PDA

Zobacz pełną wersję : FIRMA.......!!!



myszul
20-03-2009, 00:34
Tu w tym miejscu znajdowała sie moja opinia dotycząca obsługi posprzedażnej firmy EXCELLENT......................................... .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ............................

Niestety RADCA PRAWNY firmy Excellent wezwał mnie do jej usunięcia POD GROŹBĄ podjęcia kroków prawnych mających na celu OCHRONĘ wizerunku firmy Excellent.

.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ....................................


Pozdrawiam zainteresowanych Forumowiczow
Grzegorz z Katowic :evil:

pblochu
20-03-2009, 20:08
Ło matko
jakbyś napisał tydzień temu
tera już po ptokach :evil:

myszul
21-03-2009, 00:02
Moze ktos z Excellenta .....


Tu w tym miejscu znajdowała sie moja opinia dotycząca obsługi posprzedażnej firmy EXCELLENT......................................... .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .............................

Niestety RADCA PRAWNY firmy Excellent wezwał mnie do jej usunięcia POD GROŹBĄ podjęcia kroków prawnych mających na celu OCHRONĘ wizerunku firmy Excellent.

.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ....................................


Pozdrawiam zainteresowanych Forumowiczow
Grzegorz z Katowic



Serwis to wazna kwestia.

DorisN
21-03-2009, 13:36
Mnie się podoba wanna - Excellent Luiza 140/90 cena ponad 800 zł ale po tym poście muszę się głęboko zastanowić :roll:

myszul
21-03-2009, 21:34
To prawda. Cena jest kuszaca, bo Excellent ostatnio daje dosyc duze rabaty, ale...

tu w tym miejscu znajdowała sie moja opinia dotycząca obsługi posprzedażnej firmy EXCELLENT......................................... .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .............................

Niestety RADCA PRAWNY firmy Excellent wezwał mnie do jej usunięcia POD GROŹBĄ podjęcia kroków prawnych mających na celu OCHRONĘ wizerunku firmy Excellent.

.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ....................................


Pozdrawiam zainteresowanych Forumowiczow
Grzegorz z Katowic

abccba
22-03-2009, 03:59
Chcialem kupic Excellenta serie SIRENA za ponad 9tys, ale jak czytam Twoje doswiadczenia to mam serdecznie dosyc takiego dziadowstwa. Wyczytalem w ich e-sklepie info, ze:
Dokładna kontrola jakoŚci na każdym etapie produkcji potwierdzona certyfikatem TÜV CERT ISO 9001:2000 zapewnia długotrwałą i bezawaryjną pracę produkowanych przez Excellent wanien z hydromasażem. Pozwala nam stworzyć produkt, który jest doceniany przez naszych klientów
a to nieprawda...Czy oni wiedza co znaczy klient???
Nie ryzykuje takiej kasy dla takiej obslugi. Masz racje i popieram Cie, ze sie od nich odwrociles.
Poszukam u konkurencji :D Puszcze informacje w swiat!
Dzieki

PS. Znajomi tez sie napalili na ich TOPOWY model. Juz go pewnie nie kupia :) :) :)

myszul
22-03-2009, 20:03
To druga i OSTATNIA wanna tej firmy, poniewaz wiecej ich juz nie kupie. Pierwsza o nazwie avante kupilem dwa lata temu i nic sie z nia nie dzialo. Nie mialem potrzeby korzystac z serwisu. Ogolnie bylem zadowolony ale...

Tu w tym miejscu znajdowała sie moja opinia dotycząca obsługi posprzedażnej firmy EXCELLENT......................................... .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .............................

Niestety RADCA PRAWNY firmy Excellent wezwał mnie do jej usunięcia POD GROŹBĄ podjęcia kroków prawnych mających na celu OCHRONĘ wizerunku firmy Excellent.

.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ....................................


Pozdrawiam zainteresowanych Forumowiczow
Grzegorz z Katowic

Sasha
22-03-2009, 20:06
tak to jest

prawdziwy produkt poznaje sie po jego serwisie

abccba
23-03-2009, 14:36
To wspolczuje Ci, bo skoro masz 2 wanny...
Dobrze, ze poruszyles ten problem z ich serwisem. Mysle, ze nie tylko my zrazilismy sie do nich.

cannon
23-03-2009, 15:27
EXCELLENT to bardzo nierzetelna firma ,nie tylko w kwestiach łazienkowych ale w innych również .
Ja z zamówionymi drzwiami zewnętrznymi tyle się naszarpałem z nimi ,że szok.
Zrobili takie składaki ,z różnych materiałów, a tzw.filunki to sklejka z 15 cm kawałków ,które wyglądają jakby stolarz pozbierał ze stolarni co popadnie.Nie wspomnę o tym ,że wybarwiły sie inaczej niż ramy.
Kolor im też wyszedł trochę inny niż w próbniku .
Dyrektor od stolarki , jakiś tam Sobieszkoda w połowie rozmowy się rozłączył .
Jeszcze tak bezczelnych tupeciarzy nie widziałem. :evil: :evil: :evil:

myszul
23-03-2009, 15:51
Myslalem...

tu w tym miejscu znajdowała sie moja opinia dotycząca obsługi posprzedażnej firmy EXCELLENT......................................... .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .............................

