PDA

Zobacz pełną wersję : wybrzuszenia w desce barlineckiej



ksu
15-03-2009, 15:16
Witam,

Od kilku miesięcy mam położoną w pokoju deskę barlinecką. W jednym miejscu pojawiło się wybrzuszenie (około 0,5cm wysokości) na powierzchni około metra kwadratowego. Strasznie mnie denerwuje gdy po tym chodzę - podłoga nie dość, że się ugina, to jeszcze trzeszczy. Czy moża się tego jakoś pozbyć?

Trociu
15-03-2009, 16:52
dylatacje przy ścianach są?

ksu
15-03-2009, 17:36
Tak, dylatacje są.

zbigmor
16-03-2009, 11:17
Witam,

Od kilku miesięcy mam położoną w pokoju deskę barlinecką. W jednym miejscu pojawiło się wybrzuszenie (około 0,5cm wysokości) na powierzchni około metra kwadratowego. Strasznie mnie denerwuje gdy po tym chodzę - podłoga nie dość, że się ugina, to jeszcze trzeszczy. Czy moża się tego jakoś pozbyć?


Dylatacje są, ale może za małe?
nie było przypadkiem zalania? Jeśli tak jak piszesz na początku wybrzuszenia nie było to samo z siebie nie powstało. Jedyne co mi przychodzi do głowy to brak dylatacji, zalanie, położenie wilgotnych paneli, nie wysuszona posadzka.

wikula7
03-06-2009, 19:48
Powodami może być :
1. Brak folii pod podkładem.
2. Brak / za małe dylatacje przy ścianie .
3. Zalanie wodą które dostało się w łączenia .

Rozwiązaniem jest rozebranie podłogi do tego miejsca i złożenie ponowne , przycinając panele.

Pozdrawiam

zbigmor
04-06-2009, 07:12
Powodami może być :
1. Brak folii pod podkładem.
2. Brak / za małe dylatacje przy ścianie .
3. Zalanie wodą które dostało się w łączenia .

Rozwiązaniem jest rozebranie podłogi do tego miejsca i złożenie ponowne , przycinając panele.

Pozdrawiam


W kwestii fromalnej w p. 1 powodem może być wilgotna posadzka, a nie brak folii. Folia na wybrzuszenie nie ma wpływu (chyba, że się skotłuje pod spodem :) )
Ja bym proponował sprawdzić jak wyglądają dylatacje przy ścianie w chwili obecnej.

wikula7
06-06-2009, 08:42
Powodami może być :
1. Brak folii pod podkładem.
2. Brak / za małe dylatacje przy ścianie .
3. Zalanie wodą które dostało się w łączenia .

Rozwiązaniem jest rozebranie podłogi do tego miejsca i złożenie ponowne , przycinając panele.

Pozdrawiam


W kwestii fromalnej w p. 1 powodem może być wilgotna posadzka, a nie brak folii. Folia na wybrzuszenie nie ma wpływu (chyba, że się skotłuje pod spodem :) )
Ja bym proponował sprawdzić jak wyglądają dylatacje przy ścianie w chwili obecnej.


ale jak nie ma folii to właśnie wilgoć z posadzki przedostaje się do paneli ,

zbigmor
08-06-2009, 07:31
Powodami może być :
1. Brak folii pod podkładem.
2. Brak / za małe dylatacje przy ścianie .
3. Zalanie wodą które dostało się w łączenia .

Rozwiązaniem jest rozebranie podłogi do tego miejsca i złożenie ponowne , przycinając panele.

Pozdrawiam


W kwestii fromalnej w p. 1 powodem może być wilgotna posadzka, a nie brak folii. Folia na wybrzuszenie nie ma wpływu (chyba, że się skotłuje pod spodem :) )
Ja bym proponował sprawdzić jak wyglądają dylatacje przy ścianie w chwili obecnej.


ale jak nie ma folii to właśnie wilgoć z posadzki przedostaje się do paneli ,


Czyli powodem jest wilgoć, a nie brak folii :) Posadzka pływająca nie pływa w wodzie.
W wielu przypadkach folii może nie być jeśli warunki gruntowe są dobre (nisko woda gruntowa), ale koszt to prawie żaden więc lepiej nie ryzykować i instalować.