PDA

Zobacz pełną wersję : Czym przyklejać płyty G-K do styropianu???



marcin-26
22-03-2009, 12:36
A wiec tak jak w temacie, obłozyłem jedna sciane styropianem aby ja docieplic i teraz chce dac na to płyty gipsowo kartonowe i mam pytanko czym je najlepiej przykleic i w jaki sposób??/

pkanoj
22-03-2009, 13:20
Witam
Przyklejać klejem do płyt G/K

marcin-26
22-03-2009, 13:39
a bedzie trzymał do styropianu???

FlashBack
22-03-2009, 13:45
przykleic klejem do plyt g/k

Elmeros
22-03-2009, 17:03
a bedzie trzymał do styropianu???

Jesli pytasz czy bedzie trzymac do osłoniętego styropianu tj. nie zaklejonego (siatka+klej) to odpowiedz brzmi nie.
A jesli styropian jest zaklejony (siatka+klej) i potem dodatkowo zagruntowany to wydaje mi sie ze tak choc gwarancji dac nie moge.

admiro
22-03-2009, 17:22
A wiec tak jak w temacie, obłozyłem jedna sciane styropianem aby ja docieplic i teraz chce dac na to płyty gipsowo kartonowe i mam pytanko czym je najlepiej przykleic i w jaki sposób??/

Dom rodziców wykonany jest w mało popularnej technologii - kształtki styropianowe zalewane betonem - czyli styropian i z zewnątrz wewnątrz. Cały środek oklejony jest płytą KG - klejem gipsowym do przyklejania płyt. Po 11 latach nic się nie odkleja, przeciwnie przy próbie podczas remontu prędzej oderwał się styropian (rozwarstwił) niż płyta.

Ale to technologia kombinowana, najlepiej zrób test - trochę kleju, kawałek płyty i po dobie test odrywania :)

sacha
22-03-2009, 21:08
Ja kołkowałem płyty gk równocześnie z styropianem do ściany - bez klejów i siatek - myślę że to najtańsza metoda.

Sp5es
23-03-2009, 05:12
Jeśli płyta G_K ma iść na zewnątrz, to raczej więcej niż nieszczęśliwe rozwiązanie...
Lepsza byłaby płyta OSB.

Do gipsu można przykleić na ZAGRUNTOWANĄ płytę klejem do ociepleń (baza cementowo-wapienna). Da się także klejem dyspersyjnym .

Na płytę OSB - tylko klejem dyspersyjnym. np. Relius V555, Prince Color Z 301 DK lub podobne.