PDA

Zobacz pełną wersję : Sorry, że pytam - ale co to jest ...



Sebastian_M
19-11-2003, 14:48
co to jest rekuperator i anemostat - proszę o odp.

dzięki z góry

Seba

mieczotronix
19-11-2003, 14:56
Kurcze, stary!
Zaraz się zapytasz co to jest Hitler i po co jest Hiszpania

Jest coś takiego jak wyszukiwarka internetowa:
wpisuje się hasło a ona znajduje wyniki:

http://www.google.pl/search?q=rekuperator&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl&lr=lang_pl

http://www.google.pl/search?hl=pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=anemostat&lr=lang_pl

pattaya
19-11-2003, 15:44
Nie przejmuj się ,nie wszyscy tutaj zjedli wszystkie rozumy.Miecztronix sam zapomniał jak to było ,kiedy nie wiedział.Rekuperator,w skrócie reku,jest to mówiąc najprościej pompa powietrza.Stosuje się ją do wentylacji mechanicznej w domach.Zasysa świeże powietrze z zewnątrz i kanałami wentylacyjnymi dostacza do wybranych pomieszczeń(najczęściej sypialnie,salon,pokój dzienny).Jednocześnie wyciąga "stare"powietrze (np.kuchnia,WC,kotłownia).W reku jest tzw wymiennik ciepła,w którym stare powietrze przed wyrzuceniem go na zewnątrz,oddaje swoje ciepło świeżemu.Czyli dostarcza powietrze świeże i ciepłe-oszczędność na ogrzewaniu zimą.Latem można założyć wymiennik letni,w którym nie dochodzi do wymiany ciepła.Świeże powietrze zasysane jest przez tzw.czerpnię,czyli rurę,której wlot umiejscowiony jest na zewnątrz domu z dala od wszelkich smrodów.Jeśli zrobisz np.czerpnię gruntową,czyli zakopiesz tą rurę na 1,5m pod ziemię(oczywiście pomiędzy wlotem a domem) i założysz wymiennik letni,będzisz miał latem namiastkę klimatyzacji.Tyle teorii.Sam próbuję uzyskać kilka wskazówek praktycznych i nikt nic nie pisze.Dowiedziałem się tylko,że reku hałasuje.

mieczotronix
19-11-2003, 17:05
Nie przejmuj się ,nie wszyscy tutaj zjedli wszystkie rozumy. Miecztronix sam zapomniał jak to było ,kiedy nie wiedział.

Mieczotronix nie zapomniał. Mieczotronix jak zaczynał, to najpierw sam szukał, zanim zadał pytanie.

Przecież ja się tu nie wymądrzam, ani nie wywyższam, tylko pokazuję, że jest coś takiego jak wyszukiwarka, za pomocą której można znaleźć szybciej i znacznie więcej odpowiedzi na proste pytania. Wydaje mi się , że moja odpowiedź, choć nie pozbawiona ironii, była dla zadającego to pytanie przydatna. No i na pewno bardziej rozwojowa.

amen

pattaya
19-11-2003, 17:13
A może pytający jest osobą mającą problemy z komputerami i sprawia mu problem coś,co wydaje się Tobie proste?

Doki
19-11-2003, 17:17
A może pytający jest osobą mającą problemy z komputerami i sprawia mu problem coś,co wydaje się Tobie proste?

Ale nie ma prawa sprawiac problemu. Poslugiwanie sie wyszukiwarka to umiejetnosc tego rzedu co poslugiwanie sie nozem i widelcem.

Dziwie sie troche, pattaya, ze w tym watku bronisz pytacza, a w innym, zreszta slusznie, piszesz, ze "pytanie godne pieciolatka, nie obrazajac pieciolatkow". No wiec, pytanie w tym watku godne jest leniuszka w kazdym wieku. A lenistwo jest gorsze od braku umiejetnosci.

No, tosmy sobie nawrzucali. Ale pozdrawiam cieplo. :wink:

pattaya
19-11-2003, 17:40
Doki.
Odróżnijmy wiedzę podstawową,ogólną,którą powinien posiadać każdy człowiek po szkole podstawowej (nie popisał się nią ten od m2 i m3) od znajomości poszczególnych dziedzin.Czy Ty rozwiążesz całkę objętościową w pamięci?Ja tak,Ty pewnie nie.No i co nikt się z Ciebie nie śmieje.Być może Seba jest geniuszem humanistycznym a z komputerem ma problemy?Czy nasi rodzice radzą sobie z komputerami?Może pytający jest w ich wieku?Czy świadczy to źle o naszych rodzicach?

Zmieszany z błotem
19-11-2003, 19:00
pattaya, Jesteś Wielki.
A Mieczotronix przesadził...
Sam nie tak dawno zaczynałem budowę i wiedziałem Nic o budowaniu. Wiele pojęć było jak z innej planety, a gdy zadałem pytanie, podobnie zostałem potraktowany jak Sebastian_M.
Mieczotronix, spójrz ile masz wokół ludzi życzliwych w Twojej walce z dachem. Bądź też życzliwy dla innych. Twój post był co najmniej niesmaczny.