Niestety RADCA PRAWNY firmy Excellent wezwał mnie do jej usunięcia POD GROŹBĄ podjęcia kroków prawnych mających na celu OCHRONĘ wizerunku firmy Excellent.

.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ....................................


Pozdrawiam zainteresowanych Forumowiczow
Grzegorz z Katowic

abccba
24-03-2009, 14:57
Ogladalismy konkurencje. Cersanit ma tez ladne wyroby i w dodatku z lepszym serwisem!

myszul
31-03-2009, 21:22
W/w firma w obronie swojego wizerunku zmusila mnie do usuniecia negatywnej opinii:(

cieszynianka
31-03-2009, 21:28
Co nie znaczy, że zmusiła do zmiany opinii :lol: :lol: :lol:

Wiemy przynajmniej czego unikać :-?

myszul
31-03-2009, 21:31
Tak jest!!!

Tego nie moga mi zabronic:)

Nefer
31-03-2009, 21:33
Aaaaaaaaaaa to bardzo mądrze postępuje firma EXCELLENT - najgorzej, że nic w niej nie kupię :):)

cieszynianka
31-03-2009, 21:36
Aaaaaaaaaaa to bardzo mądrze postępuje firma EXCELLENT - najgorzej, że nic w niej nie kupię :):)


Ani ja, ani wiele innych osób czytających ten wątek :lol:

mariankossy
31-03-2009, 21:43
I ja się podłączam do fanów tej firmy, rozrzucę wici znajomym, na maila :lol: :lol:

O żesz ty , ale poszłłooo w świat :D :D

Nefer
31-03-2009, 21:54
A wystarczyło napisać : przepraszamy Panie Myszul. Postaramy się. Wszystko wyjaśnimy i naprawimy.

Ale Radca Prawny wie niewiele o budowaniu marki, pozycjonowaniu, wizerunku - mogę mu idzielić kilku rad, bo to co robi to PORAŻKA ŻE JA PIER..........LĘ :):)

Na miejscu formy EXCELLENT natychmiast wyrzuciłabym go z pracy...NATYCHMIAST ...

Rom-Kon
31-03-2009, 22:30
...ciekawa budowa wizerunku firmy.... baaardzo ciekawa....
A ten radca to jeździ furą ubrany w dres?

abccba
01-04-2009, 05:17
Teraz dopiero zawrzalo na forum!

CO ZA FIRMA!!!

Gratuluje inteligentnego podejscia i "reklamy" Excellentowi bo na nia zasluzyli.

Mialem mozliwosc przeczytania Twojej opinii kiedy jeszcze byla na forum.
nic tam nie bylo niewlasciwego tylko podwazyles podejscie do klienta, poniewaz ich pracownik wydal opinie bez ogledzin i de facto nie wiedzial o czym pisze.
To szczyt tupetu z ich strony!
Radcy radze byc bardziej obiektywnym, poniewaz jest prawnikiem.
To jest firma.

Ja u nich nie kupie niczego!!!


Fuj za podejscie.

Gdzie slowo przepraszam z ich strony???

ZŁoty Róg
01-04-2009, 08:08
Planowaliśmy kupić wyposażenie łazienki w tej firmie. Dzieki za ten post, zdecydowanie ich skreślam .
Pozdro.

e-Mandzia
01-04-2009, 08:18
Liczy się tylko serwis - zdecydowana większość wanien jest wykonywana w jednym zakładzie (rozumiecie, że nie mogę podać nazwy), przyklejane są tylko różne naklejki.

krzycha16a
01-04-2009, 09:23
Hop do góry!! :wink:


Cersanit ma tez ladne wyroby
Zgadzam się :D

e-Mandzia
01-04-2009, 09:51
Hop do góry!! :wink:


Cersanit ma tez ladne wyroby
Zgadzam się :D

Coś musisz mieć :D - albo wannę albo udziały :D

krzycha16a
01-04-2009, 09:56
Hop do góry!! :wink:


Cersanit ma tez ladne wyroby
Zgadzam się :D

Coś musisz mieć :D - albo wannę albo udziały :D
Trafiony! :D :wink:
Mam wannę, umywalki, kibelki, bidet.....

myszul
01-04-2009, 10:00
[quote="Nefer"]A wystarczyło napisać : przepraszamy Panie Myszul. Postaramy się. Wszystko wyjaśnimy i naprawimy.



Ale tego nie zrobili i sa dalecy od takiego dzialania..........
Nawalil 1 decyzyjny pracownik ksztaltujacy wizerunek..........
Nie widzial a wydal ocene..........


Tak bywa

e-Mandzia
01-04-2009, 10:10
[quote=Nefer]A wystarczyło napisać : przepraszamy Panie Myszul. Postaramy się. Wszystko wyjaśnimy i naprawimy.



Ale tego nie zrobili i sa dalecy od takiego dzialania..........
Nawalil 1 decyzyjny pracownik ksztaltujacy wizerunek..........
Nie widzial a wydal ocene..........


Tak bywa

Myślę, że takie działanie prawnika, zdecydowanie bardziej szkodzi tej firmie, niż sam Autor.

