PDA

Zobacz pełną wersję : Media na działce i kilka małych pytań



banzai54
22-03-2009, 10:54
Witam
Nie wiedziałem w jakim dziale napisać, więc jeśli piszę w złym to proszę o przeniesienie.
A mianowicie mam kilka pytań do Was:
1. Na działce stoi sobie domek niewielki, działka jest babci, chciałbym wybudować sobie dom obok, a kiedyś kiedyś tamten domek zburzyć, jaka musiała by być odległość minimalna między domami?
2. Na działce jest prąd, woda i kanalizacja podłączona do tamtego domu, jakie koszta bym poniósł, żeby podłączyć to wszystko do swojego domu? I jak to załatwić?
3. Jakie koszta ogólne mógłbym ponieść przed rozpoczęciem budowy? Projekt jakieś 2tyś geodeta 350-400zł kierownik budowy(tu chodzi tylko o podpis?) 2tyś, co jeszcze?
4. Na działce stoi murowana obora od 1961r. czy musiałbym załatwiać jakieś pozwolenia na zburzenie jej?
5. Ile mógł by wynieść koszt budowy domu, budował bym sam ze znajomymi, chodzi mi o orientacyjny koszt budowy domu stanu surowego otwartego? Dom razem z garażem w bryle 115m2, w podstawie 9x10m Dom z poddaszem użytkowym, żadnych udziwnień, dwuspadowy dach, piach i narzędzia bym miał załatwione za darmo, może i to nie wiele, ale zawsze cena spada w dół. A i dom bez podpiwniczenia, fundamenty na jakiś metr głębokości :) Projekt "lolek" dach blacho dachówka.
6. A i jak myślicie ile może być warta działka w Siedliszczu jakieś 3km od głównej drogi Chełm-Lublin, działka wielkości 20-25arów, do piekarni z 40 metrów do sklepu 50m na działce jak pisałem wyżej prąd, woda, kanalizacja :) Droga jest z płyt betonowych jakieś 40m, a wcześniej asfalt.
Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :)

Nefer
22-03-2009, 14:06
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi - po lewej stronie, pod Twoim nickiem. A po prawej na górze jest wyszukiwarka.

banzai54
22-03-2009, 23:13
mimo szukajki ciężko mi to wszystko ogarnąć, więc jeśli ktoś mógłby to proszę o pomoc :)

Nefer
23-03-2009, 00:14
Właśnie dlatego, że każdy temat jest z innej bajki trudno cokolwiek napisać .

1. weź WZ lub wypis z miejscowego planu. Zobacz co możesz budować i w jakich odległościach.

2. wszędzie musisz pójść , zgłosić, przy gazie - miec pozwolenie na budowę instalacji na działce, przy prądzie -odciąć od starego domu i zrobić budowalnkę (wcześniej papierologia) - wszędzie musisz odwiedzić dostawców i dokładnie się dowiedzieć.

3. adaptacja projektu, projekty przyłączy, ZUD etc cała papierologia, kierownik to nie tylko w sprawie podpisu - nie bądź głupi

4. zależy od wymiarów obory i jej odległości od granicy działki

Możesz rozebrać na zgłoszenie - jeśli obiekt nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatorską - jego wysokość jest poniżej 8 m, a odległość od granicy jest nie mniejsza niż połowa wysokości lub jeśli na budowę takiego obiektu nie trzeba pozwolenia

5. poszukaj budujących Lolka. Ja budowałam ekipami, więc nie wiem ile kosztuje metr zrobiony samemu.

6. cen działek w Siedliszczu nie znam. Ale rózne portale nieruchomości znają :)