PDA

Zobacz pełną wersję : kupowanie bez faktur



marcin2009
18-03-2009, 11:49
słuchajcie , jestem tu nowy , właśnie chcę rozpocząć kupno materiałów na budowę domu,
czy kupujecie bez faktur?
nie będę odliczał od podatku
wiem, że jest taniej
czy to bezpieczne? :-?

darekw127
18-03-2009, 12:11
Dobre pytanie... jak na pierwszy post na ogólnodostępnym forum. :P

A Urząd Skarbowy co na to? :lol: :lol: :lol:

grzechk
18-03-2009, 12:17
Z punktu widzenia kupującego - bezpieczne,
Z punktu widzenia sprzedającego - niebezpieczne

Piczman
18-03-2009, 12:20
Jesli Ci się nie należy zwrot różnicy VAT to :

1. Kupuj z usługą ( wtedy zawsze 7 %)
2. Bierz bez Faktury ( jeśli nie potrzebujesz do Banku jako rozliczenie transz)

:wink:

ZŁoty Róg
18-03-2009, 12:24
Witam. Odliczenia od podatku skończyły się kilka lat temu.
A co do zakupów bez faktur :.
WADY: w sytuacjach wyjatkowych brak mozliwości reklamacji, zdarza sie że mat.bud. bez faktur to pozagatunki lub takowe moga pochodizić z kradzieży, niektóre rzeczy mogą nie posiadać świadectw homologacji, a co za tym idzie, np przy pożarze spowodowanym przez wadliwe gniazdko ubezpieczyciel nie przyzna Ci odszkodowania bo masz obowiązek budować zgodnie z obowiazujacymi normami(wiem ze to już ostateczność ale ubezpieczyciel przyczepi się do wszystkiego do czego tylko może).
ZALETY:
Kasa, Kasa, Kasa, Kasa .......... Brak papierologii zwiazanych ze zwrotem VAT VZM.
I ja właśnie w związku z idiotycznymi Polskimi przepisami i uciążliwymi procedurami wypełniania VAT VZM osobiście staram się kupować niektóre materiały bez faktur, ale nie jest to takie proste.

kwiatunio
18-03-2009, 12:27
A co w przypadku kradzieży, dewastacji - jeżeli chcesz dostać odszkodowanie (jeżeli oczywiście budowa jest ubezpieczona) - nie trzeba mieć udokumentowanych wydatków?

marcin2009
18-03-2009, 12:43
budowe będzie ubezpieczał tylko pies(żart)
a nie posądzi mnie nikt o kradzież jeśli będę mieć podpisany papierek, że za towar zapłaciłem tyle i tyle?
może to głupie, ale najpierw wszystko trzeba rozważyć

marcin2009
18-03-2009, 12:46
nie zależy mi na zwrocie podatku;
orientowałem się trochę i wiem, że jest sporo taniej

marcin2009
18-03-2009, 12:51
[quote="darekw127"]Dobre pytanie... jak na pierwszy post na ogólnodostępnym forum. :P

A Urząd Skarbowy co na to?

a dlaczego?
tylko pytam a widziałem w innych postacch , że chyba kupują tak ludzie

ZŁoty Róg
18-03-2009, 13:22
Pewnie że kupuja, niektórzy nawet od fundamentu aż po dach :wink:

kwiatunio
18-03-2009, 13:23
budowe będzie ubezpieczał tylko pies(żart)
a nie posądzi mnie nikt o kradzież jeśli będę mieć podpisany papierek, że za towar zapłaciłem tyle i tyle?
może to głupie, ale najpierw wszystko trzeba rozważyć

Odnośnie ubezpieczenia to jeżeli budujesz finansując budowę z kredytu (co myślę czyni większość) to ubezpieczenie musisz mieć bo żąda tego bank. Natomiast odnośnie kupowania bez faktury (co rozumiem w cenach netto, bo inaczej nie miałoby to sensu) to chyba jesteś mocno naiwny, że ktoś da Ci podpisany "papierek".

marcin2009
18-03-2009, 13:26
rozmawiałem z jednym gościem i powiedział, że nie ma problemu, inaczej bym nie pytał o ten papierek

nie biorę kredytu pod hipotekę

tylko największy kredyt konsumpcyjny

i tak powoli małymi kroczkami

pierwek
18-03-2009, 13:41
Odnośnie ubezpieczenia to jeżeli budujesz finansując budowę z kredytu (co myślę czyni większość) to ubezpieczenie musisz mieć bo żąda tego bank.

no Cóż... nie do końca prawda... w moim przypadku bank wymaga ubezpieczenia ale po przekazaniu budynku do użytkowania. Wcześniej nie trzeba mieć. Wiem że to dość głupie i wykupiłem ubezpieczenie od zdarzeń losowych.. dla siebie .

Następne sprawa to ubezpieczenie domu w budowie... to nei jest taka prosta sprawa jak by się mogło wydawać. Ubezpieczenie od kradzieży ma takie bandyckie stawki (no bo budowa zwykle nie jest dozorowana przez mieszkańców) i takie obostrzenia że można sobie spokojnie ją odpuścić. W razie kradzieży albo nie dostaniemy odszkodowania albo dostaniemy jakieś grosze.

Tak więc można nie mieszać faktur z tematem ubezpieczenia domu.

michalp
18-03-2009, 14:22
A zwrot VATu w budownictwie? Nie zawsze da się bez faktury czy na usługę - a jeśli się nie da, to płacisz VAT, a potem sobie odliczasz.

Michał