Pozdrawiam i życzę wzajemnego szacunku.

mieczotronix
19-11-2003, 23:32
przepraszam już więcej nie będę

p.s.
z tym Hitlerem i Hiszpanią to było nawiązanie do cytatu z "Paragrafu 22" - akurat mi podpasował. Ale może rzeczywiście może to dla innych nie było takie zabawne, jak dla mnie.

A wszystkim polecam taki ciekawy link (http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=%22co+to+jest+rekuperator%22).
Znajdują się pod nim dwie odpowiedzi. Wystarczy kliknąć na pierwszą.
Albo ten link (http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=%22co+to+jest+rekuperator%22&sa=N&tab=gw). Tu pod drugą odpowiedzią znajduje się poszukiwana informacja.
Prawda że niezłe? Naprawdę chciałem pomóc.

Doki
20-11-2003, 00:45
Mieczu,

bylbys calkiem skonczony, gdybys przytoczyl pozostale 2 pytania z tego samego miejsca §22. ZWLASZCZA drugie :wink:

20-11-2003, 09:11
Dzięki pattaya za odpowiedź i "obronę" natomiast Tobie mieczotronix troszkę się dziwię - dziwią mnie Twoje komentarze "poniżej pasa" są "niegodne" STAŁEGO BYWALCA - odpowiedz mi mieczotronix - jaka jast różnica czy poszukam odpowiedzi za pomocą GOOGLE czy skorzystam z uprzejmości forumowiczów (no to po co jest to formm ???!!!) 90% pytań możnabyłoby tak potraktować jak Ty potraktowałeś moje. Ale mam nadzieję, że tak uprzejmych forumowiczów jak Ty jest mało - o czym świadczy np. pattaya czy zmieszany z błotem (jeszcze raz wielkie dzięki).

Pozdrawiam
Seba

Arsen
20-11-2003, 09:29
Rekuperator,w skrócie reku,jest to mówiąc najprościej pompa powietrza.Stosuje się ją do wentylacji mechanicznej w domach.Zasysa świeże powietrze z zewnątrz i kanałami wentylacyjnymi dostacza do wybranych pomieszczeń(najczęściej sypialnie,salon,pokój dzienny).Jednocześnie wyciąga "stare"powietrze (np.kuchnia,WC,kotłownia).W reku jest tzw wymiennik ciepła,w którym stare powietrze przed wyrzuceniem go na zewnątrz,oddaje swoje ciepło świeżemu.Czyli dostarcza powietrze świeże i ciepłe-oszczędność na ogrzewaniu zimą.
A ja się nie zgodze, rakuperator to nie pompa powietrza, tylko wymiennik ciepła, czyli tylko jedna z częsci ogrzewania powietrznego... Niczego nie zasysa, od zasysania i dostarczania jest kocioł grzewczy sterujacy wymianą powietrza...

Sebastian_M
20-11-2003, 09:29
sorry - wylogowało mnie - ten gość u góry to ja

pozdr.
seba

Sebastian_M
20-11-2003, 09:30
Dzięki pattaya za odpowiedź i "obronę" natomiast Tobie mieczotronix troszkę się dziwię - dziwią mnie Twoje komentarze "poniżej pasa" są "niegodne" STAŁEGO BYWALCA - odpowiedz mi mieczotronix - jaka jast różnica czy poszukam odpowiedzi za pomocą GOOGLE czy skorzystam z uprzejmości forumowiczów (no to po co jest to formm ???!!!) 90% pytań możnabyłoby tak potraktować jak Ty potraktowałeś moje. Ale mam nadzieję, że tak uprzejmych forumowiczów jak Ty jest mało - o czym świadczy np. pattaya czy zmieszany z błotem (jeszcze raz wielkie dzięki).

Pozdrawiam
Seba

20-11-2003, 09:35
Odpuść Mieczowi, bo ostatnio chodzi trochę wkurzony. Jak przeczytasz jego dziennik to zrozumiesz.

pattaya
20-11-2003, 10:03
Do Arsen.
Starałem się opisać jasno i prosto do czego to jest.Bez zagłębiania się w szczegóły.

mieczotronix
20-11-2003, 10:12
jaka jast różnica czy poszukam odpowiedzi za pomocą GOOGLE czy skorzystam z uprzejmości forumowiczów
już napisałem
- przez google jest szybciej - odpowiedź jest natychmiast
- dowiesz się więcej - wyświetla się duuużo ciekawych (i nieciekawych też) linków
- masz 100% pewności, że nie nadużywasz niczyjej uprzejmości, ani cierpliwości - z tytułu twojego postu wynika, że miałeś jakieś wątpliwości co do stosowności pytania - skoro miałeś, ja je potwierdziłem

przyznaję, że nie powinienem był sobie żartować, przepraszam

Doki
20-11-2003, 10:15
Dzięki pattaya za odpowiedź i "obronę" natomiast Tobie mieczotronix troszkę się dziwię - dziwią mnie Twoje komentarze "poniżej pasa" są "niegodne" STAŁEGO BYWALCA - odpowiedz mi mieczotronix - jaka jast różnica czy poszukam odpowiedzi za pomocą GOOGLE czy skorzystam z uprzejmości forumowiczów (no to po co jest to formm ???!!!) 90% pytań możnabyłoby tak potraktować jak Ty potraktowałeś moje. Ale mam nadzieję, że tak uprzejmych forumowiczów jak Ty jest mało - o czym świadczy np. pattaya czy zmieszany z błotem (jeszcze raz wielkie dzięki).

