PDA

Zobacz pełną wersję : Przecięta folia dachowa



Asia
20-11-2003, 20:18
Witam,
Prawdopodobnie przy montowaniu odpowietrzenia kanalizacji "fachowcy" rozerwali mi folię dachową wzdłuż krokwi na długości ok.1 metra. Dekarze zakleili to taśmą do naprawy folii dachowych, ale wg. mnie zrobili to bardzo niestarannie i mam wątpliwości czy to wystarczy, czy nie trzeba zdjąć dachówek i położyć na to rozdarcie płata nowej folii, obejmującej powiedzmy dwie sąsiednie krokwie. Obawiam się, że folia załatana taśmą będzie przeciekać. Poradźcie co mam zrobić?
Pozdrawiam, Asia.

krzysztofh
21-11-2003, 06:06
Jeżeli jest to zaklejone od zewnątrz (od strony dachówki) specjalną do tego przeznaczoną taśmą to nie trzeba nic robić. Taka taśma w miejscu klejenia powoduje, że folia jest mocniejsza niż w miejscach nie uszkodzonych, ale pod warunkiem że to taśma przeznaczona do napraw folii.

21-11-2003, 14:23
Taśma jest specjalna do naprawiania folii wysokoparoprzepuszczalnych, ale zaklejone jest od spodu i to b.niechlujnie (naciepali wiele warstw na siebie, część się juz odkleja), dlatego mam wątpliwości, czy tak zostawić, czy poprawiać.Asia

ZbyszekW
21-11-2003, 14:37
Ja bym się nie zastanawiał nad dodatkowym płatem - potem ew. zdejmowanie dachówki, wymiana wełny. brrr...

majdzik
27-02-2013, 12:58
Witam,
mam pewien problem, a mianowicie PTACTWO przed samą zimą "zmasakrowało" mi folię dachową od zewnątrz jak również wewnątrz.
Szukając owadów, które skryły się pod dachówką, ptaki podziurawiły dość znacząco folię z zewnątrz. Ponieważ nie miałem jeszcze zaślepionych otworów okiennych również wewnątrz spowodowały dość dużo strat.
Początkowo reperowałem od wewnątrz uszkodzenia taśmą naprawczą coroband a później IVT(lepszy klej). Trochę tej taśmy schodzi (a jest dość droga)dlatego wymyśliłem sobie aby dokupić foli paroprzepuszczalnej i od wewnątrz wzdłuż krokwi puścić takie pasy wchodzące do zakładek folii, która była układana początkowo (poziomo, wzdłuż dachu)
Moje pytanie jest następujące. Czy jak zrobię 2 warstwę folii - czy nie spowoduje to w późniejszym okresie jakiś niepożądanych efektów z powodu obniżonej paroprzepuszczalności?

Folia to STROTEX 1300 Basic (nie polecam)
Dzwoniłem do producenta i stwierdził, że nie powinna 2 warstwa zaszkodzić. Jaka jest wasza opinia?

pan Żubr
27-02-2013, 16:29
napisz, dla potomnych, czemu nie polecasz tej folii.

majdzik
01-03-2013, 21:45
Co tu dużo mówić, wytrzymałościowo jest dość słaba.
Niestety po fakcie miałem okazję porównać z innymi membranami. Strotex wypada dość licho.

klaudiusz_x
01-03-2013, 22:09
U mnie Tyvek. W rękach jest problem z rozerwaniem.
Niestety ptaki dają radę. Miałem w 2 miejscach przedziobane.

artix1
01-03-2013, 22:23
U mnie Tyvek. W rękach jest problem z rozerwaniem.
Niestety ptaki dają radę. Miałem w 2 miejscach przedziobane. U mnie też tej firmy. Bardzo mocna chociaż ciężaru inwestora nie wytrzymała:D. Wpadłem jedna nogą po same j...:yes:. Mała pomyłka w obliczeniach trasy i sruuu :D. Na szczęście rozdarcie na samym dole zadaszenia. Zostało wycięte, pod to membrana z zakładkami na każdym brzegu i wszystkie połaczenia oklejone taśmą do napraw. Łata szersza niż rozstaw wiązarów tak dla pewności.