PDA

Zobacz pełną wersję : Dylemat z ociepleniem stropu



pit79
18-03-2009, 13:40
Mam mały dylemat, w tym momencie na stropi mam brzydkie dechy (grube na ok 7-10cm wpuszczone w belki stropowe, w sumie teraz to mój sufit i podłoga zarazem. Generalnie chciałbym od spodu przybic na te belki sufitowe szalówkę,, na górze bedzię układana wełna między legarami i deski podłogowe.

Linie różowa i niebiesta oznaczają folie paroszczelną i teraz moje pytanie, z której zrezygnować, bo zdaje sobie sprawę że dwie to bez sensu.?
Jeśli on miałaby być w innym miejscu to proszę o opinie.?


Czytałem gdzieś że jak jest folia i drewno to trzeba dawać ruszt dylatacyjny a nie bezpośrednio jak płytę KG.

Czy dać tą folię może tylko w kuchni i łazience, garażu i kołtownii.
Nigdzie nie moge znaleść sytuacji takiej jak moja.

http://img13.imageshack.us/img13/3503/dylemat.jpg (http://img13.imageshack.us/my.php?image=dylemat.jpg)


Wpadł mi jeszcze do głowy taki pomysł by może tą folię dać tak jak tą różową ale od spodu. Wtedy między szalówką a folią będzie dylatacja, bo przyczepiłbym takerem np do tych starych brązowych dech.

Byłbym wdzięczny za wskazówki i pomoc.

FlashBack
18-03-2009, 15:39
te stare brzydkie dechy to podpora polepy (izolacji) mozna je calkowicie wywalic i cala przestrzen legarow wypelnic izolacja z welny. paroizolacja jak juz to od spodu.
tylko czy to nie byl przypadkiem strop wentylowany?

pit79
18-03-2009, 16:26
http://img295.imageshack.us/img295/3961/pict6881fn3.jpg

Strop wygląda w ten sposób. Faktycznie była to podpora polepy, czy był wentylowany to nie wiem.

Na stronie szkielet.pl przeczytałem własnie ze na stropie między kondygnacjami wogóle można z tej foli zrezygnować.

Zastanawiałem się, co z tymi dechami , czy je zostawić, ew jakie byłyby plusy ich usunięcia? FlashBack mógłbys mi przybliżyć temat?

FlashBack
18-03-2009, 16:51
("sufit i podloga zarazem") o ile podloga w pomieszczeniach uzytkowych to, folii owszem mozna nie dawac, jezeli gdzies powyzej stropu bedzie pomieszczenie zimne to folia od spodu.
ale takie poddasza domy towyzwanie i dla inwestora i wykonacy :)

dechy mozna zostawic, jak izolowac? wszystko zalezy co i jak chcesz urzadzic jakie sa legary szer x wysok. jakie odstepy, jak sa wysoko od przyszlej podlogi, czy sufit musi byc na ich pulapie, itd.

pit79
18-03-2009, 17:03
legary bedą miąły wysokość jakieś 8cm, ułożone w poprzek belek co pół metra na to deska podłogowa.
Od spodu chciałem dać jeszcze łatę między belki stropowe i bić szalówkę 19mm na nią imitacje belek stropowych .
Wełny byłoby ok 10-15cm bo belki stropowe mają ok 25-30cm wysokości, więc miejsca jest sporo

FlashBack
18-03-2009, 17:12
legary bedą miąły wysokość jakieś 8cm, ułożone w poprzek belek co pół metra na to deska podłogowa.
Od spodu chciałem dać jeszcze łatę między belki stropowe i bić szalówkę 19mm na nią imitacje belek stropowych <- to robie z g/k i stiuk choc to jest mozolna robota (sloje i trzeba na to sporo szablonow) choc tu mozna zrobic g/k miedzy legarami pozostawiajac ich czesc na widoku.
Wełny byłoby ok 10-15cm bo belki stropowe mają ok 25-30cm <- to sa legary stropu :) 15cm izolacji "styknie" wysokości, więc miejsca jest sporo