PDA

Zobacz pełną wersję : Czy parkiet może być przechowywany???



W-waBiker
19-11-2003, 07:15
Chciałem kupić parkiet który będe zakładał prawdopodobnie za rok, mam możliwość przechowania go w pomieszczeniu mieszkalnym w którym temperatura wynosi min 18 stopni, usłyszałem u jednego producenta, że parkiet ich jest przygotowany do położenia od razu i że nie powinno go się przechowywać a zrobie to na własną odpowiedzialność bo mogą się zmienić rozmiary parkietu tzn na bokach się poszerzy i po ułożeniu będą szczeliny i on odrazu to zastrzega (ich parkiet jest wysuszony i ma wilgotność ok.9% coś takiego) natomiast u innego producenta parkietów usłyszałem że parkiet może być przechowywany nawet 10 lat bez problemu, pod warunkiem, że będzie on przechowywany w odpowiednich warunkach...Jaka jest prawda, komu wierzyć???Może ktoś z Was przechowywał parkiet i jakie ma z tego doświadczenia...???

pitbull
19-11-2003, 07:59
Lepiej posluchaj rady pierwszego. Parkiet bardzo reaguje na zmiany temp i wilgotnosci wzgl. powietrza.

W-waBiker
19-11-2003, 09:57
Tylko, że ten drugi producent to dobra i renomowana firma która swoje wyroby w dużej ilości wysyła także za granice...mają nowe i bardzo dobre maszyny a ich produkty są naprawde super (mój wujek tam kupował deski podłogowe, schody tzn.trepy, poręcze...i wszystko jest super i sam mi tą firme polecał) więc rozmawiając z tą firmą przyjełem ich opinie za bardziej wiarygodną, a chciałem kupić parkiet jeszcze w tym roku ze względu na Vat no i odliczenie które mógłbym zrobić jeszcze w tym roku...

19-11-2003, 11:42
mia ma takiego producenta ktoremu wszystko schodzi od reki ,tez magazynuja .temperatura jest tu mniej istotna , wazna jest wilgotnosc powietrza i wszystkie magazyny parkietu maja urzadzenia do reulacji wilgotnosci(lub powinny miec) parkiet opakowany szczelnie w folie zobacz temat "czy parkiet musi schnąć"

19-11-2003, 12:12
jezeli firma jest pewna kup parkiet teraz z dostawa w przyszlym roku .przechowywanie jest kłopotliwe (ciagłe przekladanie ,uszkodzenia wilgotnosc, itp) poza tym mysle ze ceny zostana na takim samym poziomie(vat wzrósł -nasze ceny nie; myśle ze taka bedzie filozofia sprzedazy) zamrozisz tylko pieniadze ktore mozesz przetrzymac w pko lub wykorzystac na biezace wydatki ,nie kupuj na zapas nie ma sensu.jezeli juz koniecznie chcesz skladowac to parkiet musi byc opakowany szczelnie w folie przez producenta w pomieszczeniu kontroluj wilgotnosc powietrza

krzysztofh
19-11-2003, 12:13
Do W-waBiker
A jaka to firma?
Można prosić o kontakT?

awt
19-11-2003, 12:21
wydaje mi się, że jednak powinien poleżeć, aby dostosować się do warunków w jakich będzie kładziony, chyba lepiej jak się zminei rozmiary póki nie jest przyklejony niż poźniej na podłodze, wtedy będą albo szpary albo górki!

W-waBiker
19-11-2003, 14:28
Do Krzysztopha to jest firma z Hajnówki, tel (0-85) 684-37-43, mają dobry nowy sprzęd do produkcji i dobry towar produkują.

19-11-2003, 22:19
awt jestes w błedzie jezeli parkiet zmieni swój wymiar(rozszeszy sie) nie licz na to że wróci do pierwotnej postaci bez fug .parkiet przy układaniu musi!!!! miec 9% nie mniej i nie wiecej ;jezeli chodzi o producentów polecam www.drewno.pl

pitbull
20-11-2003, 07:50
Gosc ma racje. Parkiet aklimatyzuje sie tylko przez chwile i powinien byc ulozony.