M@riusz_Radom
01-04-2009, 10:38
Słowa pana Radcy Prawnego miałbym w du żym poważaniu. Skoro autor jest w stanie udowodnić swoje racje - a widocznie jest skoro to upublicznił - to mogliby go za przeproszeniem cmoknąć w pompkę.

Przestępstwem jest szkalowanie i narażanie na utratę zaufania a nie wyrażanie swoich opinii o nienajlepszym produkcie. Nawet jeśli by się to zrobiło z mównicy sejmowej ;)

myszul
01-04-2009, 10:51
Oczywiscie, ze tak jest, ale popatrz jak oni sie boja utraty "wizerunku" zapominajac, iz tworzy sie go przez zaufanie klienta, a nie duze naklady finansowe na reklamy.
Bylem dla nich prawdziwym klientem, poniewaz kupilem jeden produkt 2 lata temu i powrocilem, aby kupic ponownie. Ale to sie nie liczy...

Wczorajszy list od Radcy "dzialajacego w imieniu firmy EXCELLENT S.A. z siedziba w Krakowie na podstawie udzielonego pelnomocnictwa itd." byl dla mnie zaskoczeniem. Bylem przekonany, ze w dobie gospodarki rynkowej takich firm juz nie ma....

Nawet slowo "przepraszam" jest dla nich nieznane.....

M@riusz_Radom
01-04-2009, 11:17
Możesz upublicznić ten list ? Nie jest objęty klauzulą poufności, dla przyzwoitości możesz zamazać dane "rady prawnego" który zbłaźnił się wysyłając go do Ciebie.

myszul
01-04-2009, 18:05
najprawdopodobniej tak.
Musze go tylko zeskanowac.

abccba
01-04-2009, 20:27
Hej Myszul,

skoro nie chca ruszyc tego goscia od reklamacji o nazwisku na "G....:, to facet musi miec niezle plecy w firmie. Popatrz jak oni na tym traca:
jak napisales mi na priva koszt naprawy Twojej wanny wycenili na okolo 250 pln. Co to dla nich, wobec tego co juz sracili dzieki Tobie!
Zobacz ilu klientow od nich sie odwrocilo po przeczytaniu Twoich doswiadczen:)
Od wczoraj na ten link weszlo ponad 400 potencjalnych klientow. W ciagu niecalych 22 godzin!

Wedlug ekonomii jeden niezadowolony klient ma wplyw na okolo 900 potencjalnych klientow, ale dbajacy o swoj wizerunek excellent tego nie wie.
Nie doceniaja tego FORUM!!!

Rezi
01-04-2009, 21:07
dla przyzwoitości możesz zamazać dane "rady prawnego" który zbłaźnił się wysyłając go do Ciebie.
a po co
może znajdzie się jakiś klient biznesowy przyszły niedoszły.
Jak znam życie, typowe pismo straszak i Pan mecenas o tym wie.

cieszynianka
01-04-2009, 21:17
dla przyzwoitości możesz zamazać dane "rady prawnego" który zbłaźnił się wysyłając go do Ciebie.
a po co
może znajdzie się jakiś klient biznesowy przyszły niedoszły.
Jak znam życie, typowe pismo straszak i Pan mecenas o tym wie.

Ale czy wie o skutkach ubocznych :lol:

cannon
01-04-2009, 21:25
Jakże się cieszę ,że doczekałem się wymiany negatywnych opinii o firmie EXCELLENT ,na które chłopaki solidnie zapracowały.
W przypadku moich badziewnych drzwi za niezłą kasę ,miałem okazję przekonać się o bezczelności do kwadratu począwszy od sprzedawcy ,skończywszy na kierowniku produkcji .
Ale oni mają zwykłych klientów w dupie, bo obsługują grube inwestycje :okienka,wanienki,kafelki i duperelki w apartamentowcach .
Wszyscy nasi znajomi po prostu ich bojkotują ,szczególnie ,ze konkurencja już podeptała im pięty. :lol:

myszul
02-04-2009, 05:20
Poprzednia wypowiedz jest najlepszym dowodem, ze sa aragantami nie tylko w moim przypadku.
Zdaniem PANI RADCY moje skasowane wypowiedzi "godzily w ich dobre imie" :o
Jakie "dobre" imie???

Przeskanuje i zamieszcze to pismo na forum. Zobaczycie ich tok myslenia!

Mymyk_KSK
02-04-2009, 12:44
Zdaniem PANI RADCY moje skasowane wypowiedzi "godzily w ich dobre imie" :o
Jakie "dobre" imie???

Przeskanuje i zamieszcze to pismo na forum. Zobaczycie ich tok myslenia!

Nie daj się zastraszyć!!!
Jeżeli w grę wchodziła naprawa gwarancyjna albo niezgodność towaru z umową i oni nie chcą się wywiązać ze zobowiązań - sam ich postrasz, sądem ;-)

Z bezczelnymi tylko bezczelnością.

q-bis
02-04-2009, 13:09
Szeroooooookim łukiem obok ekselenta :-?

myszul
02-04-2009, 20:29
Drodzy FORUMOWICZE!

CYTAT: "Bardzo szerokim lukiem" obok EXCELLENTA!"


