PDA

Zobacz pełną wersję : WZ ZT



Nori
19-11-2003, 10:19
Moja Teściowa ma działkę około 0,5 ha na działce wybudowny jest dom mieszkalny i graż , część działki jest BR ( budowlano rolnicza) tam gdzie są zabudowania pozostała część działki figuruję na starym planie zgospodarowania tereny jako ROLA ( 5 klasa)
Moja teściowa chce mi darować około 10 Ar na zabudowę ( tej roniczej części oczywiscie)
Czy uzyskam WZ i ZT. ?
Zazanczam, że na gmonie nie ma aktualnego planu oraz działka która ma mi być darowowana ma dostęp do drogi publicznej sąsiednie działki są zabudowane
Proszę o odpowiedzi

izat
23-11-2003, 21:20
Musisz część rolną przekształcić w budowlaną. Nie masz innej możliwości żeby budować.

SYLWKA
24-11-2003, 09:40
Jeśli nie ma planu zagospodarowania terenu, to może się okazać, że przekształcenie działki, o której mówisz może ciągnąć się kilka lat. Moim prywatnym zdaniem, skoro ma dostęp do drogi publicznej i obok są zabudowania, to jest tylko kwestią czasu, że w najbliższych planach uznają ją jako budowlaną. Bodajże w gminie czy urzędzie miasta zbieraja się co pół roku, żeby rozpatrywać takie wnioski.
Powodzenia!

A@a
24-11-2003, 12:03
Zdaje się że odpowiadałem na to w zeszłym tygodniu.
W każdym bądź razie podtrzymuje wszystko co mówiłem.

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=18052

Odnośnie odpowiedzi powyżej to przekształcenie działki na budowlaną następuje na etapie wydania pozwolnie na budowę, ajak juz oczywiście masz decyzję o warunkach zabudowy dla swojej działki