PDA

Zobacz pełną wersję : grzyb na ścianie



marta0104
17-03-2009, 08:33
Witam,
proszę o poradę jak zlikwidować grzybka który pojawił się wokół okien w mieszkaniu. Jest to czwarte piętro stare budownictwo, blok nie ocieplony. Już parę razy go likwidowałam pryskałam różnymi środkami ale to pomagało na mniej więcej pół roku. Trochę czytałam o tym na tym forum i znalazłam informacje, że jest na grzybka środek a mianowicie taki: MOULD REMOVAL(HOMEENPOISTO) tylko gdzie go kupić a dokładnie w którym w sklepie w białymstoku?

zbigmor
17-03-2009, 08:41
Witam,
proszę o poradę jak zlikwidować grzybka który pojawił się wokół okien w mieszkaniu. Jest to czwarte piętro stare budownictwo, blok nie ocieplony. Już parę razy go likwidowałam pryskałam różnymi środkami ale to pomagało na mniej więcej pół roku. Trochę czytałam o tym na tym forum i znalazłam informacje, że jest na grzybka środek a mianowicie taki: MOULD REMOVAL(HOMEENPOISTO) tylko gdzie go kupić a dokładnie w którym w sklepie w białymstoku?


Na grzyba nie ma innej metody jak zlikwidowanie warunków do jego rozwoju. Środki chemiczne powstrzymają grzyba, ale czy nie zaszkodzą ludziom?

marta0104
17-03-2009, 09:00
to prawda ale co ja mam zrobić w tej sytuacji administracja nie pali się do tego aby ocieplić blok a ja mam nadal problem. Dlatego proszę o poradę co z tym robić?

zbigmor
17-03-2009, 10:13
to prawda ale co ja mam zrobić w tej sytuacji administracja nie pali się do tego aby ocieplić blok a ja mam nadal problem. Dlatego proszę o poradę co z tym robić?


Rada jest bardzo prosta. Zadbać o właściwą temperaturę i wentylację tego miejsca.

marta0104
17-03-2009, 10:59
o wentylację dbam cały czas robię szczelinę w oknach czyli lekko je otwieram a para nadal się skrapla na szybach, więc co jeszcze mogę zrobić? Wziąć prezeska za karczycho i niech ociepla blok? On ma to gdzieś woli kasę w kieszeń brać!

zbigmor
17-03-2009, 11:03
o wentylację dbam cały czas robię szczelinę w oknach czyli lekko je otwieram a para nadal się skrapla na szybach, więc co jeszcze mogę zrobić? Wziąć prezeska za karczycho i niech ociepla blok? On ma to gdzieś woli kasę w kieszeń brać!


Jeśli się para skrapla na szybach to niekoniecznie ocieplenie rozwiąże problem. Przynajmniej nie bezpośrednio. Sprawdź jaką masz temp. powietrza w tym obszarze. Musisz ją podnieść.

Mymyk_KSK
17-03-2009, 12:35
o wentylację dbam cały czas robię szczelinę w oknach czyli lekko je otwieram

i efekt jest taki, że tylko wyziębiają się okolice okien. Żeby wymienić powietrze = osuszyć je = "wywiać" zarodniki grzyba, trzeba otwierać szeroko okna i wietrzyć "na przestrzał", po parę minut, kilka razy dziennie.

wanilia
20-03-2009, 16:50
Myśmy też tak mieli (też mieszkam na 4 piętrze) i nie było innej rady jak tylko zasylikonować wszystkie szpary od zewnątrz przy oknach (zaciekał nam deszcz ciągle) a miejsce z grzybem zamazaliśmy jakimś specyfikiem na grzyba i jak dotąd jest spokój

Qgiel
27-03-2009, 12:37
o wentylację dbam cały czas robię szczelinę w oknach czyli lekko je otwieram a para nadal się skrapla na szybach, więc co jeszcze mogę zrobić?.
Sprawdzić, czy jest ciąg w kanałach wentylacyjnych ? To jest 4 pietro, zatem krótki kanał. Może administracja powinna sprawdzić ciąg w kanałach wentylacyjnych i ewentualnie podnieść je w górę ? Bez właściwej wentylacji wywiewnej nic się skutecznie nie da zrobić w Twoim przypadku