Te nazwe warto zapamietac jak sugeruje poprzednia wypowiedz.

kacyk
02-04-2009, 21:03
Nie chcę bronić Excellentu bo nie znam ich serwisu, ale wanny mają przyzwoitej jakości (troszkę na temat produkcji wanien wiem).
A tak aby post na coś się przydał to mogę napisać, że kupujcie wanny polskich producentów bo nie odbiegają jakością od zagrabanicznych ( fińskie, amerykańskie i jeszcze tam jakie).
Bez hydromasażu to w salonach są podobnej jakości co w marketach ( nie mówię o designie - bo to raczej musi się różnić).
Jeszcze jedno - polecam akrylowe, zarówno wanny i brodziki raczej unikajcie produktów z ABS-u bo mają większe pory i są gorsze w czyszczeniu, poza tym czasem ktoś może was oszukać i wciskać wannę z ABS-u jako akrylową ( ma warstwę akrylu ok. 0,2-0,4 mm).

myszul
02-04-2009, 21:40
Dotrzymuje danej obietnicy i umieszczam zeskanowane pismo
http://foto1.m.onet.pl/_m/88b7273f20512eb01beeb11c1572aaa5,10,19,0.jpg

jak wczesniej pisalem (w usunietych opiniach) sprawa dotyczyla nie rodzaju uszkodzenia, a podejscia do klienta. Po mojej pierwszej interwencji w Excellent nikt nie skontaktowal sie ze mna, nie zadzwonil, a wydal opinie "zza biurka" nie wiedzac nawet o co chodzi.
Tu mozna dyskutowac czy jest to "wlasciwe wypelnienie obowiazkow wynikajacych z reklamacji zgodnie z litera prawa".
Dopiero po mojej ponownej interwencji przyjechali na ogledziny serwisanci.

Niestety o decyzji "fachowca" wydajacego opinie bez ogledzin nie ma slowa. I to jest smutne...

Nie majac podstaw nie umiescilbym tego linku!

To swiadczy o podejsciu do klienta, a nie ostateczna decyzja...

abccba
03-04-2009, 10:39
No, no, no!

Zagrali ostro i nieladnie :evil:

Jak tak mozna przejsc obok tego grubianskiego zachowania osoby decyzyjnej obojetnie i nie chciec zrobic z tym porzadku!
Moze to dla nich rutynowe dzialanie i Twoja ponowna interwencja doprowadzila ogledzin usterki.

Tak jakby lekarz leczyl nie widzac pacjenta :o

Maja nowy styl podejscia do problemu.

SKRESLAM ICH CALKOWICIE!

Tak moga postapic wobec kazdego!!!

Depi
03-04-2009, 12:25
Przyłączam się - precz z Excellentem! ;)

Killer_su
03-04-2009, 15:37
Liczy się tylko serwis - zdecydowana większość wanien jest wykonywana w jednym zakładzie (rozumiecie, że nie mogę podać nazwy), przyklejane są tylko różne naklejki.
Coś strasznie się cykacie tego sklepiku...
Zaraz radca prawny napisze post "kupować u mojego mandanta, bo jak nie to dalsze kroki prawne" i wszyscy polecą po wanienki do Excellenta :lol: :lol:

Rezi
03-04-2009, 18:44
to pismo to jedna wielka bzdura - żaden konkret
pisanie na zasadzie , Kaziu napisz , może pan się wystraszy


proponuję przywrócić pełny post w postaci jakiej był
co do excellenta,
proszę państwa, na forum nie siedzą kaziowie w wieku licealnym

cieszynianka
03-04-2009, 18:46
Liczy się tylko serwis - zdecydowana większość wanien jest wykonywana w jednym zakładzie (rozumiecie, że nie mogę podać nazwy), przyklejane są tylko różne naklejki.
Coś strasznie się cykacie tego sklepiku...
Zaraz radca prawny napisze post "kupować u mojego mandanta, bo jak nie to dalsze kroki prawne" i wszyscy polecą po wanienki do Excellenta :lol: :lol:

Tak, już zaplanowałam wyrwać moją obudowaną wannę i kupić nową, oczywiście u Excellenta :lol: :lol: :lol:

mattdl
03-04-2009, 19:13
Ale buraki nie dość, że Cię olali to Cię straszą prawnikiem jak nie będziesz milczał... jakaż bezczelość :evil: :evil: :evil:

Depi
04-04-2009, 08:33
to pismo to jedna wielka bzdura - żaden konkret
pisanie na zasadzie , Kaziu napisz , może pan się wystraszy

proponuję przywrócić pełny post w postaci jakiej był


To akurat prawda. Choć nie w tym sęk, a w samym fakcie, że szczują ludzi prawnikami. Zabawne jest nawet to, że Radca pisze, że Excellent wypełnił swe obowiązku zgodnie z literą prawa. Czyli de facto najniższy możliwy standard.

myszul Jakbyś chciał pomocy przy wysmarowaniu równie uroczej odpowiedzi to daj znać - akurat przytrafiło mi sie ukończyć kiedys studia prawnicze :lol:

Ciekawy jestem, czy wciąż zaglądaja do tego wątku - może czegos by się nauczyli?

