PDA

Zobacz pełną wersję : WITAm..Problem z dachówką..Pomocy



woku25
22-03-2009, 09:12
Witam wszystkich mam problem ze swoja dachówką, otoż moi "fachowcy" podczas nakładaniu tynku akrylowego na elewacje ubrudzili nim moja dachówkę, czy któs zna skuteczny sposób bądź środek który pozwoli nam to usunąć. Pisze dlatego, bo slyszalem ze to nie jest taka prosta sprawa.

Dachówka to cementowy IBF.

Z góry dzieki za pomoc.

pablitoo
22-03-2009, 09:18
U mnie moi fachowcy upaprali kilka dachówek / ceramiczny Roben / gruntem i tynkiem silikonowym - na szczęście dosłownie kilka - bodajże 4 sztuki - czyszczenie nic nie dało / najlepszy efekt dał Atlas Szop ale mimo tego pozostały jasne zacieki / - pozostała więc tylko wymiana .

Kris2222
22-03-2009, 09:31
kwas soln rozrobiny z wodą w stosunki 1:10 litr kwasu na 10 litrów wody , starczy ci 100ml kwasu i litr wody , weź pędzel jakiś i przemyj , poczekaj parę minut i zmyj wodą , na 100% pomoże , brud zejdzie
dachówce nic nie będzie
na co dzień wykonuje tynk myty właśnie kwasem solnym i często dachówki są brudne
po myciu ani śladu , a dachówki nie zmieniają swojego koloru

Andrzej Wilhelmi
22-03-2009, 10:26
Oczywiście można spróbować. Ewentualne zniszczenie nie będzie groźne bo i tak dachówki do wymiany (niewielki koszt) i bez ryzyka uszkodzenia rynny. Pozdrawiam.

pablitoo
22-03-2009, 11:57
kwas soln rozrobiny z wodą w stosunki 1:10 litr kwasu na 10 litrów wody , starczy ci 100ml kwasu i litr wody , weź pędzel jakiś i przemyj , poczekaj parę minut i zmyj wodą , na 100% pomoże , brud zejdzie
dachówce nic nie będzie
na co dzień wykonuje tynk myty właśnie kwasem solnym i często dachówki są brudne
po myciu ani śladu , a dachówki nie zmieniają swojego koloru

Stosowałem tą metodę - robiłem nawet większe stężenie kwasu - kolor zabrudzenia schodził ale zostawały zacieki i ślady w miejscu zabrudzenia - ale to może wina tego iż te zabrudzenia dachówek próbowałem usuwać dopiero po około pół roku od pochlapania ...

Skończyło się na tym że wymieniłem dachówki na nowe ... - szkoda czasu na zmagania ...

Kris2222
22-03-2009, 12:06
przeważnie zabrudzenia usuwamy w robocie do pary dni , i zazwyczaj nic nie zostaje
czasami trzeba potrzeć zabrudzenie szczotką drucianą ale nic nie zostaje na dachówce

Andrzej Wilhelmi
24-03-2009, 00:28
Zamiast walczyć z zabrudzeniami należy zabezpieczyć pokrycie np. folią malarską. Pozdrawiam.