Pozdrawiam
Seba

Sebastianie,

ten artykul (http://rtfm.bsdzine.org/) odpowie na Twoje watpliwosci, mam nadzieje.

PZDR

jprzedworski
20-11-2003, 10:23
Sebastianie (i nie tylko). Masz rację, że forum to miejsce wymiany informacji i poglądów. Ale z informacją jest tak, jak z zaspokojeniem głodu w biednych krajach. Można dać rybę, albo wędkę. Mieczotronix dał ci wędkę.

dzbanek
20-11-2003, 11:32
Muszę stanąć w obronie Mieczotronixa.

Jest coś takiego jak netykieta - http://kni.ae.krakow.pl/html/netykieta/net_00.html , a w niej:
"Zanim wyślesz zapytanie na grupę, poszukaj odpowiedzi wśród dostępnych powszechnie materiałów (książki, gazety, pliki pomocy)"

Jeśli będziemy się stosować do tych zasad, to internet będzie skarbnicą wiedzy, a nie śmietnikiem. Niewpisanie w wyszukiwarce choćby najprostszego "działanie rekuperatora" jest po prostu brakiem szacunku dla wolnego czasu innych użytkowników listy. Nowym użytkownikom trzeba o tym przypomnieć grzecznie, ale stanowczo.

Dzbanek

P.S. Na pytanie "działanie rekuperatora" google odpowiada: http://www.rekuperatory.pl/faq.html

Sebastian_M
20-11-2003, 11:41
Faktycznie może powinienem najpierw poszukać a później pytać - OK
Przepraszam, że odebraliście to (jak pisze dzbanek) jako "brak szacunku dla wolnego czasu innych użytkowników listy"

Więc ogłaszam zakończenie tamatu :)

PZDR

Seba

pattaya
20-11-2003, 11:48
Cześć.

dzbanek
20-11-2003, 12:01
Oczywiście mam nadzieję (i inni użytkownicy również) odpowiedzieć na inne pytanie (-a), na które odpowiedź już nie jest tak prosta do znalezienia.

Pozdrawiam i polecam się na przyszłość,
Dzbanek

Grigorij
20-11-2003, 13:47
No dobra, pogadaliście sobie trochę, a ja dalej nie wiem co to jest rekuperator i anemostat!!! :o

20-11-2003, 13:51
To dziwne.Go

mieczotronix
20-11-2003, 18:48
No dobra, pogadaliście sobie trochę, a ja dalej nie wiem co to jest rekuperator i anemostat!!! :o

To jest anemostat:
http://images.google.pl/images?q=tbn:KfkieNvfZJMC:www.fzi.de/divisions/ipt/WMC/preface/CRITTER.jpg (http://wiem.onet.pl/wiem/001e66.html)
a to rekuperator:
http://images.google.pl/images?q=tbn:63jJZSlJGyYC:www.stonecarver.com/jpeg/robot-camera.jpg (http://wiem.onet.pl/wiem/01b3be.html)

20-11-2003, 20:26
...........................
_:lol: :lol: :lol:
__:lol:___ :lol:

_:lol: \..../ :lol:
_:lol: :lol: :lol:

rml2
21-11-2003, 15:55
A który to na pierwszym zdjęciu anemostat : niebieski czy czerwony ?

Nieźle sobie pogadaliście . Pozdrowienia dla wszystkich dyskutantów tego wątku ! :wink: :wink:

pattaya
21-11-2003, 16:27
Fajny ten rekuperator.Jak z "Gwiezdnych wojen".

krzyss
23-11-2003, 17:42
Mieczowi dajcie spokój-po tym co przeszedl z dachem, to i tak spokojnie zareagował na pytanie o rekuperator. A zdjęciami :lol: :lol: tych urzadzeń :lol: :lol: to nawet wykazał klasę, jaką się wykazywał przy swoich wypowiedziach, gdy był na poziomie fundamentu, czy zastanawiał się co to jest :lol: pospółka i ostrówek :lol: Do dziś, jak widzę żółtą kopareczkę, to mam przed oczami tygryska z podpisem Mieczotronix :lol: :lol: Ten wątek spokojnie można przenieść do psychologa dyżurnego-taki człek, co chce się wieszać czyta, ogląda :lol: zdjęcia i sika ze śmiechu zamiast się wieszać :lol: A teraz kończę i cofam się jeszcze raz obejrzeć rekuperator i anemostat (brany od tyłu :lol: )

krzyss
23-11-2003, 17:45
Zapomniałem dodać, że Ostrówek ma z tyłu "ogon wgryzający się w ziemię" cytuję z pamięci, więc może być niedokładnie :lol: