PDA

Zobacz pełną wersję : uchwalany nowy plan zagosp.przestrzennego



bejcownik
16-03-2009, 12:38
mam pytanie
chce sie budowac -gmina jest w tym momencie na etapie uchwalania nowego planu zagospodarowania przestrzennego ,który ma byc uchwalony w czerwcu ,potem jeszcze marszalek wojewodztwa czy cos takiego....
Czy pozwolenie na budowe moge skladac teraz czy musze czekac do uchwalenia nowego planu?

aglig
16-03-2009, 12:46
Załącznikiem do wniosku o pozwolenie na budowę jest wypis i wyrys z palnu zagospodarowania, bez tego nie uzyskasz pozwolenia.

Trociu
16-03-2009, 12:48
mam pytanie
chce sie budowac -gmina jest w tym momencie na etapie uchwalania nowego planu zagospodarowania przestrzennego ,który ma byc uchwalony w czerwcu ,potem jeszcze marszalek wojewodztwa czy cos takiego....
Czy pozwolenie na budowe moge skladac teraz czy musze czekac do uchwalenia nowego planu?Jeżeli plan jest w trakcie uchwalania to:
- czy obowiązuje inny start plan?
- jeżeli nie - to czy masz wydane warunki zabudowy?
- jeżeli też nie - to na jakiej podstawie chcesz złożyć wniosek?

Trociu
16-03-2009, 12:48
Załącznikiem do wniosku o pozwolenie na budowę jest wypis i wyrys z palnu zagospodarowania, bez tego nie uzyskasz pozwolenia.no chyba że nie ma planu a są wydane warunki zabudowy.
zawsze może jeszcze obowiązywać poprzedni plan

bejcownik
16-03-2009, 13:27
no wlasnie nie wiem czy jest sens skladac wniosek o wydanie warunków zabudowy czy po prostu czekac....

bmiara
16-03-2009, 13:32
no wlasnie nie wiem czy jest sens skladac wniosek o wydanie warunków zabudowy czy po prostu czekac....

W praktyce gmniny w takich sytuacjach nie wydają WZ (dostaniesz odmowe), raczej musisz czekać na MPZP.

dusia2006
16-03-2009, 14:07
jeśli to co chcesz zrobić jest zgodne z projektem planu - składaj wniosek o wz, może wydadzą.
Nigdy nie wiadomo czy plan zostanie uchwalony bez problemów
Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
Art. 65.
1. Organ, który wydał decyzję o warunkach zabudowy .... stwierdza jej wygaśnięcie, jeżeli:
1) inny wnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę;
2) dla tego terenu uchwalono plan miejscowy, którego ustalenia są inne niż
w wydanej decyzji.
2. Przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się, jeżeli została wydana ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę.

Oczywiście wniosek do planu powinieneś złożyć i musi to też byc zgodne ze studium uwarunkowań - plan musi być zgodny ze studium

bejcownik
16-03-2009, 20:30
dzieki
czyli co radzicie skladac czy czekac

mikolayi
19-03-2009, 07:29
składać