PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt 031 MEUS - 135m2



meus1981
18-03-2009, 10:46
Witam na forum. To moj debiut:P


niedawno z żona zdecydowalismy sie na budowe domu. Planujemy budowac dom dla 4 osobowej rodziny na garaż dwustanowiskowy.

Wpadl nam w oko projekt 031 MEUS arch. Pawła. W. Kowalskiego. z katalogu "Dom Piękny i Prosty"
http://www.projekty.wm.com.pl/domy/projekt-domu-031.html

http://www.projekty.wm.com.pl/domy/031/031front.jpg


Jest to chyba nowy projekt, gdyz nigdzie nic o nim nie pisza.
Bardzo nam sie podoba przeszklenie w duzym pokoju. i w sumie to jest to cos co nam sie najbardziej podoba.

czy ktos buduje juz ten dom? :)

matarnia
24-03-2009, 17:17
Nie budujemy ale już kupiliśmy działkę i w przyszłym roku zaczynamy.Na początku roku znaleźliśmy w internecie MEUSA, w pracowni P.Kowalskiego (mieszkamy w Gdańsku) pokazali nam robocze rysunki większej parterówki SIGNUM- mamy liczną rodzinkę i MEUS jest dla nas za mały. Szukamy projektu z dużymi pomieszczeniami gospodarczymi, mieszkamy w bloku w dość dużym mieszkaniu z jedną łazienką a pranie i suszenie w łazience na 4 m2 to koszmar. Od stycznia szukamy projektu gotowego (indywidualny za drogi)
Na wybór mamy kilka miesięcy, przejrzeliśmy wiele stron z projektami ale wszystkie projekty porównujemy z 036. Nie znaleźliśmy dotąd projektu parterówki z oknami doświetlającymi korytarz tak jak w SIGNUM.
Jeżeli ktoś znalazł i realizuje podobny projekt , będziemy wdzięczni za kontakt.
:lol:

wingerman
03-04-2009, 17:03
Witam serdecznie.
Rowniez jakis czas temu przegladalem projekty z tej pracowni...
... i bylem gotow na Jaskolke z garazem, jednak gdy...

Nie chcialbym mieszac w tym topicku ale apropos SIGNUM to topick jest w tym miesjcu. (http://forum.muratordom.pl/post3247401.htm#3247401)

meus1981
09-04-2009, 07:35
wczoraj zauwazylem ze pracownia wprowadzila do internetu nowa strone.
stary link do projektu nie dziala..

ponizej aktualny
http://www.projekty.wm.com.pl/projekty-domow/projekty/031-meus

KasiaKas
01-06-2009, 09:17
Czy ktoś mógłby mi poradzić, czy w Meus'ie można podnieść sciankę kolankową i urządzić jakoś poddasze (uzyskać dom z poddaszem, nie parterowy), ale nie likwidując tego dużego okna? podoba mi się wysoki salon, zastanawia mnie, czy dodatkowe pokoje ewentualnie można by urządzić nam tymi pokojami istniejącymi, czy dało by się tak wygodnie mieszkać? Będę wdzięczna za opinie, jeszcze lepiej jeśli ktoś już ten dom wybudował:)
Pozdrawiam serdecznie

ZBIMRO
28-06-2009, 11:44
Witam!
Za kilka tygodni rozpoczniemy budowę domu. Kupiliśmy projekt MEUS, jednak ciągle zastanawiamy się nad tym czy nie podnieść ściany kolankowej i zaadaptować poddasza? Może jest już ktoś, kto buduje ten dom? Mam kilka pomysłów na drobne zmiany, jednak jestem ciekawy jak robią to inni.
Zbyszek

bochen71
18-08-2009, 13:35
Witam wszystkich :) My też kupiliśmy ten projekt.

Już w zasadzie kupowaliśmy projekt WM15 "Zimorodek" (z tej samej pracowni), ale akurat wprowadzili do sprzedaży Meusa. Jak powiedział mi pan Hubert z WM - Meus to taki udoskonalony Zimorodek :) Faktycznie - układ wnętrza jest pomyślany bardziej optymalnie no i ...... to przeszklenie wysokie na 5 metrów :D Duży bajer - jeszcze nie wiem jak to będziemy myć, ale w myślach już siedzę w tym salonie :D Fajny pomysł w tym projekcie to też spiżarnia koło kuchni.

Projekt adaptowaliśmy do działki w zasadzie bez zmian - poza położeniem bramy garażowej (będzie od szczytu). Uważam ze adaptowanie poddasza w tym projekcie raczej będzie trudne - nie wyobrażam sobie jak możnaby rozwiązac to wysokie przeszkelnie. Gdyby ktoś jednak to zrobił to chętnie zobaczyłbym zdjęcia - tak z ciekawości :)

Czekamy obecnie na pozwolenie i mam nadzieję że pod koniec wrzesnia zaczniemy...

bieńki
20-08-2009, 10:13
Bardzo mi się podoba, znacie koszt budowy

gosiaikarol
05-09-2009, 17:32
Witam
Dopiero jestem na etapie poszukiwań swojego projektu. W tym się zakochałam:) Jednakże co tu ukrywać bardzo interesują mnie szacunkowe koszty budowy (niestety nigdzie nie podają). Więc może ktoś się choć trochę orientuje?
Poddasze zostawiłabym tak jak jest:)
Z chęcią poczytam o innych rozwiązaniach i przeróbkach.
pozdrawiam

Meus
16-09-2009, 15:34
Witam wszsytkich forumowiczów portalu Muratora po raz pierwszy na nowym nick-u starego zapomniałem a nikt z Muratora nie chce mi go odświeżyć.

