PDA

Zobacz pełną wersję : Blacha Rukki Classic



agagaba_1
23-03-2009, 17:48
Pytanie o te blachę, czy ktoś ma ja na dachu i jak jest z ułożeniem.
Podobno jest to blacha wymagająca dużego doświadczenia dekarza, trudne obróbki, detale itp. Sprzedawca trochę mnie wystraszył a tak mi się podoba... :( Może ktoś układał i jak to wyglądało? Proszę o pomoc.
AA

agagaba_1
23-03-2009, 21:03
nikt nic nie wie???????????????? to chyba naprawdę nikt jej nie układa :(

ANNNJA
24-03-2009, 08:56
my mamy ruukki, pural mat, (chyba Monterey pisało na fakturze)
dekarze nie narzekali absolutnie, ba..nawet sąsiadom ją polecali,

ale teraz zamiast drogiej blachy położyłabym dachówkę ceramiczną w kolorze naturalnym (bo jak robiliśmy wycenę na czarną dachówke to cena wyszła wysoka, a jakoś wydawało się nam że tylko czarna będzie pasować)...

agagaba_1
24-03-2009, 11:15
Ale to co masz na dachu to pewnie blachodachówka, a mnie interesuje blacha PŁASKA, kładziona na tzw, rąbek stojący. Podobno kosmiczne obróbki i nawet zbyt mocnę dokręcenie wkręta powodjue falowanie blachy, dlatego trzeba dobrego fachowca.
Może ktoś coś wie?? Blagam

mysza223
24-03-2009, 11:26
Blacha na rąbek stojący wymaga bardzo dużej dokładności wykonania więzby,kontrłat i zagęszczenia łat (co20-25cm) doświadczenie dekarza jest bardzo potrzebne.Nie wszyscy dekarze podejmują się krycia blachą na rąbek stojący.Powodem tego jest falowanie blachy tak naprawdę jest duże ryzyko złego wykonania i prawie nikt nie jest w stanie zagwarantować iż falowanie nie wystąpi.

agagaba_1
24-03-2009, 13:38
NO TO KLOPS :( :cry:

pwasylcz
24-03-2009, 19:52
Kładzenie blachy płaskiej na rąbek na łatach to tylko jedna (rzadziej stosowana) możliwość. Typowo we współczesnych domach blachę taką kładzie się na pełne deskowanie (deski układane z małymi przerwami) i na to specjalna folia paroprzepuszczalna z warstwą drenującą - droga! (ok. 30 pln/m. kw.) np. Tyvek Metal. Przy takiej technologii kluczowe jest wykonanie dokładnie więźby i deskowania.

Ostatnio widziałem przypadkiem dom kryty blachą, o której piszesz (na łatach) koło Żabiej Woli - bardzo ładny, mansardowy. Być może mam gdzieś namiary na ekipę, która go robiła, a na pewno mogę podać namiar na ten dom.

Powodzenia,

Piotr

fido2001
10-05-2010, 14:58
Witajcie.

Ja osobiście po spędzeniu całego ostatniego weekendu na targach budowlanych w Krakowie zdecydowałem się właśnie na taki rodzaj pokrycia.
Mój domek to klasyczna kostka (PRL) o wymiarach 10x11metrów; dach jest płaski (...) znaczy ma 9 stopni nachylenia. W tym momencie mam na dachu blachę na rąbek stojący która ma 32lata !!! Nic się z nią nie dzieje, ale podnosimy domek o jedno pięterko i będziemy robili dach od nowa. Nachylenie zostawimy sobie takie samo na strop (monolityczny) rozwinę folie paroprzepuszczalną, na to 30cm wełny np. z ROCKWOOLa w dwóch warstwach po 15cm na zakładkę albo na krzyż (jeszcze nie zdecydowałem) w celu wyeliminowania mostków termicznych. Nad tym przerwa (bo będzie to stropodach wentylowany) wyżej łaty, kontrłaty, pełne deskowanie OSB, folia dachowa (juz nie paroprzepuszczalna) i na samą górę Ruukki Classic. Spadek bedzie na wschód i zachód, a od strony północy i południa ściany będą podniesione (wiatrochron) - tak jak mam w tym momencie. W tych wiatrochronach będą otwory wentylacyjne.

Koleżanki i Koledzy,
Jezeli coś Wam się nie podoba w moim planie, ew. jakieś sugestie nasuną Wam się do głowy to ślicznie proszę o komntaż.

Z góry dziękuje.
Pozdrawiam.
Rafał