PDA

Zobacz pełną wersję : Dopływ Powietrza



viron
19-03-2009, 13:42
Mam pytanie czy jest potrzebny montaż przepustnicy powietrza na dolocie z zewnątrz jak jest sterowanie dopływem dźwignią pod drzwiczkami. Oglądałem ten szyberek, wygląda że się domyka szczelnie.
Wkład Sparke Warm F.

MAREK&KASIA
19-03-2009, 19:23
Nie warto.
Ja mam cały czas otwarty na max. (wkład Zuzia z Kratek).
Może jak w przyszłym sezonie będę palił suchszym drewnem to się przyda do zduszenia ognia.

admiro
19-03-2009, 20:13
Mam pytanie czy jest potrzebny montaż przepustnicy powietrza na dolocie z zewnątrz jak jest sterowanie dopływem dźwignią pod drzwiczkami. Oglądałem ten szyberek, wygląda że się domyka szczelnie.
Wkład Sparke Warm F.

Oczywiście, że tak. Również jak przedmówca używam Zuzi i gdybym nie przymknął powietrza to chyba marmur z obudowy bo się porozklejał, ciąg komina rwie jak cholera.

Szyber to druga sprawa - ograniczenie ciągu komina - również przydatne.

futrzak 61
19-03-2009, 20:17
Witam. Zależy jak szczelny masz ten szyberek we wkładzie. Mam wkład Spartherm Ambiente Rundo z panoramiczną szybą i jak przymknę dopływ powietrza na wkładzie to i tak pali się za mocno. Dlatego zamontowałem przepustnicę na dolocie i teraz jest OK. Pozdrawiam.

viron
20-03-2009, 13:13
Szyberek powietrzny przesuwa się na takim uszczelnieniu. Wygląda to jak zamknę szczelnie ale dam jednak przepustnicę, będzie pewniejsze.
Dzięki za porady.