PDA

Zobacz pełną wersję : 28.03.09r godz.20:30 GODZINA DLA ZIEMI



mayland
17-03-2009, 11:54
„Godzina dla Ziemi” (Earth Hour) to ogólnoświatowa inicjatywa zorganizowana przez międzynarodową organizacje ekologiczną WWF po to, by przeciwstawić się największemu zagrożeniu dla naszej planety: zmianom klimatu. Na całym globie o jednej godzinie wyłączymy światła w naszych domach, firmach i budynkach publicznych. Zgasną iluminacje spektakularnych miejsc, m.in. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Koloseum w Rzymie, Opera w Sydney czy Most Golden Gate w San Francisco.

Zapraszam do zapoznania sie z akcją i udziału w niej http://www.wwf.pl/godzinadlaziemi/

mayland
17-03-2009, 11:56
W akcję włączają się osoby prywatne, firmy, instytucje, a także władze miast. W którym polskim mieście zgaśnie najwięcej świateł? Czy to będzie Nasze miasto? Zaglądajcie na stronę aktualności www.wwf.pl/godzinadlaziemi – będą informacje o każdym kolejnym zgłoszeniu. Sprawdzicie, gdzie zgasło najwięcej budynków i z jakiego miasta pochodziła największa liczba zarejestrowanych uczestników.
Jak się przyłączyć? Wystarczy zarejestrować się na stronie www.wwf.pl/godzinadlaziemi Można też porozumieć się z sąsiadami, przyjaciółmi, namówić znajomych i wygasić całe budynki. Godzina dla Ziemi to głos społeczności z całego świata słyszany w każdej strefie czasowej. Od ulic Cape Town po wzgórza Los Angeles, akcja WWF zjednoczy ludzi ze wszystkich grup społecznych w wezwaniu do działania na rzecz ochrony klimatu.

Wyłącz światło - 28 marca 2009 godz. 20.30!
Organizatorzy liczą, że do akcji przyłączy się miliard ludzi.
Dołącz i Ty! Zarejestruj się i daj znać światu,
że 28 marca 2009r. o 20.30 także i Ty zgasisz światło.

mayland
17-03-2009, 11:57
ze strony wwf:

Po raz pierwszy “Godzina dla Ziemi” odbyła się w 2007 roku w Sydney. Ponad dwa miliony domów w tym mieście wyłączyło światło na jedną godzinę.

Rok później już 100 milionów osób w 35 krajach wzięło udział w “Godzinie dla Ziemi”. W zeszłym roku w sobotę 29 marca 2008 o 20.00 czasu lokalnego na całym świecie zgasły światła od Australii, przez Izrael, Koreę po Stany Zjednoczone. Inicjatywa WWF Earth Hour spotkała się z ogromnym odzewem. Światła zgasły w 14 strefach czasowych. W ciemności pogrążył się wodospad Niagara, więzienie Alcatras, Sears Tower w Chicago, Koloseum w Rzymie, Seoul Tower (najwyższy budek w północno wschodniej Azji), Opera w Sidney oraz Most Golden Gate w San Francisco. W sumie do akcji WWF włączyło się 370 miast, a rekordzistą jest Kanada, gdzie światła wyłączyło 150 miejscowości. Symbolicznym gestem zgaszenia świateł mieszkańcy miast uczestniczących w akcji dali sygnał politykom, że powinni bardziej efektywnie walczyć z globalnym ociepleniem.

W Polsce światła zgasiły Warszawa i Poznań. Ciemności spowiły Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Wały Starego Miasta w Warszawie czy Teatr Wielki i Ratusz w Poznaniu. Oświetlenia zgasły również na warszawskich i poznańskich mostach. W sumie w Polsce zgasły iluminacje ponad pięćdziesięciu budynków i budowli.

Już dziś wiadomo, że „Godzina dla Ziemi 2009” będzie rekordowa. W tym roku jeszcze więcej ludzi z całego globu zgasi światło, aby pokazać, że powstrzymanie zmian klimatu wymaga wspólnego działania wszystkich rządów na świecie. Dotychczas wiemy, że w trzeciej edycji „Godziny dla Ziemi”, wezmą udział co najmniej 64 kraje i 168 miast; dwa razy więcej niż w ubiegłym roku.

ZW
17-03-2009, 12:21
Zapytam złośliwie a ile ta godzina będzie kosztowała dodatkowego CO2 ?

No ale gratuluję PR-owcom WWF, dotąd nie wiedziałem że taki twór istnieje.

A czy ja mogę jakoś zaprotestować przeciw idiotycznym akcjom i robieniu ludzi w bambuko ?

mayland
17-03-2009, 12:32
Nie bardzo wiem co masz na myśli. Jeśli akcja Ci sie nie podoba to napisz to wprost. Najlepiej wprost do organizatora akcji. Ja nim nie jestem. Nie działam na rzecz fundacji WWF a jedynie napisałam o tym bo widzę sens w tej akcji.

ZW
17-03-2009, 13:35
Nie podoba mi się. Napisałem trochę nie wprost.

Niepokoi mnie rozbudzanie i promowanie histerii.

