PDA

Zobacz pełną wersję : Ścianka kolankowa - zabudowa - odległości dla grzejników



michalp
16-03-2009, 08:27
Witajcie,

Dzisiaj będę miał rozkładane rurki od grzejników i nie do końca wiem, jakie zachodwać odległości. W pokojach mam ściankę kolankową z bk. Na wierzch będzie płyta k-g (jak i na całym poddaszu) przyklejona do tego bk.

Słusznie myślę, że między k-g a bk nie daje się już ocieplenia?

Michał

zbigmor
16-03-2009, 08:36
Witajcie,

Dzisiaj będę miał rozkładane rurki od grzejników i nie do końca wiem, jakie zachodwać odległości. W pokojach mam ściankę kolankową z bk. Na wierzch będzie płyta k-g (jak i na całym poddaszu) przyklejona do tego bk.

Słusznie myślę, że między k-g a bk nie daje się już ocieplenia?

Michał


Jak przykleisz płytę do ściany to raczej nie uda się tam już zamocować ocieplenia. :D
Jesli masz ocieplenie od zewnątrz to od środka jest już raczej zbędne.

Trociu
16-03-2009, 12:54
Póki co niech tylko wystawią rurki i nie montują grzejników. Obrobisz spokojnie wszystko dookoła i wtedy przytną rurki pod finalny wymiar.

FlashBack
16-03-2009, 17:17
Witajcie,

Dzisiaj będę miał rozkładane rurki od grzejników i nie do końca wiem, jakie zachodwać odległości. W pokojach mam ściankę kolankową z bk. Na wierzch będzie płyta k-g (jak i na całym poddaszu) przyklejona do tego bk.

Słusznie myślę, że między k-g a bk nie daje się już ocieplenia?

Michał
slusznie -
bezpieczniej byloby zamocowac do murlaty profil i do niego przykrecic gorna czesc plyty, bo jak zaczniesz krecic skosy to mozesz zbytnio nadwyrezyc plyty "kolankowe".

sprawdz jeszcze czy masz prawidlowo zakonczone ocieplenie skosu z ociepleniem elewacji, zaizolowana cieplnie murlate i dokladnie zakonczona paroizolacje skosow pod murlata.

michalp
16-03-2009, 17:56
Dzięki za odpowiedzi,

A dzisiaj pojawiła się kolejna sprawa - w dwóch pomieszczeniach murłata leży bezpośrednio na wieńcu, a więc nie ma jakotakiej ścianki kolankowej. Będzie, gdy powstanie k-g na poddaszu.

A jak najprościej w tej chwili wyznaczyć miejsca, gdzie hydraulik ma wypuścić rurki? Na razie wymyśliłem, że da na zapas (aby móc je przemieszczać do przodu i do tyłu) i jak będzie szlichta, to w tym miejscu zrobię jakąś opaskę i potem - już po k-g - będzie można bez problemu te rurki umiejscowić.

Michał

FlashBack
16-03-2009, 18:39
Dzięki za odpowiedzi,

A dzisiaj pojawiła się kolejna sprawa - w dwóch pomieszczeniach murłata leży bezpośrednio na wieńcu, a więc nie ma jakotakiej ścianki kolankowej. Będzie, gdy powstanie k-g na poddaszu.

A jak najprościej w tej chwili wyznaczyć miejsca, gdzie hydraulik ma wypuścić rurki? Na razie wymyśliłem, że da na zapas (aby móc je przemieszczać do przodu i do tyłu) i jak będzie szlichta, to w tym miejscu zrobię jakąś opaskę i potem - już po k-g - będzie można bez problemu te rurki umiejscowić.

Michał
taka scianka wymaga stelaza i on powinien byc wykonany jako pierwszy wowczas wchodza instalatorzy ogrzewania, elektrycy robia swoje i plytujemy. rury te beda wymagaly zaizolowania wiec jesli beda prowadzone "po omacku" zuzyjesz lacznie wiecej materialow a prawdopodobnie nie unikniesz kolejnej wizyty instalatora

zbigmor
17-03-2009, 07:08
Dzięki za odpowiedzi,

A dzisiaj pojawiła się kolejna sprawa - w dwóch pomieszczeniach murłata leży bezpośrednio na wieńcu, a więc nie ma jakotakiej ścianki kolankowej. Będzie, gdy powstanie k-g na poddaszu.

A jak najprościej w tej chwili wyznaczyć miejsca, gdzie hydraulik ma wypuścić rurki? Na razie wymyśliłem, że da na zapas (aby móc je przemieszczać do przodu i do tyłu) i jak będzie szlichta, to w tym miejscu zrobię jakąś opaskę i potem - już po k-g - będzie można bez problemu te rurki umiejscowić.

Michał


Ale chyba masz jakieś plany, gdzie tą ściankę chcesz umieścić?