PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk gipsowy wewnętrzny



monikaitomek
21-03-2009, 09:10
Witam!

Proszę mi doradzić jaką grubość ma mieć położony tynk gipsowy,Tynk maszynowy KNAUF MP 75 [zwykły] lub Tynk maszynowy KNAUF MP 75 L [lekki]
Parametry techniczne:średnia grubość tynku: 10 mm[grubość minimalna: 8 mm]
Mamy dom z silikatów 24cm a działówki 12cm,nasz tynkarz mówi nam,że będzie u nas 6mm jak dla mnie to chyba za mało,jak to wyglądało u Was.
Proszę o opinię
Pozdrawiam

remx
21-03-2009, 09:31
6mm nie przykryje ci przewodów.

monikaitomek
21-03-2009, 09:37
Przewody elektryczne mam położone podtynkowo nie na zewnątrz,ale i tak wydaje mi się ,że chyba tynkarz,chce mnie oszukac,liczy nam za robocizne z materiałem :evil:

Aedifico
21-03-2009, 09:46
Powinien mieć około 10 mm.

monikaitomek
21-03-2009, 09:54
Dziękuję za opinię :D
Będę walczyć z tynkarzem o 9-10 mm a jak nie to będę musiała go zmienić :evil:
Pozdrawiam

zbigmor
21-03-2009, 14:52
Witam!

Proszę mi doradzić jaką grubość ma mieć położony tynk gipsowy,Tynk maszynowy KNAUF MP 75 [zwykły] lub Tynk maszynowy KNAUF MP 75 L [lekki]
Parametry techniczne:średnia grubość tynku: 10 mm[grubość minimalna: 8 mm]
Mamy dom z silikatów 24cm a działówki 12cm,nasz tynkarz mówi nam,że będzie u nas 6mm jak dla mnie to chyba za mało,jak to wyglądało u Was.
Proszę o opinię
Pozdrawiam


Pytanie tendencyjne. Przeczytaj swój posta i masz odpowiedź.

Elmeros
21-03-2009, 19:15
Dziękuję za opinię :D
Będę walczyć z tynkarzem o 9-10 mm a jak nie to będę musiała go zmienić :evil:
Pozdrawiam
Zycze powodzenia z uwiarygodnieniem grubosci tynku, za nie długo ludzie bedą oczekiwac od wykonawców odpowiedzi typu "proponuje tynk o grubosci 8,786mm, w razie pomyłki o 0,674 zwracam koszty" to jakis obłed. Pozdrawiam

Arol_62
21-03-2009, 19:47
Witam!

Proszę mi doradzić jaką grubość ma mieć położony tynk gipsowy,Tynk maszynowy KNAUF MP 75 [zwykły] lub Tynk maszynowy KNAUF MP 75 L [lekki]
Parametry techniczne:średnia grubość tynku: 10 mm[grubość minimalna: 8 mm]
Mamy dom z silikatów 24cm a działówki 12cm,nasz tynkarz mówi nam,że będzie u nas 6mm jak dla mnie to chyba za mało,jak to wyglądało u Was.
Proszę o opinię
Pozdrawiam

Normy zakladaja 10 mm tynki wewnetrzne i 20 mm tynki zewnetrzne :D

Elmeros
21-03-2009, 21:02
Witam!

Proszę mi doradzić jaką grubość ma mieć położony tynk gipsowy,Tynk maszynowy KNAUF MP 75 [zwykły] lub Tynk maszynowy KNAUF MP 75 L [lekki]
Parametry techniczne:średnia grubość tynku: 10 mm[grubość minimalna: 8 mm]
Mamy dom z silikatów 24cm a działówki 12cm,nasz tynkarz mówi nam,że będzie u nas 6mm jak dla mnie to chyba za mało,jak to wyglądało u Was.
Proszę o opinię
Pozdrawiam

