PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy kominek i schody ??



JarzyQ
23-03-2009, 18:03
Witam,
mam pytanko: otóż jestem juz po wylewkach i tynkach, na maj mam umowionego kafelkarza. Moje pytanko brzmi: kiedy montuje sie kominek?? przed podlogami czy juz teraz po wylewkach?? oraz schody drewniane...jaki jest mniej wiecej termin wykonania takich schodow przez stolarza??

pablitoo
23-03-2009, 18:16
Kominek - przed kaflami / czy to parkietem / - kominek powinien stać bezpośrednio na wylewce , natomiast schody / drewniane / już po podłogach / czy to kaflach czy parkiecie / - ja na moje schody czekałem ponad pół roku - ale to zależy od stolarza , rodzaju schodów i od terminów ...

kowalio
23-03-2009, 23:05
przed podłogami to właśnie teraz po wylewkach z tym kominem
Schody drewniane ??? w takiej wilgoci ? Zapytaj stolarza jaka ma być wilgotność w domu do takich prac, do kładzenia drewnianych podłóg to jakieś 3% a to jeeeeeszcze trochę po wylewkach.
Schody to już po malowaniu i wykończeniach moim zdaniem, upaprzą je i zniszczą, to już element końcowy.
CZas wykonania schodów ? ??? same trepy ? jakie poręcze ? zabiegowe, samonośne, sprecyzuj bo termin moze byc od jednego do kilkunastu miesięcy na wykonanie, ale to na pewno nie teraz

irreality
23-03-2009, 23:40
Witam,
mam pytanko: otóż jestem juz po wylewkach i tynkach, na maj mam umowionego kafelkarza. Moje pytanko brzmi: kiedy montuje sie kominek?? przed podlogami czy juz teraz po wylewkach?? oraz schody drewniane...jaki jest mniej wiecej termin wykonania takich schodow przez stolarza??

Ja myślę zamawiać schody zaraz po tynkach i wylewkach - jak tylko będzie można dokonać pomiarów. Wszyscy znajomi czekają po kilka miesięcy więc akurat zdąże wykończyć, pomalować, wyschnąć i powinny być akurat ;)

Trociu
24-03-2009, 22:26
Kominek - przed kaflami / czy to parkietem / - kominek powinien stać bezpośrednio na wylewce ,Tylko jedno nie wyklucza drugiego. Można odpowiednio rozplanować kafle i potem dołożyć kominek + obudowę. U mnie tak będzie, to podłogę trzeba wykończyć a na wkład i obudowę kaski brakuje.