wpisany do rejestru budynków po całkowitym odbiorze budynku. Nieprawdą jest że nr budynku mają coś wspólnego z numerami dzialek, nr budynków mogą być całkowicie inne i zazwyczaj są :lol:

KaiM
25-03-2004, 23:29
To wyżej to ja - Jarzabkowa. Acha, musisz mieć akt własności + podanko do Urzędu o nadanie nr-u porządkowego. Tak ja załatwiałam, zanim jeszcze cokolwiek z ziemi wyrosło.
Luśka

Idąc za Waszymi informacjami wystąpiłem do gminy o taki numer. Może źle sformułowałem wniosek "proszę o nadanie" zamiast "proszę o zarezerwowanie numeru" w każdym razie odpisali mi że muszę przedstawić ze starostwa zaświadczenie o dokonaniu zgłoszenia do użytku obiektu budowlanego.

Hmm walczyć dalej i pisać żeby chociaż zarezerwowali? Miło byłoby juz wiedzieć jaki będe miał kiedyś adres...

Marbo
26-03-2004, 07:06
KaiM
Proponowałabym zadzwonić albo udać się osobiście do działu zajmującego się tymi sprawami, przedstawić swoją sprawę - napewno poradzą jak sformułować wniosek ( bo przypuszczam , że określenia są inne dla domu a inne dla nieruchomości niezabudowanej).

Zbigniew Rudnicki
26-03-2004, 07:38
W mojej gminie oprócz wniosku "o nadanie numeru porządkowego", wymagają szkicu sytuacyjnego z naniesionym budynkiem, wjazdem i wejsciem.

Didi
27-03-2004, 16:45
W odpowiedzi na mój wniosek o nadanie nazwy ulicy i numeru domu nadano tak z "urzędu" również numery dla domów, które jeszcze nie istnieją a są tylko działaki budowlane

anna99
27-03-2004, 17:58
W mojej gminie wypełniłam "gotowca" z prosbą o nadanie numeru (goła działka). Pan urzędnik wyjął wielkie mapy i zapytał mnie (działka narożna) : na której ulicy chce pani mieszkać? To, od której jest wjazd i wejście do domu nie miało absolutnie znaczenia. Ja wybrałam ulicę z wjazdem.

gust
07-07-2014, 09:29
trzeba napisać pisemko do urzędu z prosbą o zarezerwowanie numeru i urząd wystawi ci pismo z podaniem numeru budynku, nawet jeśli go fizycznie jeszcze nie będzie. Ale trzeba pamietać że jest to tylko numer zarezerwowany, i zostanie wpisany do rejestru budynków po całkowitym odbiorze budynku. Nieprawdą jest że nr budynku mają coś wspólnego z numerami dzialek, nr budynków mogą być całkowicie inne i zazwyczaj są
Potwierdzam w mojej okolicy jest tak samo. Miły pan z gminy powiedział że od ręki mogą na miejscu wydać inf o zarezerwowanym numerze. ;) Ale nie jest to podstawa do zameldowania się.