PDA

Zobacz pełną wersję : Serwis pieców De Dietrich



tyborek74
19-03-2009, 10:43
Witam,

jaką opinię macie o serwisie De Dietrich ? Generalnie chodzi mi o czas reakcji podczas awarii i dostęp do części zamiennych – woj. Mazowieckie, okolice Warszawy.

Dodatkowo mam pytanie jak wygląda podłączenie i serwis pieca De Dietrich.
Czy organizuję to tak:
1. zrobienie kotłowni (rurki itp.) - hydraulik, wykonujący też inne prace instalacyjne
2. zakup pieca wraz z usługą montażu - u innej firmy, ew. za pośrednictwem hydraulika, który wykonywał kotłownię
3. odpalenie pieca- kolejna firma prowadząca SERWIS De Dietricha? Oni podbijają kartę gwarancyjną ?

Kolejne pytania:
1. czy przeglądu i konserwacji pieca dokonuje SERWIS który mi go odpalał, czy może być inna firma świadcząca usługi serwisowe ?
2. gdzie zgłaszam awarię (w czasie gwarancji) – do konkretnego serwisu, czy do centrali De Dietrich ?
3. czy do naprawy gwarancyjnej wystarczy karta gwarancyjna, czy również muszę przedstawić FV wystawioną imiennie na mnie ?

Sorki za zasypanie taką ilością pytań, ale dopiero raczkuję w temacie hydrauliki, a jak do tej pory Forum było moim najlepszym doradcą :D
Pozdr

tyborek

jeżyk
19-03-2009, 17:02
Serwis (okolice Poznania) działa poprawnie, szybka reakcja na zgłoszenie. Brakujace części przysłali im kurierm w ciagu 24 godzin. Całą instalację łacznie z zainstalowaniem kotła wykonał hydraulik, serwis przyjechał tylko na uruchomienie. Faktura była potrzebna bo gwarancja mówi, że termin jej rozpoczęcia zaczyna sie w dniu uruchomienia, lecz nie później jak 6 miesięcy od daty zakupu - podbili gwarancję. U mnie ta sama ekipa uruchamiała i serwisuje, ale może to robić każdy kto jest na liscie serwisantów De Dietrich. Awarie zgłaszłem bezposrednio do serwisanta. Faktura była potrzebna do podbicia gwarancji po uruchomieniu, później wystarczyła sama karta gwarancyjna.

garbus2
19-03-2009, 20:08
w Krakowie jeden z serwisantow to po prostu super sprawa (byl raz u mnie o 23.30 w sobote kiedy sie cos z piecem dzialo), inny z kolei łaskawie ma kazdego gdzies (zadzwon Pan w poniedzialek). Wszystko zalezy od danego serwisanta i ciezko uogolniac. Jakbys pytal w krakowie to moge polecic naprawde super serwisanta

tyborek74
19-03-2009, 21:52
w Krakowie jeden z serwisantow to po prostu super sprawa (byl raz u mnie o 23.30 w sobote kiedy sie cos z piecem dzialo), inny z kolei łaskawie ma kazdego gdzies (zadzwon Pan w poniedzialek). Wszystko zalezy od danego serwisanta i ciezko uogolniac. Jakbys pytal w krakowie to moge polecic naprawde super serwisanta

niestety nie Kraków :D , tylko okolice Warszawy

tyborek74
22-03-2009, 10:40
dziękuję za info

a może ktoś ma do polecenia serwis z okolic Warszawy ? budujemy dom przy trasie na Lublin

pozdr

ZbynioR
22-03-2009, 15:40
czesc jesli chodzi o serwis w okolicach wawki po stronie trasy lublin lub terspol to najblizej T.G. Partner Serwis z mińska mazowieckiego. u mnie uruchamiali dedietricha MCR24 a jeśli chodzi o szczegóły to zapraszam na pw.

pozdro
zbyszek

ertevu
22-03-2009, 21:25
Witam,

jaką opinię macie o serwisie De Dietrich ? Generalnie chodzi mi o czas reakcji podczas awarii i dostęp do części zamiennych – woj. Mazowieckie, okolice Warszawy.

Dodatkowo mam pytanie jak wygląda podłączenie i serwis pieca De Dietrich.
Czy organizuję to tak:
1. zrobienie kotłowni (rurki itp.) - hydraulik, wykonujący też inne prace instalacyjne
2. zakup pieca wraz z usługą montażu - u innej firmy, ew. za pośrednictwem hydraulika, który wykonywał kotłownię
3. odpalenie pieca- kolejna firma prowadząca SERWIS De Dietricha? Oni podbijają kartę gwarancyjną ?

