PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi w łazience !



gwiazdor71
23-03-2009, 18:28
Witam, mam mały problem,a mianowicie w którą stronę powinny otwierać się drzwi do łazienki,do środka czy na zewnątrz? Czy są jakieś przepisy które to regulują. Z góry dzięki.

pablitoo
23-03-2009, 18:35
Przepisy przepisami a zdrowy rozsądek zdrowym rozsądkiem - zawsze na zewnątrz .

gwiazdor71
23-03-2009, 19:27
A ściślej to czemu na zewnątrz???

beton44
23-03-2009, 19:33
z powodu paragrafu 79

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/0690.htm

retrofood
23-03-2009, 19:37
Drzwi w łazience

mogą być!

kowalio
23-03-2009, 20:12
na zewnątrz, do wewnątrz ... hmmm .... ja mam przesuwne, a co!

EZS
23-03-2009, 20:14
powinno się je móc otworzyć z zewnątrz, jak ktoś zasąłbnie w środku...
ja też mam przesuwne :lol:

Kris2222
23-03-2009, 20:21
z tej racji uważam że drzwi powinny się otwierać do środka , bo w razie zasłabnięcia w srodku łatwiej wyważyć drzwi otwierane do wewnątrz niż te na zewnątrz
dlatego też będę miał otwierane do środka
i wszyscy kominiarze mogą mnie w tyłek pocałować :lol: :lol:

qbel
23-03-2009, 20:31
witam kris a jak ktoś ci zasłabnie w łazience przy drzwiach to co wtedy

monikaitomek
23-03-2009, 20:41
Ja uważam,że na zewnątrz,powód-więcej miejsca w łazience :)

ziemo
23-03-2009, 21:35
na zewnątrz, jak ktoś zasłabnie to można je otworzyć, no i zamkniętych drzwi do łazienki nie trzeba wyważać, bo wszystkie można otworzyć od zewnątrz śrubokrętem/nożęm/monetą itp

PaniG(dżi)
23-03-2009, 22:09
A co Wy tak "słabniecie" w tej łazience? :-?

Lenart
24-03-2009, 08:11
od masaży - wodnych oczywiście :lol:

edde
24-03-2009, 17:22
i wszyscy równo padają pod drzwiami :lol: :lol: :lol:

ps. też będę miał w obu łazienkach na zewnątrz :D

pblochu
24-03-2009, 17:30
a u mnie będą do środka
powód jeden
kolizja z potencjalnym przechodniem w korytarzu :D

fil 2871
24-03-2009, 17:47
witam
Zeby tego wątku dalej nie ciągnąć krótko i na temat drzwi muszą się otwierać na ZEWNĄTRZ.koniec i kropka
temat uważam za zamknięty.

daggulka
24-03-2009, 17:53
Drzwi w łazience

mogą być!

no....konkretne pytanie, konkretna odpowiedź :lol:

u mnie otwierane na zewnątrz

edde
24-03-2009, 20:44
witam
Zeby tego wątku dalej nie ciągnąć krótko i na temat drzwi muszą się otwierać na ZEWNĄTRZ.koniec i kropka
temat uważam za zamknięty.

:o a co Ty? masz wyłączność na nieomylność i zamykanie tematów? :lol:

ja PROTESTUJĘ !

miciu
24-03-2009, 22:12
Moje będą się otwierały do wewnątrz ( jest dużo miejsca ) :wink:

BOHO
24-03-2009, 22:58
witam kris a jak ktoś ci zasłabnie w łazience przy drzwiach to co wtedy

z kopa ! 8)

jacekp71
24-03-2009, 23:22
ja też protestuję ! bo temat nie może tak sobie zostać zamknięty !

koniecznie należy powołać kompetentne i reprezentatywne gremia i wszcząć ogólnonarodową dyskusję zwieńczoną stosownymi regulacjami prawnymi ....
rzecz jasna dopuszczającymi wyłącznie otwieranie się drzwi łazienkowych na zewnętrz - bo ja tak właśnie mam ;-)

sailor_ro
25-03-2009, 08:05
U rodziców sa otwierane do środka,łazienka średniej wielkości.Gerneralnie uważam to za bardzo dobre rozwiązanie i zdecydowąłem sie powielić i tak samo bede miec w nowym domu.Oczywiście duzo moze zalezec,od usytuowania drzwi w łazience,u mnie w obu przypadkach,drzwi otwierajac sie zachodza na sciane,wiec zupełnie nie przeszkadzaja w łazience.Co do przepisów to nie wiem,ale w pokoju tez mozna zasłabnąc przy drzwiach i mamy ten sam problem.W łazience nie ma zadnych urzadzen gazowych,wiec ... nie mam zadnych wyrzutów :D

Afrodyta
25-03-2009, 08:54
z tej racji uważam że drzwi powinny się otwierać do środka , bo w razie zasłabnięcia w srodku łatwiej wyważyć drzwi otwierane do wewnątrz niż te na zewnątrz
dlatego też będę miał otwierane do środka
i wszyscy kominiarze mogą mnie w tyłek pocałować :lol: :lol:

Jak wyważysz drzwi i spadniesz z nimi na leżącego........choć nie jestem zaproszona, wolałabym nie mdleć u Ciebie w łazience :wink:
Lepiej wykręcić zamek i klamkę rozwalić, niż komuś głowę.