myszul
04-04-2009, 08:58
Dziekuje DEPILATOR

Jak dobrze, za na forum sa tacy jak TY:)

Gwarantuje, ze skorzystam :D

Depi
04-04-2009, 09:28
Jeszcze nie dziękuj ;)

sSiwy12
04-04-2009, 10:56
Pomijając , moim zdaniem - debilny sposób załatwienia sprawy przez „radcę – szkodnika wizerunku”, nikt nie może zabronić Ci wypowiadania własnej opinii lub własnych odczuć w danym zakresie, w danej sytuacji – takie zachowania nie są „naganne” w sensie prawa.
Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii – a pozbawianie tego prawa jest przestępstwem. Z opinią mozna sie zgodzić lub nie, ale nie mozna zabraniac jej wyrażania. Można sprostować, można wyjaśniać, ale nie mozna zabraniać. :evil:
Pismo radcy jest typowym zastraszeniem, wynikającym z przeświadczenia, że adresat nie zna swoich praw – co akurat w tym przypadku okazało się skuteczne.
Twoje postępowanie, czyli wysłanie linku z publicznie wyrażoną opinią dało możliwość rzeczonej firmie, do odparcia zarzutów, wyrażonych w Twojej opinii.
Firma zapewne, zleciła załatwienie sprawy swojemu prawnikowi, a ten zamiast ( w sposób przyjęty w firmach dbających o swój wizerunek, ale również, a może przede wszystkim, o swoich klientów) ustosunkować się w sposób rzeczowy do upublicznionej opinii, zastosował prymitywny manewr zastraszania – co może sugerować, ze tak załatwiają wszystkie krytyczne uwagi pod swoim adresem, czyli szantażem i zastraszaniem.

Dlatego, moim zdaniem, możesz śmiało opublikować swoją opinię, umieszczając jednak co jakiś czas stwierdzenie; „w moim odczuciu” – czym wytrącisz wszelkie argumenty „zastraszacza” z wspomnianej firmy.

Czy widzicie tą bezczelność: „ Wzywam Pana do niezwłocznego usunięcia opinii umieszczonej… Opinia ta godzi bowiem w dobre imię …..”

Myślę, że podsumowaniem tej „afery” będzie tu cytat, z cytatów Złotych Myśli z FM

Człowiek rozumny docenia plusy i neguje minusy.
Bo tak w myśl działań radcy należy opiniować jego Mandanta.

FlashBack
04-04-2009, 12:52
Tu w tym miejscu znajdowała sie moja opinia dotycząca obsługi posprzedażnej firmy EXCELLENT......................................... .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ............................

Niestety RADCA PRAWNY firmy Excellent wezwał mnie do jej usunięcia POD GROŹBĄ podjęcia kroków prawnych mających na celu OCHRONĘ wizerunku firmy Excellent.

.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ....................................


Pozdrawiam zainteresowanych Forumowiczow
Grzegorz z Katowic :evil:
nalgales w wersji oryginalnej postu skoro po huku jakiegos lolka skasowales tresc. jezeli to, co napisales bylo prawda dotyczylo wylacznie twojego przypadku a serwis dalej olewal sprawe to, nie bylo podstaw do edycji postu.

myszul
04-04-2009, 20:15
nalgales w wersji oryginalnej postu skoro po huku jakiegos lolka skasowales tresc. jezeli to, co napisales bylo prawda dotyczylo wylacznie twojego przypadku a serwis dalej olewal sprawe to, nie bylo podstaw do edycji postu.


sSiwy12 Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 10:56 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

"nalgales" - to słowo o negatywnym wydźwięku i jest dla mnie tożsame ze słowem "nakłamałes", a to nieprawda.
Ukończyłem studia techniczne, a nie prawnicze i nie mam zamiaru włóczyć sie po sądach, a patrząc na działania Excellenta są do wszystkiego zdolni. Zawsze byłem zwolennikiem polubownych rozwiązań i tego samego oczekiwałem od nich. W moim poście zwróciłem uwagę na problem podejścia do klienta przez firmę Excellent i dzięki temu każdy może zastanowić się czy chciałby zostać tak potraktowany za własne pieniądze.
Szczerze to zamiast tracić czas na sądy wolę zająć się moim ogrodem :) Pogoda coraz ładniejsza, a chciałbym mieć w już w maju obok domu ładną fontannę :D :D :D

Rezi
05-04-2009, 09:22
nalgales w wersji oryginalnej postu skoro po huku jakiegos lolka skasowales tresc. jezeli to, co napisales bylo prawda dotyczylo wylacznie twojego przypadku a serwis dalej olewal sprawe to, nie bylo podstaw do edycji postu.


sSiwy12 Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 10:56 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

"nalgales" - to słowo o negatywnym wydźwięku i jest dla mnie tożsame ze słowem "nakłamałes", a to nieprawda.
Ukończyłem studia techniczne, a nie prawnicze i nie mam zamiaru włóczyć sie po sądach, a patrząc na działania Excellenta są do wszystkiego zdolni. Zawsze byłem zwolennikiem polubownych rozwiązań i tego samego oczekiwałem od nich. W moim poście zwróciłem uwagę na problem podejścia do klienta przez firmę Excellent i dzięki temu każdy może zastanowić się czy chciałby zostać tak potraktowany za własne pieniądze.
Szczerze to zamiast tracić czas na sądy wolę zająć się moim ogrodem :) Pogoda coraz ładniejsza, a chciałbym mieć w już w maju obok domu ładną fontannę :D :D :D
jak nasz wersje oryginalna prześlij do mnie na priv, umieszczę ją pod swoim nickiem.

