PDA

Zobacz pełną wersję : Kominki - sterowanie dopływem powietrza



michalp
17-03-2009, 16:39
Witajcie,

Będę miał kominek z płaszczem wodnym i tak się zastanawiam, czy jest możliwość, aby wmontować automatyczne sterowanie dopływem powietrza - nie chodzi mi jednak o wentylator, który mój kominiek (makroterm) będzie miał. Ale żeby automatycznie zamykać wlot powietrza w ścianie domu, gdy kominek nie jest używany.

Jest coś takiego?

Michał

bladyy78
17-03-2009, 17:35
Tu masz coś takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=582579020

michalp
17-03-2009, 18:09
Tak, to mniej więcej to, ale dla mojego systemu - za bardzo rozbudowane, ponieważ makroterm daje swoje sterowniki do kominika z pw.

Ale gdybym chciał to zamocować, to raczej powinienem przy wlocie powietrza w ścianie? A może przy kominku? Ale wtedy chyba zimne powietrze będzie chłodziło przez rurę.

Michał

bladyy78
17-03-2009, 18:29
To mocujesz przed kominkiem. Też o tym kiedyś myślałem ale teraz wiem że to by był zbędny wydatek. Ponieważ pomimo że mam oryginalną przepustnice na dolocie powietrza to nią nie reguluje prędkości spalania i cały czas mam ja w jednej pozycji. Wiec u mnie by się to nie sprawdziło, a ty masz wentylator wiec i dla ciebie to jest zbędny wydatek.

michalp
17-03-2009, 18:31
Ja tylko się obawiam - być może niesłusznie - że zimą, gdy nie będę grzał kominkiem, to przez wlot w ścianie będzie nawiewane pod kominek naturalnym ciągiem zimne, czy nawet mroźne powietrze i de facto - kominek stanie się źródłem chłodzenia w mroźne dni.

Michał