PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór mieszkania - Bydgoszcz



bsz
23-03-2009, 09:20
Tak, jak pisałem w weekend mamy problem z wykończeniem mieszkania przez dewelopera (pod klucz :D ). Na tym forum i w kilku miejscach znaleźliśmy sugestię, aby wziąć rzeczoznawcę/inspektora na odbiór. W większości przypadków polecane osoby są z Warszawy albo okolic, a my potrzebujemy "zaufanej" osoby z okolic Bydgoszczy. Czy ktoś może polecić taką osobę?

cieszynianka
23-03-2009, 19:34
Wejdź na "Grupy budujące", poszukaj grupy bydgoskiej i tam zadaj pytanie :wink:

kowalio
23-03-2009, 22:52
a jak masz w umowie ? myślisz że deweloper zgodzi się na Twojego rzeczoznawcę ? zapytaj o to.
A nawet jak go weźmiesz to po co ? dla samego siebie, dla spokoju czy aby toczyć boje z deweloperem ? raczej od razu weź kredyt na adwokatów, nie do ugryzienia moim zdaniem w ten sposób, wyciągasz kijek na tyranozaura.

FlashBack
24-03-2009, 05:41
Tak, jak pisałem w weekend mamy problem z wykończeniem mieszkania przez dewelopera (pod klucz :D ). Na tym forum i w kilku miejscach znaleźliśmy sugestię, aby wziąć rzeczoznawcę/inspektora na odbiór. W większości przypadków polecane osoby są z Warszawy albo okolic, a my potrzebujemy "zaufanej" osoby z okolic Bydgoszczy. Czy ktoś może polecić taką osobę?
dom od "dewelopera" to jak kupienie podrobki za cene oryginalu :D.

bsz
24-03-2009, 05:59
Wejdź na "Grupy budujące", poszukaj grupy bydgoskiej i tam zadaj pytanie :wink:
cieszynianka, dzięki za sugestię, nie wiedziałem o tej grupie - już się tam przenoszę.

bsz
24-03-2009, 06:08
a jak masz w umowie ? myślisz że deweloper zgodzi się na Twojego rzeczoznawcę ? zapytaj o to.
A nawet jak go weźmiesz to po co ? dla samego siebie, dla spokoju czy aby toczyć boje z deweloperem ? raczej od razu weź kredyt na adwokatów, nie do ugryzienia moim zdaniem w ten sposób, wyciągasz kijek na tyranozaura.
Kowalio, w umowie mam napisane, że na odbiorze mieszkania może być mój pełnomocnik. Rzeczoznawcę chcę wziąć, ponieważ nie za bardzo znam się na budowlance i wykańczaniu mieszkań, a to co u nas jest zrobione na pierwszy rzut oka dla nas jest nie do przyjęcia (kiepsko pomalowane ściany - widać ślady wałka, porysowana podłoga (deska bambusowa) w całym mieszkaniu, a poza tym nierówna deska - jest powyginana w góre/dół na 3-4 mm, wychodzi pleśń/grzyb na ścianach, a listwy aluminiowe przy załamaniach płytek w łazience są tak porysowane, że ręce opadają). Potrzebuję osoby, która nam podpowie, które usterki/wady są krytyczne, a na które możemy przymknąć oko

Kilka osób, które robiły elementy wykończenia dla nas zgłaszało, że ściany są krzywe itd., dlatego boimy się, że może wyjść jeszcze kilka innych ukrytych rzeczy, o których nie mamy pojęcia, a mogą się pojawić po kilku tygodniach. dodam tylko, że wykończenia trwa już 10 miesiąc. Zdajemy sobie sprawę, że bez prawnika pewnie się nie odbędzie, bo sama kara za opóźnienie według umowy na dzisiaj wynosi ponad 48.000 zł, a nie sądze, że spółdzielnia tak łatwo nam te pieniądze odda. Ale dla takiej sumy warto iść do sądu, tymbardziej, że można liczyć na zwrot kosztów od strony pozwanej.

bsz
24-03-2009, 06:12
Tak, jak pisałem w weekend mamy problem z wykończeniem mieszkania przez dewelopera (pod klucz :D ). Na tym forum i w kilku miejscach znaleźliśmy sugestię, aby wziąć rzeczoznawcę/inspektora na odbiór. W większości przypadków polecane osoby są z Warszawy albo okolic, a my potrzebujemy "zaufanej" osoby z okolic Bydgoszczy. Czy ktoś może polecić taką osobę?
dom od "dewelopera" to jak kupienie podrobki za cene oryginalu :D.

FlashBack, po naszych przygodach w życiu nie zdecydowałbym się na budowę/wykańczenia mieszkania/domu przez siebie. Korzyść z tego, że mamy JEDNĄ firmę, która odpowiada za wszystkich podwykonawców jest ogromna, bo nie martwimy się stratami materiału, czy tym, że jakiś ekipa musi poprawić wykonaną pracę. My przyjmujemy efekt końcowy, a gdy opóźnienie jest znaczne, jak w naszym przypadku, ze względu na zaniedbania innych, to należy nam się odszkodowanie.

Chociaż ostatnie słowo powiem jak się wprowadzę do pierwszego własnego mieszkania... :D

pierwek
24-03-2009, 08:44
Korzyść z tego, że mamy JEDNĄ firmę, która odpowiada za wszystkich podwykonawców jest ogromna, bo nie martwimy się stratami materiału, czy tym, że jakiś ekipa musi poprawić wykonaną pracę.

:lol: Mój Boże..... naprawdę świetny dowcip... :lol:

kowalio
24-03-2009, 09:37
BSZ współczuję rzeczywiście problem, tylko tego nie spartol, są rzeczy które jak przeoczysz to potem żaden sąd Ci nie pomoże, nie na forum, prawnik i niezależny rzeczoznawca i to jak najszybciej, ale jaki rzeczoznawca to prawnik będzie wiedział. Nic nie podpisuj do tego momentu.
Powodzenia

cieszynianka
24-03-2009, 18:30
Wejdź na "Grupy budujące", poszukaj grupy bydgoskiej i tam zadaj pytanie :wink:
cieszynianka, dzięki za sugestię, nie wiedziałem o tej grupie - już się tam przenoszę.

Nie pomyśl, że Cię wyganiam, bo nie mam takiego zamiaru. Tam łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie.

Z nami zostań koniecznie :lol: