PDA

Zobacz pełną wersję : Grunt akrylowy zamiast gipsówki??



Petronelli
16-03-2009, 11:01
Czy można gruntem akrylowym zastapic gładź gipsową na ścianach z tynku cem-wap.?? Ktoś to wykonywał , jak wyszło , może ktoś ma porównanie na ścianie jak to sie prezentuje (zdjecia) i podzieli się spostrzeżeniami co do tego sposobu wykonania??

FlashBack
16-03-2009, 18:59
Czy można gruntem akrylowym zastapic gładź gipsową na ścianach z tynku cem-wap.?? Ktoś to wykonywał , jak wyszło , może ktoś ma porównanie na ścianie jak to sie prezentuje (zdjecia) i podzieli się spostrzeżeniami co do tego sposobu wykonania??

gruntem? to ma byc cos w rodzaju powloki lakierowej? bo gladzia gipsowa uzyskuje sie zupelnie co innego.

Petronelli
16-03-2009, 19:47
źle się wyraziłem , nie chodzi o zastąpienie czyli grunt nie byłby substytutem , lecz pozwoliłby na wygładzenie ścian tańszym sposobem jeżeli jest to możliwe do wykonania tymże gruntem , spotkałeś się z tak wykonanym podłożem pod farbę np lateksową i jak wyszło??

popolg
16-03-2009, 20:09
jesli dobrze zrozumiałem o co chodzi.... :wink: to proponuje użyć "farby lateksowej ŚNIEŻKA GRUNT" jest gęsta i dzięki temu w pewnym stopniu by "wygładziła" tynk C-W na pewno, kryje nawet ryski i pęknięcia na tynku w każdym razie to bardzo dobry podkład pod farby lateksowe i akrylowe. A zdjęcia to ci wiele nie pokażą nie prościej kupić sobie 3 litry tego gruntu i sprawdzić samemu... czy cie to zadowoli :lol:

Petronelli
16-03-2009, 21:21
jesli dobrze zrozumiałem o co chodzi.... :wink: to proponuje użyć "farby lateksowej ŚNIEŻKA GRUNT" jest gęsta i dzięki temu w pewnym stopniu by "wygładziła" tynk C-W na pewno, kryje nawet ryski i pęknięcia na tynku w każdym razie to bardzo dobry podkład pod farby lateksowe i akrylowe. A zdjęcia to ci wiele nie pokażą nie prościej kupić sobie 3 litry tego gruntu i sprawdzić samemu... czy cie to zadowoli :lol:
próbe zamierzam zrobić, ale najpierw jakies doświadczenia innych forumowiczów chciałem przeczytać , zdjęcia by wbrew pozorom dużo powiedizały

Sp5es
23-03-2009, 07:27
Szpachlówka nie jest do zastąpienia przez żaden grunt.
W przypadku j.w. ewentualnie zastępczo mogłąby być farba strukturalna. Ale to nie dokładnie to samo.