PDA

Zobacz pełną wersję : -zakopywać gruz z budowy w ogrodzie? Help!!!



mickey30
19-03-2009, 23:33
Witam, Kochani mam trochę gruzu i tego typu śmieci z budowy, chcę trochę uporządkować działkę zamówiłem już koparkę i wpadłem na szatański pomysł żeby przerzucić ten cały "syf" na tył - do przyszłego ogrodu i zakopać. Przy okazji wyrówna się trochu teren, a na to nawiezie ziemię. Pytanie tylko czy to nie zaszkodzi przyszłym roślinom, krzewom etc. Ewentualnie jak głęboko to zakopać?

Pozdrawiam

kamykkamyk2
20-03-2009, 07:01
A nie lepiej wybrać ziemię pod drogę wjazdową i tam wspypać gruz. Ja tak zrobiłem, już teraz mam super utwardzony wjazd, w przyszłości może kostka będzie, a z ziemi zrobiłem sklaniak i podnisosłem teren.
Pozdr

Elfir
20-03-2009, 08:04
Roślinom będzie przeszkadzać - przerwiesz podsiąkanie kapilarne, zmienisz drastycznie pH gleby (cement!). Dlaczego nie dasz gruzu pod przyszły taras lub drogę?

mickey30
20-03-2009, 23:22
Cholera, już po ptakach, zakopane! Ale, dużo tego nie było. Poszło trochę gruziku w jeden dół-dość głęboko-ponad 4m. A działkę mam w miarę dużą, więc wydaje mi się, że jeden dołek zasypany-na to planuje jeszcze nawieżć czarnoziemu nie zaszkodzi-chyba nie :wink:

Pozdrawiam

jaki
21-03-2009, 08:16
Dawno temu zrobiłam podobny eksperyment. Nawiozłam ziemi i usypałam kopczyk, zrobiłam z tego ala skalniaczek. Dzisiaj jest podziwiany przez sąsiadów

JarekKRK45
23-03-2009, 09:30
Też kiedyś wykopałem dziurę wsypałem gruz . Po czasie ziemia troche usiadła wyrównałem i jest dobrze .

MKogrody
24-03-2009, 20:53
Gruz można z powodzeniem zakopać w miejscu trawnika, a nawet pod rabatą- pod warunkiem, że nie będą rosły na niej rośliny o głębokim systemie korzeniowym

lopezus
31-03-2009, 13:41
jak juz zakopywac gruz, to na tyle gleboko, ze jak przyjdzie nam kiedys do glowy cos wkopac w ogrodzie, to zebysmy nie zalowali. nigdy nie wiadomo co nam do glowy strzeli za 10 lat...

ms.
01-04-2009, 07:10
Nasi sąsiedzi zakopali gruz z budowy i teraz narzekają, że nic w tym miejscu nie chce rosnąć.

marta

naLeśnik
01-04-2009, 08:07
gruz pod taras ewentualnie cześć pod wjazd do garażu....po sprawie ;)

annago
01-04-2009, 13:35
można zakopywać gruz i resztki wełnny mineralnej jeśli to jest mieszanina gipsu, piasku i wapna-takie resztki ulegaja pełnej degradacji po jakimś czasie i "znikają"-nie jestem pewna, czy cement też, ale chyba jest bardziej toksyczny.
Ja mam taki własnie gruz i zamierzam usypać z niego szkielet górki, żeby powierzchnia ogrodu nie była tak jednolicie płaska.
Tu znalazłam artykuł na temat górek:
http://www.wymarzonyogrod.pl/pomysly-na-ogrod/ciekawe-rozwiazania/wzgorza-i-doliny,1268_2630.htm