PDA

Zobacz pełną wersję : kredyt z dopłatami



magdalenka78
20-03-2009, 20:10
Szukam pomocy :cry:
W chwili obecnej ja i mój mąż staramy się o dopłatę do kredytu w PKO BP. Byliśmy tam we wtorek i pani z banku powiedziała, iż nie jest pewna czy ww. kredyt zostanie nam udzielony ponieważ chcemy kupić mieszkanie dwupoziomowe tj. na dole ok. 53 m i na górze 18 m( łapiemy się w 75 m)W chwili podpisania umowy piętro na górze figuruje w umowie jako strych o pow. 18,1m, celem adaptacji na mieszkanie dwupoziomowe z wewnętrznymi schodami. Jak widzicie, łapiemy się na dopłatę z państwa ale nie wiadomo czy kredyt udzielą nam na całe mieszkanie czy tylko na dół :evil: Spółdzielnia żąda zapłaty pierwszej wpłaty w wysokości 20 tyś. a kolejna zapłata za mieszkanie w wysokości 184 280,40 musi być dokonana w 2 transzach miesięcznych. Zapłaciliśmy 20 tyś z własnej kieszeni i poszliśmy po kredyt, który w naszym przypadku nie stanowił problemu. W banku powiedzieli, że kredyt może dostaniemy ale tylko na zakup dołu i kredyt będzie wynosił 161 040, 00zł, bo nie można wliczyć do kredytu ceny strychu. Ja nie zgadzam się z nią ponieważ mieszkanie stanowi jedność. Czy ktoś z Was może mi wytłumaczyć jakie jest rozumowanie Pani z Banku bo ja i mój mąż tego nie rozumiemy. Czy to jest zgodne z interpretacją Ministerstwa Budownictwa. To że powierzchnia strychu nie wlicza się do powierzchni mieszkalnej to wiem, ale dlaczego nie mogą mi skredytoweć strychu w ramach kredytu z opłatami to nie wiem. Może mi to ktoś wyjaśnić proszę o pomoc :lol:

beti,kris,mimi
21-03-2009, 10:46
no rzeczywiście sytuacja nie wesoła, na mój rozum to strych tez powinni uznać ale fachowcem nie jestem, a swoja drogą to my też będziemy się starali o ten kredyt, spróbuj zadać swoje pytanie na tej stronie http://forum.muratordom.pl/hura-doplata-do-kredytow,t75781.htm tam sa obcykani ludzie może coś podpowiedzą :lol: