PDA

Zobacz pełną wersję : kolejność prac, pewnie po raz tysięczny, ale cóż...



kazek_78
15-03-2009, 16:23
Witajcie!
Trochę jestem już skołowana ... Mam stan surowy zamknięty i co dalej? Byłam przeświadczona, że - ocieplać poddasze... ale nie mam ścianek działowych... Ścianki, ocieplenie, hydraulika, elektryka? Czy może (dziś się dowiedziałam)- hydraulika, ocieplenie, ścianki... Proszę o pomoc! Nie wiem do kogo dzwonić w pierwszej kolejności, jak poustalac terminy na poszczególne etapy. I jeszcze ogrzewanie ... a niestety finanse ograniczone i musimy rozsądnie rozłożyć sobie wszystko w czasie...
Z pozdrowieniami

Nefer
15-03-2009, 16:32
A wystarczy użyć wyszukiwarki- np. tu

http://forum.muratordom.pl/kompletny-harmonogram-prac,t16256.htm

kazek_78
15-03-2009, 16:37
Gdybym budowała dom od fundamentów moja wiedza byłaby z pewnością rozleglejsza w tym temacie... Niestety dom jest kupiony... a ja "zielona"... już zagłębiam się w lekturze :) oby się coś urodziło :D

Nefer
15-03-2009, 16:47
Gdybym budowała dom od fundamentów moja wiedza byłaby z pewnością rozleglejsza w tym temacie... Niestety dom jest kupiony... a ja "zielona"... już zagłębiam się w lekturze :) oby się coś urodziło :D
Nie martw się, nie ma znaczenia czy zaczynasz od fundamentów czy od tynków wewnętrzny. Dla większości to i tak "ten pierwszy raz" :) I zawsze nowy i tajemniczy :)

kazek_78
15-03-2009, 17:14
:D kończąc wątek... chyba :oops: muszę się upewnić - oceplenie pierwsze, ale co z płytami k-g- montowane od razu czy po hydraulice? Ta kolejność budzi moje wątpliwości:

[INSTALACJE + WYKOŃCZENIE WNĘTRZ
paroizolacja
montaż profili i ułozenie płyt g-k poddasza + wyjście na stryszek + otwory na anemostaty
montaż płyt osb stryszku
rozprowadzenie kanalizacji
wykonanie szamba
przyłącze wody
rozprowadzenie instalacji zwu + cwu
]