PDA

Zobacz pełną wersję : Szambo --> kilka pytań.



cineck
23-03-2009, 17:16
Witam, mam kilka pytań odnośnie szamba... a dokładnie z czego to szambo w dzisiejszych czasach w świetle naszego wspaniałego prawa ma być. :D
A więc czy bez żadnego problemu i niczyjej zgody mogę sobie wkopać dwa duże kręgi betonowe - oczywiście ładnie wszystko uszczelnić itp :) Bądź też czy mogę sobie wymurować szambo z eMek :P również ładnie wszystko uszczelnić , na górę dać płytę i finito.
No można jeszcze dać zbiornik prefabrykowany ale jego to chyba bankowo można wmontować z matkę ziemię. 8)
A więc każdy z tych propozycji jest możliwy ??

Dzięki za pomoc :D

pluszku
23-03-2009, 17:31
rob sobie z czego chcesz - masz miec tylko protokół szczelnosci szamba do odbioru budynku

cineck
23-03-2009, 17:34
No świetnie a taki protokolik to jaka komisja przyznaje ?? :D i czy osobiście będzie odbierała szambo :) ?

pablitoo
23-03-2009, 18:47
W świetle aktualnych przepisów wystarcza zaświadczenie kierbuda o szczelności zbiornika .

cineck
23-03-2009, 19:32
Rozumiem dzięki :)

Hans Kloss
24-03-2009, 09:42
No i jeszcze powiedzmy szczerze, że takie szambo z wkopanych kręgów w ogólnosci jest nielegalne, bo nie jest szczelne. Jak kierownik budowy wystawi kwit, to oczywiście jego sprawa. W koncu to dodatkowy grosz - zwykle nieopodatkowany :D

JarekKRK45
24-03-2009, 10:00
Witam , żeby zrobić szambo i podłączyć go do domu legalnie , potrzebne jest pozwolenie . Oczywiście musi tez być atest szczelnosci , które wystawia firma produkująca szamba. Pozdrawiam

ciesiel
24-03-2009, 12:23
U mnie przy odbiorze wymagali tylko oświadczenia kierbuda.
Żadnych atestów nikt nie chciał.

pablitoo
24-03-2009, 13:07
U mnie przy odbiorze wymagali tylko oświadczenia kierbuda.
Żadnych atestów nikt nie chciał.

Zgadza się - odbiór domu w PINB robiłem na początku zeszłego roku - w Nadzorze / Kraków / poinformowano mnie że wystarcza oświadczenie kierbuda o szczelności zbiornika - i nic ponadto - żadnego pozwolenia , czy czego innego ...