sSiwy12
05-04-2009, 11:46
myszul
Powiem tak. Tu nie chodzi już o Ciebie i tę konkretna sprawę. Tu chodzi o to, aby pokazać innym jak reagować na podobne zachowania innych firm, w podobnych sprawach.
A najważniejsze, aby ukazać innym, ze „prawnicy” stosują nieczyste sztuczki, zniżając się do szantażu licząc na zastraszenie, bazujące na fakcie „niewiedzy” inwestora (klienta).
Trzeba z takimi postawami walczyć. To na błędach własnych i innych uczymy się najskuteczniej – a to Forum własnie temu służy.
Tak jak wspomniał Rezi, też jestem skłonny do umieszczenia oryginału Twojej wypowiedzi pod własnym wpisem.
Jakoś dziwne, ale nie obawiam się o sprawę sądową, w tym konkretnym zakresie - bo radaca tej firmy nie ma podstaw prawnych do założenia sprawy.

abccba
05-04-2009, 21:55
Popieram MYSZULA, ze nie wycofal calego linku a jedynie opinie zmienil na informacje " tu byla moja opinia...itd".
Dalo to ZDECYDOWANIE wiekszy efekt niz jakikolwiek inny ruch.

Wiem tez, ze nie jest zadna przyjemnoscia wloczyc sie po sadach zwlaszcza, ze przeciez dla takiego Excellenta zlozenie pozwu to nie problem.
Oni maja radce prawnego, ktory majac duzo czasu czulby sie w zywiole mogac mscic sie na takim kliencie. Jesli ktos mieszka blisko Krakowa to male piwo, ale dla kogos z Pomorza. Rozprawy bylyby w Krakowie, gdzie jest siedziba firmy.

Tak czy owak uwazam Twoja reakcje za NAJOPTYMALNIEJSZA!

Po Excellencie nigdy nic nie wiadomo, a Ty osiagnales swoj cel!

Jestesmy z Toba :D :D :D

cieszynianka
06-04-2009, 21:48
Popieram MYSZULA, ze nie wycofal calego linku a jedynie opinie zmienil na informacje " tu byla moja opinia...itd".
Dalo to ZDECYDOWANIE wiekszy efekt niz jakikolwiek inny ruch.

Wiem tez, ze nie jest zadna przyjemnoscia wloczyc sie po sadach zwlaszcza, ze przeciez dla takiego Excellenta zlozenie pozwu to nie problem.
Oni maja radce prawnego, ktory majac duzo czasu czulby sie w zywiole mogac mscic sie na takim kliencie. Jesli ktos mieszka blisko Krakowa to male piwo, ale dla kogos z Pomorza. Rozprawy bylyby w Krakowie, gdzie jest siedziba firmy.

Tak czy owak uwazam Twoja reakcje za NAJOPTYMALNIEJSZA!

Po Excellencie nigdy nic nie wiadomo, a Ty osiagnales swoj cel!

Jestesmy z Toba :D :D :D

No i przeciwko Firmie :D

M@riusz_Radom
07-04-2009, 07:51
Przeczytałem pismo szanownego Radcy, nie powiem gdzie je bym powiesił albo co z nim zrobił. Ale jedno jest pewne, wykorzystałbym ten papier na pewno lepiej niż zrobił to szanowny Radca ;)

j-j
07-04-2009, 08:06
Może niech podeśle swoją opinię wszystkim, mi też i wszyscy ją pod włąsnymi nickami podamy!!.
Jestem za, tępić w moim odczuciu zarazę.

pzdr

myszul
07-04-2009, 21:23
tak jest:)

j-j
08-04-2009, 07:54
no to ślij :).

Depi
08-04-2009, 09:23
Ej ale nie róbmy z tego jaj! Jest dobrze tak, jak jest. Hucpa niepotrzebna chyba.


Pomijając , moim zdaniem - debilny sposób załatwienia sprawy przez „radcę – szkodnika wizerunku”, nikt nie może zabronić Ci wypowiadania własnej opinii lub własnych odczuć w danym zakresie, w danej sytuacji – takie zachowania nie są „naganne” w sensie prawa.
Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii – a pozbawianie tego prawa jest przestępstwem. Z opinią mozna sie zgodzić lub nie, ale nie mozna zabraniac jej wyrażania. Można sprostować, można wyjaśniać, ale nie mozna zabraniać.

No nie jest tak do końca jak piszesz. Prawo do swobody wypowiedzi nie jest bezwzględne i podlega ograniczeniom a jego nadużycia ściga się zarówno karnie, jak i w drodze powództwa cywilnego. Jako żywo nie znam za to przestepstwa "pozbawienia prawa do wyrażania swojej opinii"(sic!) - chyba, że w którejś z ostatnich nowel Kodeksu karnego je wprowadzili, choć w to wątpię.