Otóż zakupiliśy projekt MEUS w wersji lustrzanej .Początkowo chcieliśmy budować Zimorodka ale Meus przebił go wygladem oraz możłiwoscią adaptacji .W projekcie tym częsciowo-nad salonem zrezygnowano ze stropu Teriva 1 bis na drewniany .Dzieki temu jest ładniejszy i mam nadzieje tańszy plus ogromny za przestrzeń w salonie .Dodatkowo przejście z garażu do wnętrza osobnymi drzwiami oraz kotłownia .
Koniecznie chcemy zaoszczędzić więc rezygnujemy z wykuszu i dodatkowych drugich podwójnych drzwi z wyjsciem na zewnątrz -zastępujemy na trzecim takim samym oknem .
I tu pytanie do forumowiczów -czy znacie taniego architekta z uprawnieniami z okolic Warszawy do wniesienia poprawek na projekt .
Zastanawiamy sie również nad likwidacją kominka z uwagi na chęć zastosowania normalnego pieca w kotłowni , wyjdzie taniej o jakies 10 tys a dodatkowo odpadnie noszenie opału do salonu -wiadomo jak się brudzi .

Meus
16-09-2009, 15:39
Zapomnaiłęm dodać ,że dom chcemy postawić na wsi pod Radomiem na dużej 3 ha działce .Złożyliśmy wniosek o WZ.Odnośnie pytań czy podnieść dach i zrobić poddasze użytkowe też się nad tym zastanawiamy , przynajmniej nad częscią gdzie jest strop terriva, schody musiały by być w salonie bo korytarz strasznie wąski .

PatiJ
02-01-2010, 14:30
Witam

ciekawy projekt. Czy może ktoś już zna koszty budoy tego domu i może napisać coś więcej?

pozdrawiam

Meus
02-01-2010, 20:28
Mamy wreszcie WZ.Na etapie zamówień materiałów budowlanych strop terriva 1 bis został zastąpiony stropem teriva 4.0.1 tańszy o mniejszej grubości i bardziej wytrzymały .Dysponuje na razie kosztorysem ślepym , który pomału zacząłem wypełniac .Same materiały wyszło około 190 tys zł licząć średni poziom cen materiałów z ostatniego kwartału tego roku .

PatiJ
03-01-2010, 15:11
Witam

myśli Pan że w 350tys można się zamknąć materiał + robota. Do stanu deweloperskiego? Roboty zlecone ekipim?

pozdrawiam

Elfir
03-01-2010, 16:51
Całkiem zgrabny w środku, ale zamieniłabym miejscem spizarnię i dała ją po przeciwnej stronie kuchni. W spiżarni okno niepotrzebne - zyska się więcej miejsca na półki.

meus1981
05-02-2010, 13:27
Od dwoch miesiecy rozmawiam z WM Pracownia o powiekszonym Meusie i dzis dostalem informacje o wprowadzonej pierwszej wizualizacji Meusa 2 - z poddaszem użytkowym.

http://projekty.wm.com.pl/projekty-domow/projekty/034-meus-2

Z tego co sie orientowalem, to zmienili kąt na 35 aby uzyskać wiecej miejsca na strychu, oraz wprowadzili schody i dodatkowy WC

Zaraz bede do nich dzwonil i sprobuje wyciagnac jakies rzuty, bo narazie jest tylko wizualizacja.

ziuta62
05-02-2010, 19:13
Witam miłośników domku Meus. Nie wiem jak trafiłam na ten wątek, ale dziękuję Wam za niego. Na 99% jest to DOM, którego szukaliśmy. Muszę się zorientować o przepisach dot. kąta nachylenia dachu na terenie, na którym chcemy budować. Doczytałam jednak, że ściankę kolankową mozna podnieść bez zgody architekta o 5 stopni. Z niecierpliwościa czekam na pierwsze dzienniki z budowy tego cudnego domku. Pozdrawiam :D

ziuta62
05-02-2010, 19:15
Oczywiście chodziło mi o kąt nachylenia dachu. A o ściance kolankowej doczytałam o 30cm. :wink:

ziuta62
05-02-2010, 23:42
Do Elfir
Witam, o spizarce myślalam podobnie, ale wydaje mi się, że nad kuchnią tez jest pustka i od spizarki jest juz zabudowany sufit, Wiesz co mam na myśli?
Pozdrawiam
Ps Z oknem to prawda, cała ścianka na półeczki.

ZBIMRO
17-12-2010, 21:24
Właśnie kilka dni temu odebraliśmy dokumenty "odbioru budynku". Jutro przeprowadzka i wigilia w nowym domu. Budowa przebiegła bez większych problemów. Dokonaliśmy gruntownej adaptacji projektu. Między innymi dodane zostało poddasze użytkowe i powiększenie pokoju dziennego do 43 metrów kwadratowych. Wnętrze jest bardzo funkcjonalne i dostosowane do naszych potrzeb, a salon z wysokim sufitem wygląda bardzo okazale.

Janusz6017
12-06-2011, 19:59
Witam,
Niedawno dołączyliśmy do grona budujących dom według projektu Meus 031. W tej chwili zbliżamy się do końca stanu surowego. Do projektu wprowadzaliśmy parę zmian, przede wszystkim, zmuszeni miejscowym PZP musieliśmy zmienić kąt nachylenia dachu z 30 na 35 stopni. Inne zmiany to umieszczenie kotłowni w garażu, rezygnacja ze spiżarni przy kuchni. Byłe pomieszczenie kotłowni będzie pralnią i czymś w rodzaju magazynku.

lightman
21-09-2011, 10:01
Witam!
Jesli ktos ma zjdecia z budowy meusa proszę o kontakt moze byc mail lub w tym topicu. Cholernie nam sie podoba ten projekt ale chcielibysmy zoabczyc juz na etapie budowy jak to wyglada.