"Społeczny front przeciw wspólnemu wrogowi" jakoś źle mi się kojarzy. To już było i zawsze kończyło się źle.

Wspólnym wrogiem są w tym przypadku politycy ociągający się z wydawaniem decyzji korzystnych dla WWF i powiązanych podmiotów.


pozdrawiam

PaniG(dżi)
17-03-2009, 15:03
KICZ

ZW
17-03-2009, 16:10
dawno temu jak umarł Stalin i ludzie wpadli na identyczny pomysł z wyłączeniem wszędzie świateł to energetyka potem 3 dni przywracała stabilność zasilania, teraz mamy trochę lepszą automatykę i elektrownie szczytowe, ale kto wie, może 29,03 tez będziemy o świeczkach siedzieć jak ta akcja wypali

Dieselka przygotować, zapas świec, wodę w bojlerze nagrzać na maksa i jakoś się przetrwa walkę o lepsze jutro ;)

Kathi
18-03-2009, 14:32
A co uważacie byłoby skuteczniejsze? Lepsze? Jak powinna wyglądać taka edukacja?
I skąd tyle psymizmu?
I co to jest godzina bez prądu :roll:

JoShi
18-03-2009, 16:46
Zapytam złośliwie a ile ta godzina będzie kosztowała dodatkowego CO2 ?

No ale gratuluję PR-owcom WWF, dotąd nie wiedziałem że taki twór istnieje.

A czy ja mogę jakoś zaprotestować przeciw idiotycznym akcjom i robieniu ludzi w bambuko ?
Przyłączem się do protestu przeciwko ogólnoświatowemu ekozidioceniu.


jedynie napisałam o tym bo widzę sens w tej akcji.
A jaki? Ze się zapytam...


A co uważacie byłoby skuteczniejsze?
Jak dla mnie? Na przykład rezygnacja z idiotycznych światełek "przyozdabiających" nie wiadomo po co nasze okna i ogólnie posesje przez kilka tygodni każdej zimy.


I co to jest godzina bez prądu :roll:
Chyba nie pojęłaś, że gwałtowne wyłącznie bardzo wielu odbiorników może położyć sieć energetyczną i na godzinie bez prądu się nie skończy. Ile czasu, wysiłku i energii będzie kosztować przywrócenie wszystkiego do stanu używalności jeden Bóg tylko wie. Takie akcje może proponować jedynie ekooszołomstwo, które nie ma bladego pojęcia o energetyce.

gumis107
19-03-2009, 01:49
Tylko godzinka? ,a potem ,wlaczamy bojlery termy kompy,swiatla ?Cos te ekodebile cienkie sa .Powinni sobie zrobic "eart live" i bez pradu zyc ,bo przeciez dla nich nie ma zadnej energi ekologicznej.Pownini to nazwac raczej godzina hipokryzji.Jak sie jakiemus ekologicznemu nie podoba moja odpowiedz ,to lepiej zeby pisal nie korzystajac z kompa(tamatamami moze nie zbluzgac :-) ), bo tez jest niekologiczny ,ze nie wspomne o energi niekologiczne ktora pobiera komp :-) .Pzdr

ZW
19-03-2009, 12:21
A co uważacie byłoby skuteczniejsze? Lepsze? Jak powinna wyglądać taka edukacja?
I skąd tyle psymizmu?
I co to jest godzina bez prądu :roll:

Idealnie działa edukacja przez kieszeń. Na przykład uwolnienie cen energii.

pozdr

Kathi
19-03-2009, 20:23
Ale jesli energia bedzie tańsza to sadze, że wzrośnie jej zuzycie. Bo teraz wiele ludzi nie pali tylu świateł z oszczednosci.
Taka sama akcja była rok temu, nie przypominam sobie, aby coś sie działo ze światłem po upłynieciu tej godz.
Jak dla mnie jest to symboliczna godzina, może niewiele zmieni, ale może da niektórym do myślenia. :roll:
A propo światełek na oknach, itd: akurat ja ich nie używam. :lol:

ZW
20-03-2009, 08:53
Ale jesli energia bedzie tańsza to sadze, że wzrośnie jej zuzycie. Bo teraz wiele ludzi nie pali tylu świateł z oszczednosci.
Taka sama akcja była rok temu, nie przypominam sobie, aby coś sie działo ze światłem po upłynieciu tej godz.
Jak dla mnie jest to symboliczna godzina, może niewiele zmieni, ale może da niektórym do myślenia. :roll:
A propo światełek na oknach, itd: akurat ja ich nie używam. :lol:

Kathi, :o przecież uwolnienie cen energii ma rzekomo spowodować drastyczny wzrost cen i nędzę klientów mieszkaniowych ? Jesteś jedną z nielicznych osób, które rozsądnie uważają że stanie się odwrotnie, już Cię lubię ;)

Ja światełek chcę i będę używać bo pięknie wygląda ośnieżony dom ze światełkami.

Dywagacje pseudonaukowców o wpływie moich światełek na CO2 i klimat mam w d. Nie potrafią przewidzieć pogody na przyszły tydzień a uważają się za kompetentnych straszyć mnie zmianami w klimacie za 10 lat.


pozdro