Normy zakladaja 10 mm tynki wewnetrzne i 20 mm tynki zewnetrzne :D
Mozesz mi wierzyc ze normy dużo zakładają ale mało kto ich przestrzega i życze Tobie i nie tylko aby znalazł sie ktos kto potrafi położyc tynk o grubosci np 10mm.
Nie twierdze ze to nie możliwe, bo można użyc listw prowadzących podtynkowych i ustawic je tak aby było te 10 mm ale wiem z doświadczenia jak kłopotliwe bedzie to do wykonania.
Z reszta ja nie martwiłbym sie zbytnio ze ktos zrobił mi tynki o 1mm grubsze tylko o jakosc tych tynków oraz jak są wykonane, mam tu na myśli czy są wykonane prosto tj. po przyłożeniu powiedzmy poziomicy 2,5m wszystko dolega jak powinno. A co wazne zeby zachowac pion, wychodzi to dopiero kiedy zamierzamy ustawic jakies meble... itd

FlashBack
21-03-2009, 21:47
widze kolejny przyklad po co listwy przeciez trzeba byc konkurencyjnym cenowo. z tynkarzy lubie tych co na poddaszach nawet membrany i wiezbe tynkuja :D

remx
21-03-2009, 21:50
widze kolejny przyklad po co listwy przeciez trzeba byc konkurencyjnym cenowo. z tynkarzy lubie tych co na poddaszach nawet membrany i wiezbe tynkuja :D

To masz dobrze - nie musisz dawać płyty K-G, ewentualnie tylko gładź - na gotowo pod malowanie.

Browar
21-03-2009, 22:56
Dziękuję za opinię :D
Będę walczyć z tynkarzem o 9-10 mm a jak nie to będę musiała go zmienić :evil:
Pozdrawiam

duzo zależy od tego jak równe są ściany. Często tynkarze zakłądają że będzie wszędzie 1,5 cm a potem na niektórych ścianach wychodzi dwa razy tyle...

pozdrawiam

Browar

Miki79
22-03-2009, 11:39
Browar ma racje to nie apteka 9 a8 mm jaka to roznica ja bym dal 15mm i pamietaj o dobrym zagruntowaniu bo inaczej kazda fuga bedzie widoczna robie to na codzien i wiem ze grubosci nie ustalisz przed tynkowaniem dopiero w trakcie montowania katownikow zobaczysz ile tynku bedzie potrzebne pozdrawiam

FlashBack
22-03-2009, 12:00
widze kolejny przyklad po co listwy przeciez trzeba byc konkurencyjnym cenowo. z tynkarzy lubie tych co na poddaszach nawet membrany i wiezbe tynkuja :D

To masz dobrze - nie musisz dawać płyty K-G, ewentualnie tylko gładź - na gotowo pod malowanie.

nom :D lubie ulatwienia.
szczegolnie otynkowane sciany za geberitami ktore beda zabudowywane :D albo scianki kolankowe na ktore kleje plyty :D

macie najlepsza robote na budowie "jeszcze nie skonczone" a klient juz placi

Miki79
22-03-2009, 14:38
macie najlepsza robote na budowie "jeszcze nie skonczone" a klient juz placi


fajnie byc tynkarzem lekko i latwo :D :D

Piczman
22-03-2009, 15:34
Jestem świeżo po tynkach gipsowych, na 345 m2 poszło 3450 kg czyli dokładnie 10 kg na m2!
Co do grubości tynku to w jednym miejscu jest 8 mm a w innym 20mm :wink:
Ma być prosto i tyle ,,,

Sp5es
23-03-2009, 06:33
Normy dopuszczają min 10 mm w środku i 8 mm na sufitach (betony). Na zewnątrz min 15 mm (oczywiscie nie gips).

Im cieniej - ty większe szanse na pękanie - zwłaszcza przy przejściach / zmianach materiału na podłożu.

Każdy 1 mm mniej - to kasa - tyle materiału co nie da Tobie , zostawi sobie w kieszeni. Nie daj się zbyć
"Będzie dobrze !", "panie - 10 lat tynkuję " itp. Chyba, że zostawi na 3 lata zabezpieczenie gwarancyjne.

Typowe cwanienie wykonawcze.

monikaitomek
23-03-2009, 18:38
Dziękuję wszystkim za opinię i rady :lol:
Nasz tynkarz został dziś odesłany do domu,jak nie ten to następny,na szczęście jest dużo fachowców i jest w czym wybierać :D
Pozdrawiam