Kolejne pytania:
1. czy przeglądu i konserwacji pieca dokonuje SERWIS który mi go odpalał, czy może być inna firma świadcząca usługi serwisowe ?
2. gdzie zgłaszam awarię (w czasie gwarancji) – do konkretnego serwisu, czy do centrali De Dietrich ?
3. czy do naprawy gwarancyjnej wystarczy karta gwarancyjna, czy również muszę przedstawić FV wystawioną imiennie na mnie ?

Sorki za zasypanie taką ilością pytań, ale dopiero raczkuję w temacie hydrauliki, a jak do tej pory Forum było moim najlepszym doradcą :D
Pozdr

tyborekU
U mnie całą instalację zrobił "mój" hydraulik. Piec zakupiłem poprzez internet z dostawą na budowę . Osobną drogą ( listem ) dostałem kartę gwarancyjną z wpisanymi moimi danymi od bezpośredniego sprzedawcy.
Odpalić piec musi serwis. Zadzwoniłem do jednego z podanych na karcie , powiedział cenę , ale nie miał czasu akurat kiedy mnie pasowało . Zadzwoniłem do innego, podał tę samą cenę ( na razie polecam - Ząbki tel. 601 210 070) i jeszcze tego samego dnia wieczorem zrobił instalację. Pan powiedział że specjalizuje się tylko w de Dietrichu.
Okazało się ,że piec 3 dni później uległ awarii. Zadzwoniłem pod ten sam adres. Po około 3 godzinach pan przyjechał, wymontował cały moduł zapłonu, wyjął z pudełka nowiutki , wstawił i odjechał. Od tego czasu ( ponad miesiąc) piec działa niezawodnie.
Poniżej link do mojego pieca :
http://picasaweb.google.pl/ertevu/PiecDeDietrich?authkey=Gv1sRgCM6Cx9i7tZDH_wE&feat=directlink
Ponieważ jestem " współautorem " instalacji , może będę jeszcze mógł w czymś pomóc. Niestety dosyć rzadko bywam na forum. Pozdrawiam.

pawlok
23-03-2009, 07:45
Serwis (okolice Poznania) działa poprawnie, szybka reakcja na zgłoszenie. Brakujace części przysłali im kurierm w ciagu 24 godzin. Całą instalację łacznie z zainstalowaniem kotła wykonał hydraulik, serwis przyjechał tylko na uruchomienie.

A możesz podać dokładne namiary na ten serwis?
Też myśle o zakupia kociołka tej marki.
Pawlok

tyborek74
23-03-2009, 08:27
Poniżej link do mojego pieca :
http://picasaweb.google.pl/ertevu/PiecDeDietrich?authkey=Gv1sRgCM6Cx9i7tZDH_wE&feat=directlink
Ponieważ jestem " współautorem " instalacji , może będę jeszcze mógł w czymś pomóc. Niestety dosyć rzadko bywam na forum. Pozdrawiam.[/quote]


no, no, niezła ilośc rurek - ciekawe jak hydraulik rozwiąże to w w naszym domku
też planujemy podłogówkę, piec pewnie tego samego typu

Mam pytanie odnośnie podłaczenia pieca - z Twoich zdjęć wynika, iż podłączony jest do gniazdka - wystarczy jedno ? nie potrzebne jest zasilanie ?

...mój mąż jest właśnie na etapie wykonywania instalacji elektrycznej :-?

pozdr

tyborek

Hagis
23-03-2009, 14:06
Ja piec kupowałem na Płowieckiej w Warszawie (wylkot na Lublin) w firmie Bosan, Montował mój hydraulik a serwisant od nich wykonywał odpalenie i regulację, wszystko szybko i sprawnie. Co do serwisu innego niż czyszczenie to nie wiem bo mi od 2003 nie nawalił

ertevu
23-03-2009, 14:33
Poniżej link do mojego pieca :
http://picasaweb.google.pl/ertevu/PiecDeDietrich?authkey=Gv1sRgCM6Cx9i7tZDH_wE&feat=directlink
Ponieważ jestem " współautorem " instalacji , może będę jeszcze mógł w czymś pomóc. Niestety dosyć rzadko bywam na forum. Pozdrawiam.


no, no, niezła ilośc rurek - ciekawe jak hydraulik rozwiąże to w w naszym domku
też planujemy podłogówkę, piec pewnie tego samego typu

Mam pytanie odnośnie podłaczenia pieca - z Twoich zdjęć wynika, iż podłączony jest do gniazdka - wystarczy jedno ? nie potrzebne jest zasilanie ?

