PDA

Zobacz pełną wersję : Okna dachowe FAKRO/OPTILIGHT ??



gospie
18-03-2009, 10:51
Czy brac je pod uwagę? Czy ktos moze je ma i jak sie sprawują? Nie przeciekają itd?
Licze na cenne uwagi
pozd

escape
18-03-2009, 11:15
Witam my mamy 4 okna tej firmy..niewybieralismy ich osobiście tylko juz były jak kupilismy nasz dom na poczatku myslałam ze jak niema "ładnego"znaczka typu velux to bedzie pewnie takaś tandeta i powiem tak...niemieszkamy jeszcze w nim ale od roku je otwieramy zamykamy...i nic się niedzieje..nieprzeciekają ,a moim zdaniem są bardzo szczelne nic niedmucha szparami ani nic z tych rzeczy..może po latach urzytkowania zmieni mi się zdanie...a na dzien dzisiejszy uważam je za dobre okna

miciu
18-03-2009, 14:26
Też mam FAKRO na dachu. Jeszcze nie mieszkam, ale były założone jesienią i przez zimę nie zauważyłam przecieków :D zobaczymy co będzie dalej. Słyszałam, że VELUX i właśnie FAKRO to jedne z najlepszych okien dachowych.

zbigmor
18-03-2009, 14:42
Czy brac je pod uwagę? Czy ktos moze je ma i jak sie sprawują? Nie przeciekają itd?
Licze na cenne uwagi
pozd


O Optilight było już parę wątków, w których ja również opisywałem swoje doświadczenia. Osobiści zamontowałem 3 sztuki o wysokości 140cm i jak dla mnie wszystko było OK, ale to komentarz do samego produktu i montażu. Jeśli chodzi o trwałość to napiszę za kilka lat bo moje dopiero są użytkowane niecały rok.

gospie
19-03-2009, 11:05
Witam my mamy 4 okna tej firmy..niewybieralismy ich osobiście tylko juz były jak kupilismy nasz dom na poczatku myslałam ze jak niema "ładnego"znaczka typu velux to bedzie pewnie takaś tandeta i powiem tak...niemieszkamy jeszcze w nim ale od roku je otwieramy zamykamy...i nic się niedzieje..nieprzeciekają ,a moim zdaniem są bardzo szczelne nic niedmucha szparami ani nic z tych rzeczy..może po latach urzytkowania zmieni mi się zdanie...a na dzien dzisiejszy uważam je za dobre okna

A czy mogłabym miec prosbe o zdjęcia tych okien na poddaszu :oops: podobno mają cieńsze ramy niż np Velux
poza tym ponieważ slędze Twoje poczynania wnętrzarskie :) (pełna szacunku)przy odrobinie czasu może napisałabys mi "przepis" na te Twoje schodki-krok po kroku-- jakie kupiłas dokładnie panele, jakiej grubosci, na jaki klej, jak je układaliscie-jaka techmikę mieliście, jak docinaliscie, co z ta balustradą- czy wogóle osoba nie majaca zupełnie doświadczona da radę, ja oczywiście mogę zając sie malowaniem, ale resztę musze zlecic męzowi a on ma obawy sie tego podjąć :cry:
Ja osobiscie wzięłam sobie za punkt honoru ten temat i powiedziałam ze nie dam za schody 15 tysiaków (zobaczymy czy sie uda :-? )
z góry dziekuję

escape
19-03-2009, 11:13
No kochana lejesz miód na moje serce :wink: .....
dziś jak tylko skleroza mnie niedopadnie to zrobie zdjęcia okien dachowych :D
Zeby niezaśmiecać tego wątku zapraszam na przepis do mojego dziennika,zaraz postaram ci się coś nabazgrac :wink:

gospie
19-03-2009, 11:52
mozesz na priva [email protected]

escape
19-03-2009, 12:05
info o schodach w moim dzienniku...

sorygregory78
17-03-2011, 13:36
co to jest OPTILIGHT gdzieś tam napisano w szczególności na allegro, że to należy do grupy FAKRO - no i tak jest - ale co za tym idzie zauważcie, że na tych oknach nigdzie nie ma oznaczeń fakro iż Fakro tylko współparcuje z producentem tych okien który to określa konstrukcję tych właśnie okien; To czemu okna fakro są droższe od tych - wg mnie to proste szafa dębowa zawsze będzie droższa od sosny

piotrek1111
15-06-2019, 23:54
Witam. Czy może ktoś z użytkowników okien Optilight opisać jak sprawują się po latach użytkowania?