PDA

Zobacz pełną wersję : fast baranek na elewacji - ktoś robił?



Zołza
21-03-2009, 11:37
jak temacie

http://www.fast.zgora.pl/index.php?a=pl&b=1&c=prod&d=prod&e=167

mam pytanie czy na tynki cementowo-wapienne jest to dobra koncepcja?

może powinnam poszukać czegoś innego,

mam dom z pth44 i na to tynk cementowo-wapienny, niestety jest miejscami dość nierówno i chciałabym teraz wykończyć elewację

macie jakieś ciekawe pomysły?

Sp5es
23-03-2009, 06:36
Fast to fatalnie słaby materiał.

Tynk cementowo- wapienny to dobre, standardowe wykończenie - pomalowac farbą silikonową.

Oczywi ście pod mineraly tynk fakturowy - trzeba wyrównać cienkowarstwowo podłoże, np. klejem do zbrojenia ociepleń.

izat
18-05-2009, 20:00
Weber jest lepszy od FAST??

Mariuszż
19-05-2009, 11:54
Fast to fatalnie słaby materiał.

Tynk cementowo- wapienny to dobre, standardowe wykończenie - pomalowac farbą silikonową.

Oczywi ście pod mineraly tynk fakturowy - trzeba wyrównać cienkowarstwowo podłoże, np. klejem do zbrojenia ociepleń.

Powiedz czy grozi czymś takie wykonanie: tynk cementowo wapienny 5 letni, grunt caparola, baranek 2mm silikatowy??

izat
19-05-2009, 13:18
po 4 letnim doświadczeniu z tynkiem cem-wap na elewacji stwierdzam, że w kolejnym domu już bym takiego nie zrobiła
problemem jest, że pęka :( są rysy
dlatego postanowiłam zrobić na nim tynk silikonowy lub silikatowy
klej, siatka, narożniki, tynk- robocizna z materiałem Weber (Terranova) 65 PLN za m2
co sądzicie na ten temat??

Mariuszż
19-05-2009, 13:26
Weber jest lepszy od FAST??

Tak. Jest też droższy.

izat
19-05-2009, 14:18
Weber jest lepszy od FAST??

Tak. Jest też droższy.
a co jest najlepsze z silikatów bądź silikonów??

Mariuszż
19-05-2009, 14:22
Weber jest lepszy od FAST??

Tak. Jest też droższy.
a co jest najlepsze z silikatów bądź silikonów??

Ja za radą experta Sp5es z tego forum wybrałem silikat Caparola (na silikon nie było mnie stać), dobre opinie ma też STO i Baumit, Weber ma opinię średniaka Atlas, Fast, Ceresit, Kreistel mają niskie opinie. Dla mnie specjalnie barwiono ten silikat w fabryce w Niemczech.

mariankossy
19-05-2009, 14:59
Ja wybrałem KABE, ijest lepszy od fast ( rodzice mają fastem robione)

izat
19-05-2009, 17:21
KABE ponoć też jest kiepski
a jaka jest różnica cenowa między silikatem a silikonem??
jakiego rzędu mniej więcej na m2??
i czy faktycznie warto robić silikon??

Małgonia
19-05-2009, 18:11
Prosze mnie nie dołować! Jutro kończą u mnie kłaść tynk Fasta!
Mam juz zacząć się martwić :cry:

izat
19-05-2009, 19:28
problem w tym, że nasi wykonawcy mają dobre ceny na FASTA
z tego też względu wpychają nam tą markę
jeden gość powiedział mi nawet, że FAST jest lepszy od Webera :)
ale ma w zaprzyjaźnionej hurtowni bardzo dobre ceny na FASTA :roll:
no i że jak weźmie się wszystko z tej firmy (kleje, tynki itp) to dają 5 lat gwarancji

aka-jonek
20-05-2009, 09:49
My właśnie ocieplamy i też będzie FAST - baranek siloksanowy. Mam nadzieję, że to się będzie kupy, znaczy się ściany trzymać.
aka

mariankossy
20-05-2009, 12:19
KABE ponoć też jest kiepski
a jaka jest różnica cenowa między silikatem a silikonem??
jakiego rzędu mniej więcej na m2??
i czy faktycznie warto robić silikon??

Fast i kabe akryl "miałem w ręku" i wiem jaka jest różnica podczas wykonania tynkowania i wygląd na ścianie po 2 latach.
To samo z mozaikowym .
Jeden daje 30% wypełniacza a drugi 70% , a ceny porównywalne.

Rafałsz
20-05-2009, 12:44
a co to jest ten wypełniacz i co wreszcie polecacie? Jaki tynk? Bo już nic nie wiem

Krzychos
20-05-2009, 19:44
Ja mam u siebie tynk cementowo-wapienny, na to baranek drobny (0,5 ), też cementowo- wapienny z tej samej zresztą zaprawy co pierwsza warstwa tynku. Za tydzień będzie położony podkład i dwa razy malowanie.
Ściany również Poroterm 44. Świadomie wybrałem taką technologię, uważam, że nie ma jak to stare sprawdzone materiały a co najważniejsze trwałe.

Wirecki
04-09-2009, 21:26
Czy ktoś obiektywnie może napisać jacy producenci silikonowych i silikatowych są naj... ?

Wirecki
09-09-2009, 10:47
Czy ktoś obiektywnie może napisać jacy producenci silikonowych i silikatowych są naj... ? Podnoszę. To może w takim razie już nie obiektywnie ktoś napisze... i doda dlaczego ten.

Helios
19-09-2009, 21:07
Ja też proszę o opinie n/t tynków i to w poszczególnych grupach (górna półka, średnia półka, dolna półka) :) :) :)