Radca ma prawo w imieniu klienta uprzedzać, że za daną wuypowiedz zamierza podac kogoś do sądu - czyli de facto grozić sądem. Nie jest to jednak groźba karalna w rozumieniu kk, bowiem działanie, którym grozi nie jest bezprawne.

Sęk tkwi w tym, że takie postępowanie jest głupie z 2 przyczyn -

1. Takie powództwo (ew. zawiadomienie o pop. przestępstwa) nie ma szans w tej sytuacji faktycznej.
2. Tego typu działania zamiast poprawić wizerunek (cel działania), szkodzą mu w dwójnasób.

O. :)

j-j
08-04-2009, 10:18
Nie wiem , Depi ale mnie wkurwiają takie firmy i prawnicy którym się wydaje że wystarczy postraszyć aby przerażeni szarzy ludzie uciekali gdzie pieprz rośnie.
Prędzej czekałbym, na wezwanie sądu niż odpuścił takim %$#%$^%$.
Mogliby nam skoczyć gdybyśmy wszyscy powtórzyli opinię poszkodowanego ale widzę że "spękałes" ;).

pzdr

Depi
08-04-2009, 10:34
Nie "spekalem", tylko uwazam takie dzialanie za bezsensowne i nieco dziecinne. Skutek jest jeszcze lepszy, jak widac, gdy wlasnie razi w oczy ten komunikat o usunieciu.

Po prostu badzmy powaznie i nie robmy z tego jajec. O to mi chozi.

j-j
08-04-2009, 10:40
Ale ta firma i ten radca prawny zasługuje na pogardę, wyśmienie, robienie jajec i porządne publiczne ukamieniowanie :).
A straszeniem osiągnęli co chcieli, i na tym ma polegać prawda?

pzdr

Depi
08-04-2009, 14:19
A straszeniem osiągnęli co chcieli, i na tym ma polegać prawda?

Co Ty gadasz?? Co osiągneli? To, że wszyscy są na nich wkurzeni, nawet nie wiedząc o co chodziło???

To jest PR-owi majstersztyk! Nikt nie wie, o co poszło, ale więdzą, że Excellent to wuje! :lol:

j-j
08-04-2009, 14:51
A straszeniem osiągnęli co chcieli, i na tym ma polegać prawda?

Co Ty gadasz?? Co osiągneli? To, że wszyscy są na nich wkurzeni, nawet nie wiedząc o co chodziło???

To jest PR-owi majstersztyk! Nikt nie wie, o co poszło, ale więdzą, że Excellent to wuje! :lol:

No może coś w tym jest ale ja dziś bojowo nastawiony jestem bo mnie tak wk.... urzedasy że bym ich ku... mać $#$#%^ :).

pzdr

Depi
08-04-2009, 15:07
No no no - z tymi urzędasami to Ty uważaj! :evil:

;)

PaniG(dżi)
08-04-2009, 19:09
Niestety nie było mi dane zobaczyć pełnej treści pierwszego postu,zresztą jak większości tu wypowiadających się,ale ja bym była bardziej ostrożna w ocenie tej sytuacji.Co do pisma...dla mnie nie ma nic wspólnego z "bełkotem "prawniczym,czyli brak profesjonalnego poziomu pisma,poza tym,pieczątka firmy w lewym górnym rogu też budzi moje podejrzenia.Skoro kompetencja pełnomocnika wynika z umocowania, a więc czynności prawnej dokonanej przez osobę prawną,to tam powinien być adres(biura) kancelarii prawnej,niekoniecznie w formie pieczątki.Skoro w treści pisma zawarta jest informacja,że pełnomocnik działa w imieniu i na rzecz innej osoby,to po co jeszcze umieszcza takie info w podpisie? ...Pomijając rzeczywistego autora tego pisma,to zgadzam się z opinią sSiwy12:
Pismo... jest typowym zastraszeniem, wynikającym z przeświadczenia, że adresat nie zna swoich praw – co akurat w tym przypadku okazało się skuteczne.
Zastanawia mnie jednak,ze pismo to jest odpowiedzią na Twoje wcześniejsze(z 20-tego),a w odpowiedzi "każą" usunąć Tobie treść krzywdzącą postu...czyli najpierw Ty musiałeś ich "postraszyć" o umieszczeniu na forum,że źle zostałeś potraktowany.Czyli ominąłeś część prawdy,a wtedy słowa FlashBack są całkowicie na miejscu:
nalgales w wersji oryginalnej postu skoro po huku jakiegos lolka skasowales tresc. jezeli to, co napisales bylo prawda dotyczylo wylacznie twojego przypadku a serwis dalej olewal sprawe to, nie bylo podstaw do edycji postu.
I nie można takiego zdarzenia sprowadzać tylko do jednej firmy.Czy mała,czy duża,wszędzie pracują ludzie...a nie tylko kobiety mają okres "napięć".
Nie oceniam,bo prawda zawsze leży pośrodku.
Piszesz,że:"zawsze byłem zwolennikiem polubownych rozwiązań i tego samego oczekiwałem od nich."W realu tak bajkowo nie ma,jeśli druga strona nie chce to co?...należy "podkulić ogon",wybacz, ale musisz mieć twardą...
Pozdr.

