PDA

Zobacz pełną wersję : Domowy intercom-czy warto?



dragon2006
19-03-2009, 03:39
Witam
Zastanawiam się właśnie czy nie wyposażyć domu w wewnętrzny intercom,
(dom z poddaszem oraz z piwnicą i osobnym garażem)Myślałem o domofonie 5-6 rodzinnym,wada nie można się porozumieć między słuchawkami tylko z głównym panelem.Czy ktoś zna inne możliwości i czy wogóle warto się w to bawić?

Tomkii
19-03-2009, 08:00
Witam
Zastanawiam się właśnie czy nie wyposażyć domu w wewnętrzny intercom,
(dom z poddaszem oraz z piwnicą i osobnym garażem)Myślałem o domofonie 5-6 rodzinnym,wada nie można się porozumieć między słuchawkami tylko z głównym panelem.Czy ktoś zna inne możliwości i czy wogóle warto się w to bawić?
Centralka telefoniczna i masz wtedy numery wewnętrzne. Domofon zwykle do tego też idzie podpiąć.

irreality
19-03-2009, 10:36
Większość bezprzewodowych telefonów stacjonarnych działających w stanardzie DECT umożliwia prowadzenie rozmów wewnętrznych pomiędzy słuchawkami (np. Siemens Gigaset).

DECT obsługuje do 6 słuchawek. Bezprzewodowe IMHO wygodniejsze niż unifony na ścianie...

Tomkii
19-03-2009, 10:59
Większość bezprzewodowych telefonów stacjonarnych działających w stanardzie DECT umożliwia prowadzenie rozmów wewnętrznych pomiędzy słuchawkami (np. Siemens Gigaset).

DECT obsługuje do 6 słuchawek. Bezprzewodowe IMHO wygodniejsze niż unifony na ścianie...
Nie żebym krytykował ale fanom bezprzewodowego życia chciałbym przypomnieć że DECT, WiFi i masa innych gadżetów działa w tym samym zakresie częstotliwości. I jak to wszystko na raz włączymy to można się bardzo zdziwić. :)

pierwek
19-03-2009, 11:17
dect to 1,9GHz a wifi 2,4GHz

kosmo77
19-03-2009, 16:31
Telefony przewodowe powinny być lepsze w tym przypadku. Dlaczego? Bo z bezprzewodowym to nigdy nie wiadomo gdzie go kto położył albo czyj jest który, a jak jest aparat zamocowany to wiesz przynajmniej czy dzwonisz do pokoju dziecka czy do piwnicy.
W sumie fajny pomysł, dodajesz centralkę i możesz zrobić numery wewnętrzne... a potem billing dla każdego domownika osobno.

Tomkii
20-03-2009, 05:45
dect to 1,9GHz a wifi 2,4GHz
Możliwe - nie sprawdzałem. Ale mi DECT skrócił zasięg do 5cm od bazy po odpaleniu WLANu... :)

ZW
20-03-2009, 09:40
dect to 1,9GHz a wifi 2,4GHz
Możliwe - nie sprawdzałem. Ale mi DECT skrócił zasięg do 5cm od bazy po odpaleniu WLANu... :)

Jakiś dziwny ten WLAN albo DECT. Mam jak wyżej i nic się nie skróciło.