PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja przeciwwodna



maxr
15-03-2009, 15:29
Witam wszystkich
Potrzebuje pomocy odnośnie izolacji przeciwwodnej ław fundament. Okazało się że podeszłą mi do ław woda gruntowa. Doradcie jak zaizolować ławe i ściany fundamentowe ( bez piwnic ) Podajcie konkretne preparaty które powinieniem zastosować.

alpejczyk
15-03-2009, 15:41
A czy jesteś na etapie stanu zero??Jesli tak to bym się tym nie przejmował, bo beton w wodzie to może staś sobie,ale zadbaj o dobra izolac miedzy fundamentem a murami domku.Można też podnieść np.o jeden bloczek betonowy ścianę fundamentu.Nie zrobisz izolacji całkowicie szczelnej,a jeśli koniecznie chcesz to mozna zastosować hydroizolację jaka nakłada sie na beton w basenie,ale to sprawa droga,około 80zł m2.

maxr
15-03-2009, 16:03
Tak jestem na stanie zerowym. Normalnie woda jest na głębokości 1.3. Ale ze względu na wiosnę podniósł sie poziom wód gruntowych na 80 cm. Ławe mam na 1m o wysokości 40 cm. Czyli teoretycznie nie powinna sięgać izolacji poziomej ław ze ścianą fundamentową. Czyli standardowa izolacja powinna wystarczyć czyli apizol 2x, steropian 5 cm i folia kubełkowa?

alpejczyk
15-03-2009, 16:08
Pod styro muszisz dać środek na bazie wody np.dysperbit, bo inny zje Ci styro.Jeśli chcesz ocieplać to na ten temat jest sporo na forum-łatwo znaleśc.Ja izolację zrobiłem i na ławad i na ścianie fundamentowej z folii zbrojonej do tego przeznaczonej.[/quote]