...mój mąż jest właśnie na etapie wykonywania instalacji elektrycznej :-?


pozdr

tyborek[/quote]
Piec wymaga jednego gniazda zasilającego. Jest ono poprowadzone bezpośrednio ze skrzynki rozdzielczej . Powinno być tam zabezpieczone bezpiecznikiem 6A. Oczywiście w kotłowni jest więcej gniazd zasilających - prowadzonych osobną drogą.Pompa do podłogówki sterowana jest bezpośrednio przez piec, podobnie siłownik mieszacza. Również pompa do cyrkulacji cwu. będzie sterowana przez piec ( będzie pracowała według diagramu czasowego wprowadzonego do pamięci pieca).

tyborek74
23-03-2009, 16:40
Ja piec kupowałem na Płowieckiej w Warszawie (wylkot na Lublin) w firmie Bosan, Montował mój hydraulik a serwisant od nich wykonywał odpalenie i regulację, wszystko szybko i sprawnie. Co do serwisu innego niż czyszczenie to nie wiem bo mi od 2003 nie nawalił


oby wszystkie egzemplarze tak działały :D

a jaka jest cena przeglądu (wystarczający jest jeden na rok) ?

pozdr

tyborek

krzysiek.buras
08-03-2014, 19:21
w Krakowie jeden z serwisantow to po prostu super sprawa (byl raz u mnie o 23.30 w sobote kiedy sie cos z piecem dzialo), inny z kolei łaskawie ma kazdego gdzies (zadzwon Pan w poniedzialek). Wszystko zalezy od danego serwisanta i ciezko uogolniac. Jakbys pytal w krakowie to moge polecic naprawde super serwisanta

Nie przypadkiem ten: link do serwisu w Krakowie (http://www.serwis-piecykow.pl) ? Był wczoraj u mnie właśnie o 22. Gość oświecił mnie że przegląd pieca to jego rozbiórka na części proste i czyszczenie. Mieszkam pod Krakowem - Bibice - i mamy tu strasznie twardą wodę. Mój piec ma wbudowany zasobnik i facet wyciągnął i wymienił takiego pręta z tego zasobnika co ma ograniczać korozję wewnątrz. Z mojego nic prawie nie pozostało - resztki tego pręta miały średnicę palca i wyglądało to jakby ktoś tam zwymiotował. Ponoć co rok czy co dwa powinno się to wymieniać . Wcześniej przyjeżdżał do mnie facet co mi uruchamiał piec -6 lat temu. Przeglądy trwały jak pamiętam 15minut maksymalnie i pieniądze te same. Masakra jaka różnica. Jednym widocznie zależy bardziej niż drugim.

marełek
05-08-2015, 00:33
Co do serwisu kotłów De Dietrich z okolic Poznania to ja chyba miałem pecha. Kocioł kupiłem przez Allegro i zamontowałem go sam (pracuję jako instalator hydraulik) a następnie zadzwoniłem po autoryzowanego serwisanta w celu jego uruchomienia. Gość podłączył analizator coś poregulował i zażądał 250 zł za uruchomienie i 250 za dojazd 55km. W tym momencie poczułem że właśnie obudziłem się z "ręką w nocniku" bo aby cieszyć się 5 letnią gwarancją to będę musiał co roku ponosić takie koszty zakładając że nic się nie zużyje. Za kocioł MCR 24 w 2007 roku zapłaciłem około 4 000,- zł za uruchomienie z dojazdem 500,- zł i za 5 obowiązkowych przeglądów z dojazdem zapłacił bym 2 500,- co po zsumowaniu dało by 7 000,- zł. Oczywiście zrezygnowałem z gwarancji a coroczne czyszczenie palnika i całej reszty kotła wykonuję sam. Do dziś czyli do sierpnia 2015 roku kocioł funkcjonuje bez zarzutów. Nie namawiam nikogo do takiej drogi bo ja prawdopodobnie miałem trochą szczęśliwy egzemplarz ale radzę sprawdzić warunki gwarancji i odległość do serwisu. Coroczny przegląd kotła jest obowiązkowy nie tylko ze względu na warunki zachowania gwarancji ale tak że dla świętego spokoju jego właściciela. Powoli zaczynam myśleć o następcy mojego kotła no i mam teraz dylemat, bo mój De Dietrich spisuje się super ale warunki gwarancji ma okropne więc pewnie wybiorę "królika"

Puławiak
05-08-2015, 05:36
A to nie jest przypadkiem tak że to Dietrich płaci za uruchomienie a klient tylko ponosi koszty dojazdu ? A no i koszty dojazdu to oscylują w granicach 1 zł/km liczona w obie strony.

BrodowskiG
05-08-2015, 09:20
ja też licze 1zł/km (dom-klient-dom), min 50zł
konserwacja z dojazdem od 180zł