myszul
08-04-2009, 21:57
juz odpowiadam na pytanie:

20-tego marca rozpoczalem watek i napisalem opinie dotyczaca firmy Excellent (pozniej usunieta), a nastepnie faksem przeslalem do Zarzadu Excellenta pismo:

o niewlasciwej obsludze reklamacyjnej, swiadczeniu nieprawdy przez pracownika Excellent itd. Aby przestrzec innych potencjalnych nabywcow i zmusic ich do zastanowienia sie nad zakupem produktow Excellenta umiescilem swoja opinie na forum murator.pl (podalem link).
Zasugerowalem zbadanie sprawy i wyciagniecie konsekwencji wobec winnych.

Tyle bylo w faksie.
Nikogo nie straszylem jedynie napisalem prawdziwa, poparta faktami opinie do czego mialem prawo. Gdybym wyslal pismo bez umieszczenie postu, nie byloby zadnej reakcji firmy. Nie tylko na mnie ich serwis zrobil negatywne wrazenie i przeczytajcie jedna z pierwszych odpowiedzi:

cannon
SYMPATYK FORUM (min. 10)


Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 18

Wysłany: Pon Mar 23, 2009 4:27 pm Temat postu:
EXCELLENT to bardzo nierzetelna firma ,nie tylko w kwestiach łazienkowych ale w innych również .
Ja z zamówionymi drzwiami zewnętrznymi tyle się naszarpałem z nimi ,że szok.
Zrobili takie składaki ,z różnych materiałów, a tzw.filunki to sklejka z 15 cm kawałków ,które wyglądają jakby stolarz pozbierał ze stolarni co popadnie.Nie wspomnę o tym ,że wybarwiły sie inaczej niż ramy.
Kolor im też wyszedł trochę inny niż w próbniku .
Dyrektor od stolarki , jakiś tam Sobieszkoda w połowie rozmowy się rozłączył .
Jeszcze tak bezczelnych tupeciarzy nie widziałem.



Jestescie inteligentni i wnioski wyciagnijcie sobie sami. Przeciez nie byloby tej calej dyskusji gdyby mieli odwage przyznac sie do bledu.
Czy CANNON tez Waszym zdaniem nalgal? Chyba brniemy za daleko...

arleta68
21-05-2013, 22:11
na Boga nie bierzcie wykończenia w Excellent
Firma totalna porażka, ceny z kosmosu za badziewne materiały.
Potykają się o własne nogi. 50 m mieszkania robią prawie 3 miesiące głupio się tłumacząc.
Amartorszczyzna pod wielkim szyldem. uzgodnienia pół roku przed początkiem prac zaliczkę to chcą od razu a proponują materiały które jak się okazuje nie mają bo przestali produkować,- kogo to interesuje.Lepiej mieć dodatkowy klucz od mieszkania i patrzyć fachowcom na ręce. bo pani od i inwestycji nie wie co się dzieje na budowie. i generalnie fuszerka połowa rzeczy zaczyna odpadać czekam jak się uzbiera więcej to idę po naprawę gwarancyjną.

KK2012
22-05-2013, 09:11
Tak na marginesie jeśli ktoś zamierza oczernić jakąś firmę w przyszłości może napisać suchą notatkę ze współpracy z nimi. Nie trzeba zawierać słów, że ktoś jest złodziejem, że kogoś oszukano, nie wywiązano się z umowy itd. Suche przedstawienie czyjeś pracy ze zdjęciami, bez prezentacji opinii czy poufnych danych (nazwisk, zapisów w umowie itd.) nie jest żadnym przestępstwem. Czytający sam się domyśli o co chodzi, a w razie czego nie trzeba obawiać się gróźb o postępowaniu sądowym.

Klient nie jest skazany na milczenie, chyba że to wynika z zapisów umowy (nikt raczej czegoś takiego nie podpisze). Karalne może być już jawne działanie na szkodę poprzez szkalowanie, opiniowanie, wyjawienie poufnych danych, prezentowanie nieprawdy. Nie dziwmy się, że w takim przypadku firma podejmuje kroki prawne w obronie własnego wizerunku, to jest normalne działanie. Jednocześnie walczmy o swoje prawa w jego granicach, bo nie żyjemy w Somalii, ale państwie cywilizowanym (przynajmniej z zasady).

Ja tak kiedyś zrobiłem ze znanym, polskim producentem sprzętu do ćwiczeń. Napisałem całą historię współpracy z firmą, suchą notatkę zgodną z prawdą, w granicach prawa i umieściłem w internecie. Nawet nie zawarłem jakiegokolwiek odczucia, zero emocji, żadnej opinii, szkalowania kogokolwiek, żadnych danych poza oczywiście samą nazwą firmy. Firma sama się do mnie zgłosiła z przeprosinami, wpis usunąłem w zamian za sporą rekompensatę, choć wcześniej nie byli do tego skorzy. Nikt nie straszył mnie sądem, ja również nikogo nie straszyłem. Rozwiązaliśmy sprawę biznesowo, każdy coś zyskał i nikt nie stracił.