Drzwi otwierane na zewnątrz, przynajmniej u mnie.

am00
25-03-2009, 10:04
Niepotrzebna regulacja w naszym prawie budowlanym. Są kraje gdzie jest dokładnie odwrotnie. Wszystko da się jakoś uzasadnić. Jak ktoś ma wygódkę 1,5m2, to nie da się zrobić drzwi otwieranych do środka, ale przy dużych łazienkach robienie drzwi otwieranych na ciasny korytarz jest bez sensu.

facet27
25-03-2009, 14:11
tylko ze wszelkiego radzaju regulacje dotyczą budynków użytecznosci publicznej firm oraz budownioctwa wielorodzinnego w domu możesz sobie zrobic jak chcesz. A ogólnie to powinny sie otwierać na zewnątrz zwłaszcza ze wględu na wypadki w łazience. W razie potrzeby nie wywarza soię drzwi tylko otweira zamek od zewnątrz w końcu po to jest blokada łazienkowa. Statystycznie najwięcej wypadków spotyka nas w łazience a jesłi drzwi są otwierane na zewnątrz to nie ma problemu z dodtaniem się do środka zwłascza jka ktoś padnie przy drzwiach. Ja waże 110 kilo i gwarantuję że gdybym padł pod drzwiami to byście ich za szybko nie otworzyli.
Pozdrawiam

danbeat
25-03-2009, 16:37
z tej racji uważam że drzwi powinny się otwierać do środka , bo w razie zasłabnięcia w srodku łatwiej wyważyć drzwi otwierane do wewnątrz niż te na zewnątrz
dlatego też będę miał otwierane do środka
i wszyscy kominiarze mogą mnie w tyłek pocałować :lol: :lol:


ominmy juz zaslabniecia ,a skupmy sie na ..emm..no powiedzmy ,ze "skupianiu sie" :D

@Kris2222...wyobraz sobie ,ze "skupienie"osiagnelo zenit...wpadasz do lazienki zatrzaskujac wrecz drzwi bo ...bo ...bo SKUPIENIE !! tego wymaga tzn- s z y b k o ......
i...
i - myjesz rece bo czyszczac super fantastico-pro-ecologico piec sie ubrudziles ;)

maly trzask zapadki w zamku ...trach...

i powiedz mi teraz jak wywazysz drzwi ??? ..deska klozetowa? ..

trzeba miec duzo czasopism ...dajmy na to "Murator" ..:d bo ktos z zewnatrz lazienki moze chocby przeciac zawiasy...

wierzcie czlowiekowi zatrzasnietemu w lazience (bez czasopism) ...


pozdrawiam
Daniel

zbigmor
26-03-2009, 06:48
tylko ze wszelkiego radzaju regulacje dotyczą budynków użytecznosci publicznej firm oraz budownioctwa wielorodzinnego w domu możesz sobie zrobic jak chcesz. A ogólnie to powinny sie otwierać na zewnątrz zwłaszcza ze wględu na wypadki w łazience. W razie potrzeby nie wywarza soię drzwi tylko otweira zamek od zewnątrz w końcu po to jest blokada łazienkowa. Statystycznie najwięcej wypadków spotyka nas w łazience a jesłi drzwi są otwierane na zewnątrz to nie ma problemu z dodtaniem się do środka zwłascza jka ktoś padnie przy drzwiach. Ja waże 110 kilo i gwarantuję że gdybym padł pod drzwiami to byście ich za szybko nie otworzyli.
Pozdrawiam


Mogę poprosić o źródło tej statystyki?
Żona kiedyś zasłabła w pokoju, ale nie podawaliśmy tego do danych statystycznych. W szpitalach też nie słyszałem, żeby zbieralli takie dane.
Wg mnie najwięcej wypadków zdarza się w samochodach, tzn. statystycznie (bo to lepiej brzmi niż mi się wydaje)

alladyn71
26-03-2009, 09:43
a u mnie będą do środka
powód jeden
kolizja z potencjalnym przechodniem w korytarzu :D

Mam ten sam problem :lol:
Teraz tylko sie zastanawiam: na umywalke czy na kibelek naprzeciwko :roll:

Ps.
Osoby ktore maja przesowne: Czy mogly by wstawic jakies zdjecia. :lol: Myslalam nad tym rozwiazaniem....
Jak rozwiazaliscie problem zamykania ...na haczyk??

facet27
05-04-2009, 14:50
takie statystyki prowadzą firmy ubezpieczeniowe,

w mieszkaniu mojego brata też łazienkaowe drzwi kolidują z tymi od wc fachowcy mieli pomniejszyć otwory żeby zrobić 70 a nie 80 i byłoby dobrze ale oczywiście nie zrobili wiec zastosujemy do jednych odbój jako ogranicznik otwarcia drzwi.

jeśli chodzi o przesuwne to nie ma problemu z wersją do łazienki montuje sie do nich zamek hakowy ktory zachacza o listwę odbojową jak pazur po przekręceniu kluczyka więc z zamykanem łazienki nie ma problemu.
Zdjęcia nie wkleje bo takich drzwi nie posuidam ale sam mechanizm i przykład drzwi możesz zobaczyć na stronie Porty.
Pozdrawiam